WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Badań Marketingowych

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
Adam

6 proc. internautów blokuje reklamy, najczęściej na stronach z grami i forach

Adam Nie Sie 16, 2015 11:12 pm

Już od wielu lat używam AdBlocka i praktycznie zapomniałem, że są reklamy np. na Youtube.
Awatar użytkownika
pavv

Re: 6 proc. internautów blokuje reklamy, najczęściej na stronach z grami i forach

pavv Pon Sie 17, 2015 8:14 am

Przeczytałem 6%, ale to dotyczy USA. W Polsce reklamy blokuje 90% internautów, 9% ich nie zauważa, 1% zauważa, a interesują one 0,004%. W każdym bądź razie koszty reklam przewyższają wielokrotnie zyski.
Awatar użytkownika
Piotr

Re: 6 proc. internautów blokuje reklamy, najczęściej na stronach z grami i forach

Piotr Wto Sie 18, 2015 10:09 am

6% globalnie, nie w USA.
Autorzy, precyzujcie proszę to w nagłówkach. Ludzie pracujący w branży/z Klientami muszą potem świecić oczami przed menadżerami, którzy słusznie są zdezorientowani i nie wiedzą, czy w PL blokuje 6%, 25%, 37% czy 90%.
Awatar użytkownika
lesny dziad

lesny dziad Wto Sie 18, 2015 10:41 am

@pavv - podziel się proszę źródłem mówiących o 90% blokujących reklamy. Jedyne na co trafiam to raport PageFair i Adobe podający wartośc 28,6% dla naszego rynku. Dzięki.
Awatar użytkownika
lesny dziad

lesny dziad Wto Sie 18, 2015 3:45 pm

@pavv podzielisz się źródłem mówiącym o wspomnianych 90%? udaje mi się znaleźć jedynie dane mówące o 28,6% blokujących na naszym rynku (raport Adobe i PageFair). Dzięki.
Wróć do Badania Marketingowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości