WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Prasy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
IWP nie reprezentuje interesów wydawców

Artyści i dziennikarze apelują o wprowadzenie dyrektywy o prawach autorskich. „Niezrozumienie przepisów”

IWP nie reprezentuje interesów wydawców Pią Sty 25, 2019 7:41 am

trzy kłamstwa w jednym zdaniu...

Dyrektor Izby Wydawców Prasy Marek Frąckowiak, która reprezentuje interesy wydawców, popierających przyjęcie tej dyrektywy uważa, że stanowisko polskiego rządu nie odpowiada rzeczywistym potrzebom twórców, zwłaszcza stanowisko Ministerstwa Kultury.
Awatar użytkownika
GTC

Re: Artyści i dziennikarze apelują o wprowadzenie dyrektywy o prawach autorskich. „Niezrozumienie przepisów”

GTC Pią Sty 25, 2019 8:28 am

Przeczytałem te dyrektywy i jestem za ich wprowadzeniem. YouTube bardzo protestuje, bo musiałby skasować mnóstwo piosenek. Argumenty mają jak wrzuta.pl, gdzie też było wszystko, że to dla dobra internautów i że to internauci wrzucają, a oni są niewinni.
Awatar użytkownika
GMP

Re: Artyści i dziennikarze apelują o wprowadzenie dyrektywy o prawach autorskich. „Niezrozumienie przepisów”

GMP Pią Sty 25, 2019 9:43 am

"GTC" napisał(a): Przeczytałem te dyrektywy...

Wątpię.

"GTC" napisał(a): YouTube bardzo protestuje, bo musiałby skasować mnóstwo piosenek.

Piosenki na Youtube funkjonują na innych zasadach niż myślisz, że funkcjonują.

"GTC" napisał(a): Argumenty mają jak wrzuta.pl, gdzie też było wszystko, że to dla dobra internautów i że to internauci wrzucają, a oni są niewinni.

To nie są ich argumenty.
Awatar użytkownika
Rozbawiony

Rozbawiony Pią Sty 25, 2019 10:26 am

"GTC" napisał(a): Przeczytałem te dyrektywy i jestem za ich wprowadzeniem. YouTube bardzo protestuje, bo musiałby skasować mnóstwo piosenek. Argumenty mają jak wrzuta.pl, gdzie też było wszystko, że to dla dobra internautów i że to internauci wrzucają, a oni są niewinni.
Według tych dyrektyw nie będzie mógł nawet mema wrzucić do sieci, chyba że sam go stworzyłeś, ale skoro inni nie będą mogli go podawać dalej to właściwie nie bedzie to już mem
Awatar użytkownika
logan

logan Pią Sty 25, 2019 11:19 am

W ciągu 30 sekund jestem w stanie znaleźć nielegalnie opublikowany dowolny serial w necie lub teledysk. Więc nie mówcie, że obecne prawo działa, bo nie działa. I jako widzowie tracimy na tym, bo twórcy mają mniej zysku i tną koszta kolejnych produkcji, robiąc coraz to gorsze produkcje.
Awatar użytkownika
NIE

NIE Pią Sty 25, 2019 11:44 am

NIE dla Acta-2, żadnej cenzury w internetach nie będzie, rozmiemy się artyści i celebryci czy narysować wam to tablicy?
Awatar użytkownika
Sławek

Sławek Pią Sty 25, 2019 12:20 pm

"Rozbawiony" napisał(a):
"GTC" napisał(a): Przeczytałem te dyrektywy i jestem za ich wprowadzeniem. YouTube bardzo protestuje, bo musiałby skasować mnóstwo piosenek. Argumenty mają jak wrzuta.pl, gdzie też było wszystko, że to dla dobra internautów i że to internauci wrzucają, a oni są niewinni.
Według tych dyrektyw nie będzie mógł nawet mema wrzucić do sieci, chyba że sam go stworzyłeś, ale skoro inni nie będą mogli go podawać dalej to właściwie nie bedzie to już mem
o! jeszcze trollu zapomniałeś wsponieć o podatku od linków i blokadzie youtuba ;)
Awatar użytkownika
sceptyk

sceptyk Pią Sty 25, 2019 12:25 pm

I powtarzacie te same kłamstwa. Czy czytanie ze zrozumieniem jest dla Was tak dużym wyzwaniem? Nikt nie zabiera memów. Nikt nie kasuje kanałów na youtubie. Ani nikt nie będzie wam kazał płacić za wysłanie linku do znajomych. Błagam.... Przestańcie powtarzać te brednie
Awatar użytkownika
malarz

malarz Pią Sty 25, 2019 12:36 pm

Taka sytuacja – jeśli idziecie do sklepu to płacicie do produkty, które lądują w koszyku prawda? Z kolei google/yt zachowuje się jak klient, który napchał pełen koszyk i wychodzi ze sklepu bez płacenia.
Awatar użytkownika
okradziony

okradziony Pią Sty 25, 2019 12:51 pm

może gdybyśmy przestali okradać naszych artystów to mielibyśmy w końcu co oglądać, a nie tylko seriale z karolakiem i spółką. widząc ten niedorozwinięty chłam sam czuję się okradziony, ale z resztek godności i mózgu. myślę, że twórcy chcięliby coś tworzyć w tym kraju jakby nie byli okradani na każdym kroku przez ten "cudowny piękny wolny internet".
Awatar użytkownika
mart

mart Pią Sty 25, 2019 12:58 pm

artyści już nie chcą czuć się jak gnębione dzieci w szkole gdzie w sumie to mówią pani że ten duży starszak ukradł mu pieniądze na drożdżówkę, ale pani to nie obchodzi, duży znowu może więcej? nic dziwnego, że chcą respektowania swoich praw. brawo!
Awatar użytkownika
Henio

Henio Pią Sty 25, 2019 1:16 pm

Polscy artyści.............dobre.Miernotom i ZAIKSOWI jeszcze większa kasa się marzy? Już ją macie.
Awatar użytkownika
Adam Kołodziej

Adam Kołodziej Pią Sty 25, 2019 1:52 pm

Bogaty tłusty A R T Y S T A chce jeszcze bardziej złupić biednego konsumenta. Taki jest sens tej dyrektywy.
Awatar użytkownika
mal

mal Pią Sty 25, 2019 3:01 pm

"sceptyk" napisał(a): I powtarzacie te same kłamstwa. Czy czytanie ze zrozumieniem jest dla Was tak dużym wyzwaniem? Nikt nie zabiera memów. Nikt nie kasuje kanałów na youtubie. Ani nikt nie będzie wam kazał płacić za wysłanie linku do znajomych. Błagam.... Przestańcie powtarzać te brednie

Jako praktyk pracujący w serwisie, który ma komentarze i znający się na prawie (autorsie, rodowe, uśiudoe) powiem ci jak skończy się wprowadzenie 13. Nie będzie komentarzy.
Żaden serwis poza gigantami typu google i fb nie weźmie na siebie prawnej odpowiedzialności za treści użytkowników. Wszystkie treści, a nie tylko "te naruszające prawa biednych autorów" ponieważ nie ma bazy takich treści. Skoro nie ma bazy, to nie ma z czym porównać umieszczonej treści i nie ma fizycznej możliwości sprawdzenia czy coś narusza czyjeś prawa. Więc nie skończy się to "likwidacją youtuba". Skończy się to likwidacją wszystkich miejsc w które można wrzucać cokolwiek. W tym twoich jakże mądrych komentarzy. A autorów kopnie to w zadek, bo sprzedać się może garstka, która dojdzie do wydawców. Konkurencja o uwagę wydawców będzie spora więc kasa będzie mała.
Teraz możesz wrócić do snów o potędze.
Awatar użytkownika
GMP

GMP Pią Sty 25, 2019 3:12 pm

"logan" napisał(a): W ciągu 30 sekund jestem w stanie znaleźć nielegalnie opublikowany dowolny serial w necie lub teledysk..

Co to jest nielegalnie opublikowany teledysk? W opozycji do czego? Teledysków za paywallem?
Wróć do Prasa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości