WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Fu

Andrzej Siezieniewski: Radio pozostało analogową wyspą, a powinno iść z duchem czasu i przejść na emisję cyfrową

Fu Pią Lut 06, 2015 8:40 am

Dwójka i czwórka/bis miały już większy zasięg, ale dzięki genialnym posunięciom kolejnych szefów ograniczali zasięg, zwalniali częstotliwości i tracili słuchaczy, w tym mnie. Kiedy PR II zniknął z częstotliwości 92.3 przestałem słuchać radia i polubiłem ciszę.
Może się mylę, ale moim zdaniem starsi ludzie pozostaną przy analogowych odbiornikach, młodzi pozostaną w internecie.
Awatar użytkownika
adam

Re: Andrzej Siezieniewski: Radio pozostało analogową wyspą, a powinno iść z duchem czasu i przejść na emisję cyfrową

adam Pią Lut 06, 2015 9:26 am

Owszem, wyspą pozostało, ale Polskie Radio, bo żaden normalny nadawca, który liczy pieniądze nie wejdzie w przestarzałą technologię, jaką jest DAB+. Ale państwowe pieniądze lepiej się wydaje, łatwiej wychodzą z kieszeni.
Awatar użytkownika
Spec

Re: Andrzej Siezieniewski: Radio pozostało analogową wyspą, a powinno iść z duchem czasu i przejść na emisję cyfrową

Spec Pią Lut 06, 2015 9:32 am

Niech sobie Polskie Radio przechodzi na nadawanie cyfrowe... Wyłączenie nadawania analogowego oznacza koniec radia w dotychczasowej formie. Nikt o zdrowych zmysłach nie kupi jednorazowo kilku odbiorników DAB+ do gospodarstwa domowego, samochodu itd... Techologia DAB+ nie przystaje do obecnych czasów, jest po prostu przestarzała. Kolejną sprawą są problemy z zasięgiem i wątpliwa - lansowana przez "specjalistów" cyfrowa jakość, zwana bulgotem (niski bitrate). Co do popularności tej technologii najlepiej zapoznać się z wynikami sprzedaży odbiorników cyfrowych - posiadają je zainteresowani + grupa zapaleńców. to tyle na ten temat.
Awatar użytkownika
pavv

pavv Pią Lut 06, 2015 9:38 am

Zadzieram kiecę i 6 nowych radyjek kupować lecę! Naiwni optymiści!
Awatar użytkownika
And

And Pią Lut 06, 2015 10:01 am

Kupilem w zeszlym roku samochod - nowy. Nawet w opcji nie bylo radia cyfrowego. Gdzie i za ile mam kupic radio cyfrowe? I zadaje sobie pytanie po co? Jestem zadowolony z tego co gra a jak mnie nudzi to wlaczam muze ze smartfonu i gra w samochodzie - taka tchnika....:)
Czy Pan Pezes o tym slyszal?
Awatar użytkownika
DrWredman

DrWredman Pią Lut 06, 2015 10:37 am

Władca Polsatu zabił jedyne radio, które nadawało się do słuchania - PIN. Idealne nie było bo i takich chyba nie ma. Ponoć nie nie przynosiło oczekiwanego dochodu. Pozostałość - może za wyjątkiem trójki i jedynki to jeden wielki bełkot. Jestem gotowy znieść reklamy w radiu ale gdy słyszę po raz tysięczny "włączamy niskie ceny" albo "autoreklamy" to krew mnie zalewa. A zasięg? wystarczy wejść w internet. Jednak idealnie będzie gdy sami sobie skomponujemy to czego chcemy słuchać, ustawimy playlistę z ulubionymi audycjami przeplatanymi muzyką i jednym blokiem wiadomości (a nie co godzinę). Pobierzemy to wszystko w formie podcastu i słuchamy to czego chcemy. Niech tam będą reklamy jeśli będzie to za darmo, albo niech to będzie wersja płatna bez reklam.
Awatar użytkownika
Kato

Kato Pią Lut 06, 2015 10:40 am

To kompletna bzdura. Nie to i nie teraz.
Awatar użytkownika
Mariusz23

Mariusz23 Pią Lut 06, 2015 11:04 am

Co do cyfryzacji to może warto zacząć od jakości w postacji odpowiedniego bitrate (co najmniej od 128 kb/s) a dopiero potem forsować nową technologię. Jeśli jakość "w nowej technologii" jest gorsza od tej na FM to kto bedzie inwestował w nowy sprzet? Z ciekawości sprawdziłem na kilku odbiornikach w jednym z supermarketów odbiór tych samych kanałów na FM i DAB+ i niestety stary poczciwy UKF wypadł lepiej! Gdzie ta jakość płyty kompaktowej w DAB+ Panie Prezesie?
Awatar użytkownika
janusz

janusz Pią Lut 06, 2015 11:12 am

Trzeba naprawdę być zapatrzonym w siebie żeby wydawać grube miliony (i napychać portfel jedynemu operatorowi "cyfrowemu" w Polsce) na coś co nie ma prawa bytu... jakość marna, możliwości wymiany odbiorników średnia... emeryci nie kupią bo kasy nie mają, młodzi też nie bo w sieci jest stacji radiowych do wyboru i koloru.... "dziwnym zbiegiem" okoliczności internet GSM rozwinął się i rozwija bardzo dobrze i za pół roku cały DAB+ będzie można sobie w d... wsadzić. Szkoda że nikt nie zapytał mnie jako podatnika czy godzę się na topienie mojej kasy...
Awatar użytkownika
swordfish

swordfish Pią Lut 06, 2015 11:44 am

Zaklinanie rzeczywistości przez pana Prezesa z komunistycznym rodowodem. Dopóki obecni, pozostali nadawcy nie kwapią się, aby przejść na DAB+, to nie ma o czym dyskutować. Ma być DAB+ tylko z Polskim Radiem? A gdzie pozostali główni wyjadcze rynku - RMF, EuroZET, ZPR (Eska, Wawa, Vox FM), Agora (Złote Przeboje, Tok FM, Rock Radio), ojcowie Redemptoryści z Torunia czy nawet Polsat (Muzo.FM)? A co z nadawcami lokalnymi?
Awatar użytkownika
bsdette

bsdette Pią Lut 06, 2015 12:09 pm

Karierę Towarzysza prezesa na Malczewskiego zakończy słabiuteńki wynik SLD (tak przewoduję ) w wyborach parlamentarnych i jeszcze słabszy wynik Korniszonka w prezydenckich. Bye bye camarade Siezieniewski. :-)
Awatar użytkownika
Marian

Marian Pią Lut 06, 2015 1:21 pm

To nie tak jak piszą powyżej komentatorzy. Cyfrowe radio DAB+ to nowoczesna technologia, która daje dodatkowe funkcje niemożliwe w technice analogowej. Szkoda tylko, że decydenci tak zwlekali z przydziałem częstotliwości.
Rynek odbiorników też jest spóźniony. Najwyższy czas aby na półkach sklepów AGD pojawiły się odbiorniki DAB+ i uniwersalne UKF/DAB+ bo okres przejściowy będzie trwał kilka lat.
Brawo dla Prezesa Radia a złośliwe komentarze do kosza.
Awatar użytkownika
swordfish

swordfish Pią Lut 06, 2015 2:14 pm

Marian: Czy Tadeusz Sołtys (prezes RMF FM) i Andrzej Matuszyński (Radio Zet) są złośliwi, bo krytykują przechodzenie na DAB+?
Awatar użytkownika
mateusz

mateusz Pią Lut 06, 2015 5:13 pm

panie idz pan w ch*j z tym cyfrowym gownem.
Nie bede wydawal pieniedzy w błoto i wyrzucal sprzetu, bo jakis debil chce uruchomic byle szajs na kase tak jak tv. Pisze "NIE!" dla cyfryzacji. P.S. panie Andrzeju niech pan zrobi lub poprawi wysokosc nadajnika czworki na Slasku, bo nie nadaje sie do sluchania.
Awatar użytkownika
Lot

Lot Pią Lut 06, 2015 7:03 pm

Radiowe pisiory liczą pewnie na powrót krwawego duetu Czabański / Targalski ?
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości