WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telekomunikacji

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
artysta

50 organizacji twórców chce, aby opłata reprograficzna objęła smartfony

artysta Czw Lip 15, 2021 8:52 pm

Artystycznie piszę komentarze, poproszę o symboliczne 2 zł od każdego czytającego ten komentarz. Pozdrawiam.
A i 4 zł na Siostry Golców + Zenka.
Awatar użytkownika
Damian

Re: 50 organizacji twórców chce, aby opłata reprograficzna objęła smartfony

Damian Czw Lip 15, 2021 8:59 pm

Za darmo chcieli by kase, niech tworza i zarabiaja a nie na 4 literach siedza albo imprezuja, dragi biora i jest fajnie. Jak sa slabi to niech zmienia zawod.
Awatar użytkownika
Gdzie tu logika

Gdzie tu logika Czw Lip 15, 2021 9:11 pm

Co to za nowe określenie "Artysta Zawodowy" niech zarabia sam na siebie dlaczego jakiś artysta ma być finansowany z moich podatków może ja nie lubię muzyki danego artysty
Awatar użytkownika
Artysta

Artysta Czw Lip 15, 2021 9:20 pm

Nagrałem piosenkę pod tytułem lalalala kiedy państwo mi zapłaci pieniądze
Awatar użytkownika
ojezu

ojezu Czw Lip 15, 2021 9:54 pm

Proponuję zamiast tego symboliczną opłatę od artystów dla producentów telefonów za stworzenie urządzenia umożliwiającego powszechną jak nigdy konsumpcję ich dzieł. Na koniec roku wystarczy podliczyć, ile i jakich telefonów sprzedano, pomnóżmy to przez dwie dyszki i niech artyści zawodowi się złożą na wpłatę.
Awatar użytkownika
miś społeczny

miś społeczny Czw Lip 15, 2021 10:22 pm

Aż 50 organizacji twórców? Po co aż tyle? I z czego żyją te organizacje? Nie czasami z naszych pieniędzy? Nie czasami na te organizacje łożymy wydając zawyżone pieniądze na płyty? Przypomina mi to liczbę związków zawodowych na kolei czy w górnictwie. Czy każdy Kazik, Kukiz czy inna Rodowicz może w każdej chwili założyć sobie 51. organizację i z tego JESZCZE LEPIEJ sobie żyć? Kto zakłada to badziewie i kto jest prezesem tych "hydr nienasyconych - ich dzieci, żon i matek"?
Awatar użytkownika
miś społeczny

miś społeczny Czw Lip 15, 2021 10:26 pm

Po co ten status "artysty zawodowego"? Czy do stwierdzenia faktu zawodowstwa nie wystarcza fakt, że artysta żyje z tego co robi? Po cholerę jeszcze jakaś formalizacja tego faktu? To ja proponuję tez status "zawodowego robotnika w fabryce", niech też ma jakieś wsparcie - ach, tak, to byłby tzw. "socjalizm"... To ja już nie mam pytań.
Awatar użytkownika
miś społeczny

miś społeczny Czw Lip 15, 2021 11:16 pm

Zawód piosenkarza pop czy muzyka rockowego to zawód jak każdy inny w gospodarce rynkowej. Jestem przeciwny dotowaniu tego zawodu z publicznych pieniędzy. Tak - uważam, że podatek od sprzedaży smartfonów czy telewizorów TO SĄ publiczne pieniądze, bo to państwo wymyśliło ten podatek. Niech rozdzielaniem pieniędzy dla artystów zajmują się wyłącznie PRYWATNE wytwórnie płytowe czy agencje koncertowe. I żadnych narzuceń ustawowych w tym względzie. Śpiewakom operowym i muzykom w filharmonii niech wystarczy fakt, że pracują w placówkach publicznych, jakimi są opery i filharmonie. Cała reszta zaśpiewajłów - do roboty na PRYWATNYCH warunkach rynkowych.
Awatar użytkownika
r

r Pią Lip 16, 2021 12:29 am

Inflacja PIS-u 4 procent, realnie przez 6 lat - 30, ale to artyści okradają pięćsetplusów i zdrowe, korwinowskie społeczeństwo.
Awatar użytkownika
r

r Pią Lip 16, 2021 12:32 am

"ojezu" napisał(a): Proponuję zamiast tego symboliczną opłatę od artystów dla producentów telefonów za stworzenie urządzenia umożliwiającego powszechną jak nigdy konsumpcję ich dzieł. Na koniec roku wystarczy podliczyć, ile i jakich telefonów sprzedano, pomnóżmy to przez dwie dyszki i niech artyści zawodowi się złożą na wpłatę.

Twórcy nie zarabiają i nic nie mają ze sprzedązy telefonów, oprócz nielicznych muzyków (YT, spitify), nie mają też tantiem z internetu. A odbiorcy telefonów i big business i owszem. Także tego.
Awatar użytkownika
Luke

Luke Pią Lip 16, 2021 1:10 am

Skoro tak, to nie kupuję nic ot polskich tzw. artystów. Zapłaciłem abonament to korzystam z prawnie dozwolonego użytku bez żadnych wyrzutów sumienia.
Awatar użytkownika
Ben

Ben Pią Lip 16, 2021 6:45 am

Jakaś lista tych organizacji żeby unikać?
Awatar użytkownika
Tomek

Tomek Pią Lip 16, 2021 6:57 am

WON od mojej kasy i od moich pieniędzy!
Awatar użytkownika
auer

auer Pią Lip 16, 2021 7:32 am

Kto na smartfonie słucha gniotów tych resortowych artystów? Serio, nawet gdyby swoją twórczość udostępnili za darmo, to by jeden taki resortowy artysta stu pobrań nie miał. To pasożyty udające artystów, żeby przy użyciu państwa przeprowadzić skok na kasę. I im się nie dziwię, sam bym chciał dostać forsę za nic. Ale dziwię się rządowi, że im ulega. Chyba już znudziło im się rządzenie i nie chcą trzeciej kadencji.
Awatar użytkownika
Jarek

Jarek Pią Lip 16, 2021 7:33 am

"artysta" napisał(a): Artystycznie piszę komentarze, poproszę o symboliczne 2 zł od każdego czytającego ten komentarz. Pozdrawiam.
A i 4 zł na Siostry Golców + Zenka.

Nie od każdego czytającego, a od każdego, kto ma komputer i przeczytać może. To taki poziom absurdu jest.
Wróć do Telekomunikacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości