WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Inne tematy

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Piotr

Allegro z nową stroną główną i płatnościami przez Przelewy24

Piotr Czw Lis 02, 2017 10:53 am

Ponadto na Allegro umożliwiono realizację wpłat za zakupy poprzez Przelewy24. Żeby skorzystać z tej opcji, trzeba mieć aktywowaną usługę PayU, a następnie przy weryfikacji przez PayU w zakładce „Saldo i wypłata środków”, kliknąć w „zrób przelew” i wykonać przelew weryfikacyjny na kwotę 1,01 zł (która zostanie zwrócona po weryfikacji). Potem należy też przesłać skany wymaganych dokumentów, ... weryfikacja potrwa 5 dni.

To żart jest, prawda? Na Ali płacę przez Przelewy24 i żadnej procedury nie było - wskazałem operatora, przeniosło mnie do mojego banku i wykonałem przelew...
Awatar użytkownika
wojteq

Re: Allegro z nową stroną główną i płatnościami przez Przelewy24

wojteq Czw Lis 02, 2017 11:41 am

Jak ktoś prześle skany dowodu i innych dokumentów, to sam sobie będzie winien jak mu tożsamość ukradną.
Po takim komunikacie GIODO powinno allegro tak ukarać, żeby się już nie pozbierali. Wirtualnemedia zaś potwierdza, że zielonego pojęcia nie ma o bezpieczeństwie w sieci i tylko takie głupoty powiela. Cóż, głupich nie sieją - sami się rodzą, a potem redagują portale internetowe.
Awatar użytkownika
ja

ja Czw Lis 02, 2017 3:45 pm

Już wysyłam tym ćwokom z Allegro skan dowodu. Dla mnie mogą paść na mordę. Czekam na Amazona, który ich wbije w ziemię.
Awatar użytkownika
Czytam ze zrozumieniem albo dwa razy ;)

Czytam ze zrozumieniem albo dwa razy ;) Czw Lis 02, 2017 4:43 pm

"Piotr" napisał(a): To żart jest, prawda? Na Ali płacę przez Przelewy24 i żadnej procedury nie było - wskazałem operatora, przeniosło mnie do mojego banku i wykonałem przelew...

Czytanie ze zrozumieniem boli...
To chodzi o sprzedających, nie o kupujących. I taka procedura jest standardowa jeśli chce się umożliwić płatność przez jakikolwiek sklep internetowy. Najpierw sprzedający musi założyć konto u tego agregatora, by móc sobie przelewać wpłaconą kasę na swoje konto. Po to weryfikacja.
Awatar użytkownika
Tomasz

Tomasz Czw Lis 02, 2017 5:08 pm

Co jest standardowe? Wysyłanie skanów dokumentów? Sprzedającym nie mogą ukraść danych osobowych inteligencie czytający ze zrozumieniem?
Awatar użytkownika
Do Tomasza "inteligenta"

Do Tomasza "inteligenta" Pią Lis 03, 2017 2:19 pm

"Tomasz" napisał(a): Co jest standardowe? Wysyłanie skanów dokumentów? Sprzedającym nie mogą ukraść danych osobowych inteligencie czytający ze zrozumieniem?

I kto tu mówi o inteligencji, ten co nie rozumie, co komentuje? To była odpowiedź na to, że to kupujący mają przechodzić tę procedurę a to bzdura. Łapiesz czy drukowanymi pisać?
A co do Sprzedającego - urwałeś się z choinki - bo przelewy24 mają taką standardową procedurę, widocznie nie masz sklepu internetowego albo nie masz tam płatności za pomocą tego agregatora danych. A dowód możesz wysłać z zasłoniętymi częściowymi danymi i przechodzi, więc nie popisuj się swoją głupotą. Skoro do tej pory nikt im nic nie zrobił - widać jest legalne i to co piszą w regulaminie i umowie jako powód takiego działania - jest w pełni uzasadnione.
Ale jak wszyscy znają się na piłce, na leczeniu tak i na prawie...
Awatar użytkownika
Wojteq

Wojteq Sob Lis 04, 2017 7:26 am

Skoro do tej pory nikt im nic nie zrobił - widać jest legalne i to co piszą w regulaminie i umowie jako powód takiego działania - jest w pełni uzasadnione.
Ale jak wszyscy znają się na piłce, na leczeniu tak i na prawie...

Czy Ty widzisz co piszesz? Słyszałeś o zdrowym rozsądku? Czyli jak Ci w "regulaminie" napiszą, że kwas siarkowy jest jadalny i "nikt im za to nic nie zrobi", to z zamkniętymi oczami strzelisz setkę? Puknij się w łeb. Dokumentów się skanem nie wysyła - kropka. Jak przelewy24 mają taką procedurę, to znaczy że należałoby im dowalić karę tak z 10% obrotu, to może się idioci nauczą. Tyle się tłucze o ochronie danych osobowych. a leming i tak wie swoje...
Wróć do Inne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości