[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 64: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "217.182.173.109" and accepting TCP/IP connections on port 5432?
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 70: pg_query() expects parameter 1 to be resource, boolean given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 71: pg_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, null given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 78: pg_close() expects parameter 1 to be resource, boolean given
Forum WirtualneMedia.pl - Opinie i komentarze - 94 proc. wierzących Polaków robiło zakupy w niedziele, 45 proc. małych przedsiębiorców krytykuje ograniczenie handlu

WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące gospodarki

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
to po co

94 proc. wierzących Polaków robiło zakupy w niedziele, 45 proc. małych przedsiębiorców krytykuje ograniczenie handlu

to po co Pią Wrz 27, 2019 3:53 pm

W takim razie nie wiem komu ma służyć ten zakaz, ani wierzący nie mieli problemu z zakupami, ani mali sklepikarze na nim nie zyskali
Awatar użytkownika
Analityk

Re: 94 proc. wierzących Polaków robiło zakupy w niedziele, 45 proc. małych przedsiębiorców krytykuje ograniczenie handlu

Analityk Pią Wrz 27, 2019 8:13 pm

Przecież to ciemny i zdegenerowany kler dał wytyczne Rządwi by zlikwidować niedziele handlowe i ludzi skierować do pustoszejących kościołów. A efekt jest odwrotny co było do przewidzenia.
Awatar użytkownika
Bart

Re: 94 proc. wierzących Polaków robiło zakupy w niedziele, 45 proc. małych przedsiębiorców krytykuje ograniczenie handlu

Bart Pią Wrz 27, 2019 8:15 pm

I maja rację... zakaz handlu jest nieuzasadniony, ekonomicznie i społecznie.
Awatar użytkownika
kirkor

kirkor Sob Wrz 28, 2019 5:36 pm

serio miesza sie do tego wiare? wszyscy nagle tacy koscielni? niby wierzacy a pierwsi do sklepu zasuwali, hipokryzja pelna geba
Awatar użytkownika
Wole wolne niedziele.

Wole wolne niedziele. Sob Wrz 28, 2019 6:44 pm

Chcesz to siedź za kasa w niedziece cwaniaki. Każdy kasjer marzy by miec zawsze niedzielę wolna. A takie głupie artykuły co miesiąc to tylko nabijanie piany by tylko rozbudzic temat co nic nie wnosi. Macie czas na pierdoly to macie czas na zakupy pierdoly lesery.
Awatar użytkownika
A.P.

A.P. Nie Wrz 29, 2019 10:10 am

Szkoda, że nie ma słowa o pracownikach, którzy byli zmuszani do pracy w niedzielę kosztem rodzin lub życia prywatnego. Handel w niedzielę i święta powinien być sprawą dobrowolną, to znaczy bez ograniczeń pod warunkiem, że za kasą stoi właściciel, lub pracownik, który wyraża taką chęć (oczywiście za większą stawkę). Obecne prawo to mydlenie oczu i fikcja iluzjonistycznego rządu PiS - co ze stacjami benzynowymi (sklepy) i marketami przy dworcach :-)
Awatar użytkownika
A.P.

A.P. Nie Wrz 29, 2019 10:15 am

"Analityk " napisał(a): Przecież to ciemny i zdegenerowany kler dał wytyczne Rządwi by zlikwidować niedziele handlowe i ludzi skierować do pustoszejących kościołów. A efekt jest odwrotny co było do przewidzenia.

Słusznie, czarna mafia zawsze stała za wszystkimi porażkami narodu polskiego. Ociemnianie inteligentnego narodu jest im na rękę. Ludzie nie są tak tępi - po prostu głównie w mniejszych miejscowościach boją się głośno powiedzieć to, o czym naprawdę myślą i czego chcą, przez wzgląd na chore wpływy kleru i strach o utratę pracy itp. Zasiada taka dupa biskupa gdzieś w jakiejś j**ej kurii i uważa, że naród polski nadal jest taki ciemny.
Awatar użytkownika
Ania

Ania Nie Wrz 29, 2019 4:21 pm

Wstrząsający sukces ustawy.
Awatar użytkownika
magocha

magocha Pon Wrz 30, 2019 1:36 am

"Wole wolne niedziele." napisał(a): Chcesz to siedź za kasa w niedziece cwaniaki. Każdy kasjer marzy by miec zawsze niedzielę wolna. A takie głupie artykuły co miesiąc to tylko nabijanie piany by tylko rozbudzic temat co nic nie wnosi. Macie czas na pierdoly to macie czas na zakupy pierdoly lesery.
Ja pracuje w gastronomii i w niedziele bardzo często ... pracuję. Nie rozumiem więc "szczególnego" traktowania pracowników handlu, skoro my w gastronomii PRACUJEMY . Gdzie sprawiedliwość? tylko my jakoś nie narzekamy bo to dla nas normalne, w końcu kazdy sam sobie wybiera zawód z wszystkimi jego plusami i minusami. Chcesz mieć wolną niedzielę - nie pracuj w gastronomii ani w handlu, proste!!!!! zawodów jest wiele. Ponadto dodam, że zamknięte sklepy to dla wielu ludzi problem z robieniem zakupów-
Awatar użytkownika
Perlator

Perlator Pon Wrz 30, 2019 4:38 am

Czy kogoś dziwi, że samolot rejsowy leci w niedzielę?
Czy kogoś dziwi, że pociągi jeżdżą w niedziele?
Czy kogoś dziwi, że autobusy i tramwaje jeżdżą w niedziele?

Kino, restauracja, szpital, posterunek policji, zakład energetyczny i gazownia, dostawca internetu i tv.
Oni wszyscy pracują w niedziele.

Tylko kasjerzy mają wolne.
Więc może kasjerom należałoby zablokować w niedziele dostęp do wszelakich dóbr, by zgodnie z ustawą spędzali więcej czasu z rodziną.
Awatar użytkownika
och i ach

och i ach Pon Wrz 30, 2019 9:50 am

A co wam za różnica, weźcie rodzinę na spacer lub posadźcie tyłki przed TV i odpoczywajcie. Płaczecie nad tą niedzielą jakbyście tylko w ten jeden dzień robili zakupy - no wtf to nie tupolew, że trza to rozpamiętywać - poza tym co za masochista chce pracować w niedziele?
Mi tam totalnie bez różnicy czy zakupy zrobię w piątek po robocie, sobotę czy niedzielę. Wspomnę, iż można zamówić żarcie bez wychodzenia z domu 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.
hmm.. płaczą nad handlowymi niedzielami głównie osoby z nadwyżką kasy którzy do kościoła chodzą jak jest komunia kogoś w rodzinie - to Ci bez forsy pracowali w niedziele i tylko się irytowali (a to głównie praktykujący katolicy).

tak wiem popłynie fala dislike-ów w mą stronę -> śle wam buziaka.
Awatar użytkownika
dzes

dzes Pon Wrz 30, 2019 4:10 pm

No bo ta ustawa jest bublem, więc trzeba ją krytykować, ludziom zabrano pracę a przedsiębiorcy musieli zamykać swoje biznesy. To jest efekt tej ustawy.
Awatar użytkownika
jaspar

jaspar Wto Paź 01, 2019 10:50 am

"och i ach" napisał(a): A co wam za różnica, weźcie rodzinę na spacer lub posadźcie tyłki przed TV i odpoczywajcie. Płaczecie nad tą niedzielą jakbyście tylko w ten jeden dzień robili zakupy - no wtf to nie tupolew, że trza to rozpamiętywać - poza tym co za masochista chce pracować w niedziele?
Mi tam totalnie bez różnicy czy zakupy zrobię w piątek po robocie, sobotę czy niedzielę. Wspomnę, iż można zamówić żarcie bez wychodzenia z domu 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.
hmm.. płaczą nad handlowymi niedzielami głównie osoby z nadwyżką kasy którzy do kościoła chodzą jak jest komunia kogoś w rodzinie - to Ci bez forsy pracowali w niedziele i tylko się irytowali (a to głównie praktykujący katolicy).

tak wiem popłynie fala dislike-ów w mą stronę -> śle wam buziaka.

A co to za porównanie z tym tupolewem? Ja tam wcale tupolewa nie rozpamiętuję. Rozbił się, to rozbił. Było, minęło.
Awatar użytkownika
grzegorz

grzegorz Śro Paź 02, 2019 8:47 am

Ja nie pracuję w niedzielę i nie chcę pracować w niedzielę. Nie rozumiem skąd tylu zwolenników handlu w niedzielę. Niedziele są po to aby odpocząć i zregenerować się a nie by siedzieć na kasie w markecie.
Awatar użytkownika
Magier

Magier Czw Paź 03, 2019 2:38 pm

Też dorabiałem weekendami do studiów, teraz nikomu w sprzedaży się nie opłaca mnie trzymać, więc w zasadzie straciłem nie tylko połowę wynagrodzenia, a całe.
Wróć do Gospodarka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość