WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Internetu

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
fj

Amazon Prime w Polsce, kosztuje tyle samo co Allegro Smart

fj Śro Paź 13, 2021 7:49 am

Może i tak. Tyle że na Amazonie towarów jest nadal mało. Co sprawdzę, to czegoś nie ma.
Awatar użytkownika
bredny

Re: Amazon Prime w Polsce, kosztuje tyle samo co Allegro Smart

bredny Śro Paź 13, 2021 9:06 am

No to teraz pora na allegro - dodatek CDA Premium byłby ciekawy
Awatar użytkownika
Ja_2021

Ja_2021 Śro Paź 13, 2021 10:34 am

Wykupiłem, ale nic zupełnie tam nie ma. Hitami są jakieś seriale sprzed 15 lat. Dr. House na przykład.
Awatar użytkownika
słaby Amazon jak na razie

słaby Amazon jak na razie Śro Paź 13, 2021 11:03 am

Sorry ala na Amazon brak jest bardzo wielu towarów. Nawet cebulki tulipanów, pokazuje mało wyników a jak już to 5 szt za 40 zł podczas gdy na Allegro w tej cenie otrzymujesz aż 50 szt. O czym my wiec tu mówimy ????
Awatar użytkownika
jak

jak Śro Paź 13, 2021 11:11 am

Ja sprawdzam ceny blu ray na polskim i brytyjskim Amazonie i te same tytuły są często u Brytyjczyków tańsze nawet jak się doliczy dostawę. Polski Amazon potrafi z dnia na dzień cenę podnieść z kilkunastu złotych do prawie stu. Czegoś takiego brytyjski oddział nie robi.
Awatar użytkownika
Git

Git Śro Paź 13, 2021 11:40 am

Coś się zmienia w polskim Amazonie, ale problem wciąż pozostaje to, że tam gołym okiem widać centralizację. Amazon wdraża odgórne zasady i słabo konfrontuje to z lokalnym rynkiem. Wciąż Amazona nie ma na porównywarkach typu Ceneo. Opisy produktów są byle jakie, jakby autotłumaczem robione. Wszystko jest trochę po macoszemu traktowane. Ktoś jednak tam zaczyna kumać, że trzeba wyjść do klienta, a nie czekać aż sam zapuka do drzwi.
Prywatnie - dokonałem jednego zakupu, transakcja nie doszła do skutku, bo rzekomo nie było towaru (jednocześnie wciąż widniał na stronie). Faktycznie był błąd cenowy i Amazon nie poczuł się do odpowiedzialności. Po prostu rozmył sprawę pokrętnym tłumaczeniem. Kasę zwrócili, towaru nie mam, niesmak pozostał.
Awatar użytkownika
jak

jak Śro Paź 13, 2021 12:41 pm

Polski Amazon działa od marca i do dziś jest niedostosowany do polskiego odbiorcy. Ja u nich kupowałem filmy i żaden nie był dostępny z polską wersją językową. Zamówienia też nie były z Polski wysyłane. I to nie jakieś tytuły które nie były w Polsce wydane zamawiałem bo na przykład Spiderman far from home, który nawet na CDA jest z polskim dubbingiem. A moja wersja jest na rynek francuski.
Awatar użytkownika
Naebaju

Naebaju Czw Paź 14, 2021 4:59 am

Oni nie wyjdą poza jakość czeskiego Allegro. Zero empatii. Brak masowej ilości polskich sprawdzonych wiarygodnych sprzedawców = brak biznesu w Polsce. Czasy czekolady marki "Biedronka" w sklepach Biedronka już dawno minęły.
Awatar użytkownika
Denim

Denim Czw Paź 14, 2021 9:26 am

Ale się tu PRowcy z Allegro prześcigają w opiniach jaki to Amazon zły ;)
Ale czego się spodziewać - pan gruszka dość prosty i infantylny chlopina to i metody takie same.
Awatar użytkownika
Anhel

Anhel Czw Paź 14, 2021 10:32 am

Amazon działa na świecie w ten sposób, że najpierw oferuje NISKIE ceny, żeby ZNISZCZYĆ LOKALNĄ konkurencję (serwisy internetowe, sklepy stacjonarne), a potem gdy już jest górą, trochę podwyższa ceny, ale zostaje liderem na rynku i oferuje nowe usługi. To czysta monopolizacja i niszczenie konkurencyjności. Że też ludzie i prawo dają się na to nabierać. Poza tym język polski był DYSKRYMINOWANY, nie można było sprzedawać e-booków po polsku. Mógł być gaelic, suahili, staroirlandzki, ale polski już nie. Usuwali e-booki na chama.
Awatar użytkownika
Szczepan

Szczepan Pią Paź 15, 2021 10:44 am

"Anhel" napisał(a): Amazon działa na świecie w ten sposób, że najpierw oferuje NISKIE ceny, żeby ZNISZCZYĆ LOKALNĄ konkurencję (serwisy internetowe, sklepy stacjonarne), a potem gdy już jest górą, trochę podwyższa ceny, ale zostaje liderem na rynku i oferuje nowe usługi. To czysta monopolizacja i niszczenie konkurencyjności. Że też ludzie i prawo dają się na to nabierać. Poza tym język polski był DYSKRYMINOWANY, nie można było sprzedawać e-booków po polsku. Mógł być gaelic, suahili, staroirlandzki, ale polski już nie. Usuwali e-booki na chama.

Też mam wrażenie, że to praktyka dumpingowa - 4 złote za serwis streamingowy filmów przy 40 za netflix czy hbo na pewno nie jest opłacalne (plus platforma gamingowa i darmowe dostawy). Allegro powinno to zgłosić do UOKiK.
Awatar użytkownika
jak

jak Pią Paź 15, 2021 11:01 am

The Ladykillers (tueurs De Dames) [blu-ray] wzrost z 27,70 zł na 63,84 zł
Oni tak stale podnoszą ceny w przeciwieństwie do Amazona z UK gdzie są co chwila obniżki. Niech oni sobie ten Prime wsadzą tam gdzie jest jego miejsce.
Awatar użytkownika
Marek

Marek Pią Paź 15, 2021 12:32 pm

Dopóki Amazon nie wysili się na zainteresowanie specyficznymi POTRZEBAMI polskiego klienta, będzie miał tylko jedną ścieżkę do klapy, którą wcześniej zaliczyli AOL czy Ebay. Dla mnie - abstrahując od nieprzyjaznej nawigacji, natłoku informacji, layoutu sprzed 20 lat, co doświadczenie nawigacji po Amazonie czyni po prostu nieprzyjemnym - naprawdę istotną zmianą będzie pomysł na rozszerzenie opcji płatności, w tym ratalnych, w tym 0%, w czym Allegro wciąż czymś pozytywnie zaskakuje.
Awatar użytkownika
T1000

T1000 Pią Paź 15, 2021 12:50 pm

Allegro i jego darmowa wysyłka od 40 złotych to często pozorowanie atrakcyjnej oferty. Jak się wejdzie na ceneo, to np. w przypadku książek są one o 3-5 zł tańsze niż na Allegro, bo cena Allegro zawiera już tę darmową wysyłkę. A księgarni internetowych jest multum i często jedna czy dwie z nich oferują darmową wysyłkę niezależnie od ceny książki lub bezpłatny odbiór w jednym z punktów.
Wróć do Internet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości