WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Qrt

12 stacji w ogólnopolskim multipleksie DAB+

Qrt Czw Gru 30, 2021 6:50 am

Czyli jednak pazerność i głupota wygrały. Wytrącili sobie sami argument o potencjalnie lepszej jakości. Przy tej liczbie stacji bedzie ona marna.
Awatar użytkownika
Neo

Re: 12 stacji w ogólnopolskim multipleksie DAB+

Neo Czw Gru 30, 2021 7:16 am

W erze Spotify mówię wprost: dziękuję ale nie dla mnie.
Awatar użytkownika
Gie

Gie Czw Gru 30, 2021 7:53 am

Tylko czekać jak wpadną na pomysł dopłat do zakupu radia DAB+.
Awatar użytkownika
Pawel

Pawel Czw Gru 30, 2021 8:06 am

Mam nadzieję,że kanały TV z MUX8 trafia na jakiś mocny multipleks na UHF.W artykule jest błąd jak już poprzednio bo stacje radiowe miałyby przejść na VHF a nie na UHF.
Awatar użytkownika
słuchacz

słuchacz Czw Gru 30, 2021 9:26 am

Czyli jednak obniżka jakości! W sam raz dla łupanki w radiu. I tak nie będzie różnorodności na antenie, jeśli KRRiT nie zmieni podejścia co do wymogów grania polskiej muzyki.
Awatar użytkownika
pp

pp Czw Gru 30, 2021 9:31 am

W sytuacji ogólnie dostępnego internetu a co za tym idzie rozgłośni cyfrowych takich jak Nowy Świat czy 357 wchodzenie w Dab+ jest bezcelowe.
Do odbioru radia internetowego w samochodzie (bo to chyba najpowszedniejszy sposób słuchania radia) nawet w starych samochodach wystarczy gniazdo zapalniczki i transmiter FM.
A w domu..? smart TV ze swoimi aplikacjami, telefon komórkowy, komputer itp. itd. jest q czym wybierać
Awatar użytkownika
M

M Czw Gru 30, 2021 9:41 am

RMF czy Radio Zet po prostu się boją konkurencji. Powinno się ogłosić datę likwidacji analogu i zmusić wszystkich do wejścia na DAB+
Awatar użytkownika
TT

TT Czw Gru 30, 2021 9:51 am

Przyjmuję tą informację z wielkim ROZCZAROWANIEM. Niestety zwyciężyła bylejakość. Jak widać grudniowe obniżenie przepływności/jakości w MUXie Polskiego Radia komponuje się w jedną całość. 96 kbps AAC zdecydowanie nie zapewni jakości równej FM. W Zielonej Księdze KRRiT sama przytaczała szwedzkie badania, które mówiły o przepustowościach rzędu 128-160 kbps (w zależności od charakteru muzyki).

Nie uważam też, żeby Polskie Radio w obecnym kształcie zasługiwało na kolejne sloty - np. całkowity upadek Trójki, upolitycznione PR24 (takie radiowe TVP Info) czy zupełnie ekstrawaganckie projekty w rodzaju radiostacji poświęconej TYLKO JEDNEMU kompozytorowi (Radio Chopin). Powinni ogarnąć to co już mają.
Awatar użytkownika
Cx

Cx Czw Gru 30, 2021 9:55 am

"M" napisał(a): RMF czy Radio Zet po prostu się boją konkurencji. Powinno się ogłosić datę likwidacji analogu i zmusić wszystkich do wejścia na DAB+

Totalna głupota, zwłaszcza że DAB+ w takim "skompresowanym" wydaniu oznacza gorszą jakość, poza tym DAB+ i FM operują na różnych częstotliwościach (to nie telewizja, gdzie stacje analogowe MUSIAŁY zwolnić częstotliwości dla stacji cyfrowych). DAB+ i FM będą jeszcze przez lata funkcjonowały równolegle.
Awatar użytkownika
Warszawiak

Warszawiak Czw Gru 30, 2021 10:39 am

Mam radyjko z DAB+. Gra ładnie, przy słabym zasięgu FM odbierało kiepsko.
Opór RMF i Z wcale nie dziwi. Po co dopuszczać na rynek konkurencję.
Sporo osób krytykuje DAB+ twierdząc, że jakość jest słaba. Tymczasem nie miało szansy na własne uszy usłyszeć jak to brzmi i powiela poglądy pseudo-specjalistów.
Awatar użytkownika
steff

steff Czw Gru 30, 2021 11:11 am

"Warszawiak" napisał(a): Mam radyjko z DAB+. Gra ładnie, przy słabym zasięgu FM odbierało kiepsko.
Opór RMF i Z wcale nie dziwi. Po co dopuszczać na rynek konkurencję.
Sporo osób krytykuje DAB+ twierdząc, że jakość jest słaba. Tymczasem nie miało szansy na własne uszy usłyszeć jak to brzmi i powiela poglądy pseudo-specjalistów.
Piszesz - "Mam radyjko...". No właśnie - masz radyjko, gdybyś miał radio z prawdziwego zdarzenia, to myślę, że różnicę byś zauważył. Ja akurat mam w samochodzie radio DAB+ w całkiem nienajgorszym systemie audio i niestety kiepski bitrate słyszę bardzo wyraźnie... Zgodzę, się, że na radyjku z głośnikiem o średnicy 5cm tego nie słychać, ale rozmowy o brzmieniu takiego sprzętu nie powinny mieć miejsca w takich rozważaniach...
Awatar użytkownika
Hertz

Hertz Czw Gru 30, 2021 11:28 am

jakość dźwięku jak z radia kryształkowego?
Awatar użytkownika
Ccc

Ccc Czw Gru 30, 2021 11:30 am

Powielamy błędy z innych krajów... gdzie też postawiono na ilość, a nie jakość :-(
Awatar użytkownika
Lalala

Lalala Czw Gru 30, 2021 11:47 am

Czyli jakość jak z puszki po piwie za grube pieniądze - normalnie nie mogę się doczekać.
Awatar użytkownika
Alicja

Alicja Czw Gru 30, 2021 1:24 pm

Ogólnopolskim nadawcom komercyjnym nie chodzi o tzw. przestarzałą technologie tylko o to, że z kilku stacji ogólnopolksich i ponadregionalnych zrobi się zaraz łacznie kilkanaście stacji ogólnopolksich i ponadreginalnych i RMF FM nie będzie miał 28% udziału w rynku tylko 15% i straci cięzkie miliony. A Zetka będzie miała 6% zamiast 12% i straci wielkie miliony. Ten sam tort podzieli sie na dużo większą liczbe nadaców i będzie to szok.
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości