WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Inne tematy

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
privat

Re: Allegro znosi opłaty za wystawienie i zdjęcia, a podwyższa prowizje w kategoriach Komputery i Bilety

privat Wto Paź 03, 2017 9:19 am

Ale zdzierstwo. W branży komputerowej marża często jest na takim poziomie jak te "prowizje". Ten extra podatek stawia pod wielkim znakiem zapytania opłacalność handlu przez allegro.
Awatar użytkownika
potencjalny sprzedawca

Re: Allegro znosi opłaty za wystawienie i zdjęcia, a podwyższa prowizje w kategoriach Komputery i Bilety

potencjalny sprzedawca Wto Paź 03, 2017 10:19 am

Miałem zamiar sprzedać na Allegro nieużywany router ADSL i kilka drobnych przedmiotów (akcesoria komputerowe), ale jeśli podniosą prowizję, to skorzystam z jakiegoś serwisu ogłoszeniowego. Nie pozwolę się ograbić dusigroszom z Allegro.
Awatar użytkownika
jak

jak Wto Paź 03, 2017 10:48 am

Czeakam na Amazona w Polsce i ostateczne zaoranie tych złodziei.
Awatar użytkownika
Arnie

Arnie Wto Paź 03, 2017 12:31 pm

Na Allegro można bezkarnie zamawiać towar za pobraniem i następnie nie odebrać przesyłki. Nie grozi za to żadna konsekwencja zarówno ze strony sprzedawcy jak i Allegro. Sprzedawca wystawia paragon, pakuje towar, płaci kuriera w dwie strony i dodatkowo 9% prowizji Allegro... Towar wraca... Zajebiście, nie?
Awatar użytkownika
Arnie

Arnie Wto Paź 03, 2017 12:33 pm

A i zapomniałem. Do tego jeszcze kupujący wystawia negatywny komentarz, uzasadniając, że nie było go w tym czasie w domu... Zajebiście, nie?
Awatar użytkownika
Ja Polak mały

Ja Polak mały Wto Paź 03, 2017 4:21 pm

I tak już większość na alledrogo tylko sprawdza ceny i kontakty. Zakupu dokonuje poza nim poprzez odbiór osobisty bądź sklepy www sprzedających.
Awatar użytkownika
pavv

pavv Wto Paź 03, 2017 5:33 pm

Spoko. Ceny wzrosną o te kilka procent - przecież nikt do biznesu nie będzie dokładał - i allegro będzie jak MediaMarkt gdzie się maca i ogląda towar, a następnie szuka się go taniej w Internecie.
Awatar użytkownika
Dobrosz

Dobrosz Śro Paź 11, 2017 10:05 am

Allegro najpierw zamordowało system komentarzy. Teraz pod pozorem obniżek wprowadza drakońskie podwyżki. Nakaz "trzymania"zdjęć na serwerach allegro i kasowanie po 20 gr za zdjęcie to bandytyzm w czystej postaci. Mam średnio 10 zdjęć w aukcji. Więc zamiast dotychczasowych 20 gr za aukcje płacę 2zł miesięcznie. Wzrost 1000%!!!!!!!!!! 1000 aukcji to dodatkowy, haracz dla allegro 1800zł!!! Tylko dodatkowo!!!! mam nadzieję, że Urząd Antymonopolowy zajmie się wreszcie Grupą Allegro. Rozbije monopol olx-a, ceneo i allegro. Ono są jak rak, który wyrósł na zdrowej tkance handlu internetowego i teraz go zabija. OBY
Wróć do Inne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości