WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Reklamy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Wojtek

Amnesty International wspiera Irlandki prze historycznym referendum w sprawie aborcji

Wojtek Śro Maj 23, 2018 7:49 am

Pani Justyno - autorko tego artykułu,
Zwracam się do Pani z prośbą o wyraźne oznaczanie fragmentów gdzie stara się Pani obiektywnie przekazać informacje, a gdzie wplata Pani swoje własne przemyślenia i opinie. Może felieton byłby lepszym rozwiązaniem, a nie forma "newsa"? Zaglądam na ten portal żeby mieć ogólny pogląd na tematykę, ale kształtowanie opinii sobie proszę darować. Przemycanie w tak nieudolny sposób swojego poglądu na świat nie licuje z godnością dziennikarza.
Awatar użytkownika
JD

Re: Amnesty International wspiera Irlandki przed historycznym referendum w sprawie aborcji

JD Śro Maj 23, 2018 9:47 am

"Wojtek" napisał(a): Pani Justyno - autorko tego artykułu,
Zwracam się do Pani z prośbą o wyraźne oznaczanie fragmentów gdzie stara się Pani obiektywnie przekazać informacje, a gdzie wplata Pani swoje własne przemyślenia i opinie. Może felieton byłby lepszym rozwiązaniem, a nie forma "newsa"? Zaglądam na ten portal żeby mieć ogólny pogląd na tematykę, ale kształtowanie opinii sobie proszę darować. Przemycanie w tak nieudolny sposób swojego poglądu na świat nie licuje z godnością dziennikarza.

Panie Wojtku, które Pana zdaniem fragmenty stanowią moją opinię? Jestem ciekawa. JD
Awatar użytkownika
obywatelPR

Re: Amnesty International wspiera Irlandki przed historycznym referendum w sprawie aborcji

obywatelPR Śro Maj 23, 2018 7:21 pm

Chociażby dodanie "komentarza eksperta" reprezentującego tylko jedną ze stron. Tak było szybciej czy żadnego eksperta o konserwatywnym światopoglądzie Pani nie zna/nie chce znać?
Awatar użytkownika
JD

JD Śro Maj 23, 2018 8:41 pm

"obywatelPR" napisał(a): Chociażby dodanie "komentarza eksperta" reprezentującego tylko jedną ze stron. Tak było szybciej czy żadnego eksperta o konserwatywnym światopoglądzie Pani nie zna/nie chce znać?

Światopogląd eksperta to jego prywatna sprawa, o którą przenigdy nie śmiałabym zapytać. Specjalista ocenia kreację wedle posiadanej wiedzy, a nie osobistych poglądów. A ja, pisząc tekst o kampanii społecznej, proszę o ocenę tejże kampanii pod kątem jakości kreacji i potencjalnej skuteczności. Dyskusje o wartościach, jakie kampania propaguje, to osobny temat, nie na dysputę w branżowym medium. Pozdrawiam, JD
Awatar użytkownika
obywatelPR

obywatelPR Śro Maj 23, 2018 10:22 pm

> Światopogląd eksperta to jego prywatna sprawa, o którą przenigdy nie śmiałabym zapytać. Specjalista ocenia kreację wedle posiadanej wiedzy, a nie osobistych poglądów. A ja, pisząc tekst o kampanii społecznej, proszę o ocenę tejże kampanii pod kątem jakości kreacji i potencjalnej skuteczności. Dyskusje o wartościach, jakie kampania propaguje, to osobny temat, nie na dysputę w branżowym medium. Pozdrawiam, JD

Pani Justyno, gdybym nie pracował w mediach to może i byłbym skłonny uwierzyć w te głodne kawałki. Każdy ekspert, każdy człowiek z branży ma swoje poglądy i światopoglądy, najczęściej stałe. Raczej nie wybrała pani nr z komórki na chybił trafił. W tym komentarzu nie widzę żadnej "oceny kampanii pod kątem kreacji" tylko jeden wielki bluzg na bezczelnych prawicowców, którzy śmieli skrytykować akcję. Ale gratuluję dobrego samopoczucia i samozadowolenia, wróżę Pani świetlaną przyszłość z takim podejściem, co najmniej w NaTemat.pl
Awatar użytkownika
JD

JD Czw Maj 24, 2018 8:30 am

"obywatelPR" napisał(a): > Światopogląd eksperta to jego prywatna sprawa, o którą przenigdy nie śmiałabym zapytać. Specjalista ocenia kreację wedle posiadanej wiedzy, a nie osobistych poglądów. A ja, pisząc tekst o kampanii społecznej, proszę o ocenę tejże kampanii pod kątem jakości kreacji i potencjalnej skuteczności. Dyskusje o wartościach, jakie kampania propaguje, to osobny temat, nie na dysputę w branżowym medium. Pozdrawiam, JD

Pani Justyno, gdybym nie pracował w mediach to może i byłbym skłonny uwierzyć w te głodne kawałki. Każdy ekspert, każdy człowiek z branży ma swoje poglądy i światopoglądy, najczęściej stałe. Raczej nie wybrała pani nr z komórki na chybił trafił. W tym komentarzu nie widzę żadnej "oceny kampanii pod kątem kreacji" tylko jeden wielki bluzg na bezczelnych prawicowców, którzy śmieli skrytykować akcję. Ale gratuluję dobrego samopoczucia i samozadowolenia, wróżę Pani świetlaną przyszłość z takim podejściem, co najmniej w NaTemat.pl

No cóż, jeśli Pan ma takie standardy, żeby dyktować rozmówcom, by dostosowywali swój komentarz do Pana światopoglądu, to dalszą rozmowę mogę jedynie uciąć. Życzę dobrego dnia! JD
Awatar użytkownika
obywatelPR

obywatelPR Czw Maj 24, 2018 10:44 am

A gdzie ja napisałem, że dyktuję moim rozmówcom co mają mówić? Wskaże mi Pani odpowiedni passus z mojego komentarza? Ja po prostu ich znam. Większość komentatorów życia publicznego w swoich ocenach jest przewidywalna do bólu. Jeśli Pani jeszcze o tym nie wie, to wkrótce się dowie. Ale myślę, że Pani dobrze o tym wie. Gratuluję dobrego samopoczucia. Pzdr!
Awatar użytkownika
alicja

alicja Czw Maj 24, 2018 9:19 pm

Pani Justyno - większa część tekstu, który Pani spłodziła stanowi Pani subiektywną opinie, przedstawioną do tego w arbitralny sposób. Niemiłą sprawą jest "odwracanie kota ogonem" przez Panią i tłumaczenie jak adwokat komunikacji, która wywołała ewidentnie niewłaściwy odbiór nie tylko wśród trolli (a więc po prostu źle zrobionej), typowym hejterskim argumentem ludzi bez argumentów: Autorowi chodziło o TO a spot jest doskonały, jeżeli ktoś uważa inaczej lub nie podoba mu się wykorzystany zabieg kreatywny to jest (i tutaj mowa nienawiści w Pani wykonaniu, degradująca ludzi, krytykujących tą kampanię).
Awatar użytkownika
Inis

Inis Pią Maj 25, 2018 11:59 am

"alicja" napisał(a): Pani Justyno - większa część tekstu, który Pani spłodziła stanowi Pani subiektywną opinie, przedstawioną do tego w arbitralny sposób. Niemiłą sprawą jest "odwracanie kota ogonem" przez Panią i tłumaczenie jak adwokat komunikacji, która wywołała ewidentnie niewłaściwy odbiór nie tylko wśród trolli (a więc po prostu źle zrobionej), typowym hejterskim argumentem ludzi bez argumentów: Autorowi chodziło o TO a spot jest doskonały, jeżeli ktoś uważa inaczej lub nie podoba mu się wykorzystany zabieg kreatywny to jest (i tutaj mowa nienawiści w Pani wykonaniu, degradująca ludzi, krytykujących tą kampanię).

Pani Alicjo, po przeczytaniu Pani komentarza przeczytałam ten artykuł jeszcze dwukrotnie i przecieram oczy ze zdumienia. Czy może wskazać Pani fragmenty, które są subiektywną opinią autorki? Ja nie znalazłam żadnego. Opisana została kampania, opisany spot i opisana reakcja dziennikarzy mediów konserwatywnych (zacytowano ich wypowiedzi, bez komentarza autorki). Jedyna opinia w tekście pochodzi od ekspertki. A jeszcze zarzuca Pani autorce "mowę nienawiści degradującą ludzi krytykujących tę kampanię" - gdzie konkretnie? Poproszę o wskazanie odpowiedniego fragmentu artykułu.
Awatar użytkownika
Inis

Inis Pią Maj 25, 2018 12:04 pm

[(..) W tym komentarzu nie widzę żadnej "oceny kampanii pod kątem kreacji" tylko jeden wielki bluzg na bezczelnych prawicowców, którzy śmieli skrytykować akcję. Ale gratuluję dobrego samopoczucia i samozadowolenia, wróżę Pani świetlaną przyszłość z takim podejściem, co najmniej w NaTemat.pl

Co jest "jedym wielkim bluzgiem" w powyższym artykule? Artykuł opisuje fakty - spot i reakcję na niego (autorka cytuje wypowiedzi dziennikarzy, nie ocenia ich w żaden sposób). Bluzg - to wg. SJP potocznie "wyzwisko, złorzeczenie". Gdzie je Pan/Pani widzi w tym tekście?
Wróć do Reklama

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości