WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Internetu

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
widz

Zmiana algorytmów Facebooka zantagonizowała politycznie Polaków. „Nie chodziło o politykę, a o biznes”

widz Śro Paź 27, 2021 8:00 am

Ale to przecież każdy mądry dziennikarz powinien wiedzieć już od wielu lat, że takie coś się dzieje. Wojna hybrydowa i manipulacje dla pieniędzy to norma w wirtualnym świecie. Informacje są teraz bronią i pieniądzem. Przecież to już było w "Jutro nie umiera nigdy" a ten film ma już z ponad 20 lat.
Awatar użytkownika
pol

Re: Zmiana algorytmów Facebooka zantagonizowała politycznie Polaków. „Nie chodziło o politykę, a o biznes”

pol Śro Paź 27, 2021 8:14 am

Namiętnie mi sie ciągle pojawiał SOKzBURAKA Z drwinami na Pis, a nigdy nic dla równowagi z obłudą PO. Ja sie pytam Cukierberg dlaczego tak było?
Awatar użytkownika
Stefan

Re: Zmiana algorytmów Facebooka zantagonizowała politycznie Polaków. „Nie chodziło o politykę, a o biznes”

Stefan Śro Paź 27, 2021 8:46 am

Polityka to jest biznes, koteczku
Awatar użytkownika
Piotrek

Piotrek Śro Paź 27, 2021 9:14 am

To prawda, jeszcze kilka lat temu otrzymywałem na walla głównie posty z kilku fp popularnonaukowych, ale z czasem zamiast tego zaczęły się pojawiać prawie wyłącznie polityczne, choć tych miałem dodanych podobną ilość co tych popularnonaukowych.
Awatar użytkownika
iksi

iksi Śro Paź 27, 2021 9:29 am

"pol" napisał(a): Namiętnie mi sie ciągle pojawiał SOKzBURAKA Z drwinami na Pis, a nigdy nic dla równowagi z obłudą PO. Ja sie pytam Cukierberg dlaczego tak było?

Jątrzą skuteczniej niż Wyborcza
Awatar użytkownika
wujek

wujek Śro Paź 27, 2021 9:48 am

To zarabianie na klinczu, skandalu, polityce i wartościach - nic nie pobudza bardziej osoby lewicowej jak kilka postów z rana na FB o tym, że PiS zakazuje jakiegoś marszu, a osoby prawicowej, że LGBT chodzi nago po ulicy. Facebook wykorzystuje ten mechanizm, podobnie jak telewizja, czy tabloidy, które także budują sprzedaż na różnicach, a nie na wspólnych wartościach. Ataki na FB to hipokryzja, FB ma dużo za uszami, ale dokładnie tyle samo jak inne masowe media od 50 lat.
Awatar użytkownika
Tomasz

Tomasz Śro Paź 27, 2021 9:59 am

"wujek" napisał(a): To zarabianie na klinczu, skandalu, polityce i wartościach - nic nie pobudza bardziej osoby lewicowej jak kilka postów z rana na FB o tym, że PiS zakazuje jakiegoś marszu, a osoby prawicowej, że LGBT chodzi nago po ulicy. Facebook wykorzystuje ten mechanizm, podobnie jak telewizja, czy tabloidy, które także budują sprzedaż na różnicach, a nie na wspólnych wartościach. Ataki na FB to hipokryzja, FB ma dużo za uszami, ale dokładnie tyle samo jak inne masowe media od 50 lat.

Różnica jest taka, że w TV nie ma wywiadów z dżihadystami, natomiast na Fejsbuku mają głos...
Awatar użytkownika
Długo pis

Długo pis Śro Paź 27, 2021 12:21 pm

Matecki lubi to xD
Awatar użytkownika
jayjayPL

jayjayPL Śro Paź 27, 2021 12:23 pm

Czyżby ta Sylwia Czubkowska to ta sama co pracowała dla krytyki politycznej?
Awatar użytkownika
Holly

Holly Śro Paź 27, 2021 3:41 pm

Trudno znaleźć coś, co równoważyłoby głupotę PiS.

"pol" napisał(a): Namiętnie mi sie ciągle pojawiał SOKzBURAKA Z drwinami na Pis, a nigdy nic dla równowagi z obłudą PO. Ja sie pytam Cukierberg dlaczego tak było?
Awatar użytkownika
Miodek

Miodek Śro Paź 27, 2021 10:06 pm

Utytułowana dziennikarka chyba nie napisała „ tak na prawdę”?
Awatar użytkownika
Grzegorz

Grzegorz Pią Paź 29, 2021 10:32 am

Nie zamieściłem na FB żadnego wpisu od wielu lat. Z racji wieku (40+) algotytm FB zaczął mi podsyłać strony o tematyce "factet po 40-tce", propozycje skoku w bok, szybkie samochody itp. Jako że nie skorzystałem, algorytm zaczął się zastanawiać, co ze mną jest nie tak. Może gej? A więc zacząłem otrzymywać i takie sugestie.
Jako że również nie skorzystałem, algorytm zaczął myśleć i myśleć. Ostatnie propozycje to żarcie dla zwierząt...
W końcu algorytm się poddał ;-)
I tak powoli dobiegamy do Mety ;-)
PS. Mam nadzieję, że Amerykanie w końcu dojadą FB za to wszystko - Arabska Wiosna i kryzys migracyjny w Europie, radykalizowanie nastrojów politycznych w państwach demokratycznych, no i ci antyszczepionkowcy. Trochę za dużo to zaczyna kosztować świat Zachodu (dlatego mądrzy Chińczycy już "wyłączyli" problem). Póki co za dużo "poważnych" ludzi w to zainwestowało, a więc Wuj Sam oficjalnie się przygląda i analizuje. A kto ma wyjść, własnie wychodzi z akcji Facebooka na giełdzie. na koniec tradycyjnie zostaną ci co zawsze zostają z ręką w nocniku. Zostaną sami na Mecie ;-)
Wróć do Internet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości