WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Reklamy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
benek

Biedronka, Krupa, Pudzian i zespół Downa - Chamlety 2013 dla najgorszych reklam

benek Sob Lis 30, 2013 12:19 am

ta reklama gzelli to niestety, ale trwa (w brzydgoszczy widziałem) od około 2008 roku.
Awatar użytkownika
kamil

Re: Biedronka, Krupa, Pudzian i zespół Downa - Chamlety 2013 dla najgorszych reklam

kamil Sob Lis 30, 2013 8:08 am

TV Republika dostała nominację.Yes,yes,yes.
Awatar użytkownika
df

Re: Biedronka, Krupa, Pudzian i zespół Downa - Chamlety 2013 dla najgorszych reklam

df Sob Lis 30, 2013 1:11 pm

Łomżing - kocing na trawingu dobry. Nie wiem, czego oni chcą? Może zakompleksionych słoików z nowomową z korpo dotknęło?
Awatar użytkownika
PiS DA NAM

PiS DA NAM Sob Lis 30, 2013 6:30 pm

Goowno nie reklamy, polska wiocha
Awatar użytkownika
Wiktoria

Wiktoria Sob Lis 30, 2013 10:38 pm

Nie sądzę, by media kłamały. One, czy raczej twórcy reklam, zamawianych przecież (!) posługują się wiedzą na temat pracy naszego mózgu i naszych typowych reakcji (krzywa Gaussa coś mówi o tzw. przeciętności). Trudno w to uwierzyć, ale tacy na ogół jesteśmy; media, debilnie prowadzona szkoła, tylko to pogłębiają i utrwalają. Koło się zamyka - czemuś głupi, bo oglądam treści z mediów, czemu one są głupie, bo kierowane do głupich odbiorców, którzy za to płacą. I stają się jeszcze głupsi. Tym sposobem nie ma po co robić ambitnych filmów, ciekawych audycji Nie przypadkiem to są programy niszowe.(misja tv publicznej sprowadza się coraz bardziej do pokazywania kościelnych "mądrości". A czemu to w sobotę prawie nie da się oglądać niczego, w prawie żadnej, nie tylko polskiej, TV? No, czemu???
Awatar użytkownika
olo

olo Nie Gru 01, 2013 5:42 am

a reklama WP w jezyku angielskim, czy nawet polskim ? jest nijaka
jest kalka reklam rynku amerykanskiego zarowek Philipsa, drukarek
Kyocera, albo podobnego sprzetu biurowego przyjaznego srodowisku,
wszystko jest skopiowane, co do piksela. A sensu brak,nijakosc totalna,
brak tresci ,nikt nie zwraca na to uwagi,
Awatar użytkownika
PR

PR Nie Gru 01, 2013 6:39 pm

Jakiś dureń wymyśłił sobie głupi konkurs i teraz cieszy, że o nim pisza
Awatar użytkownika
ziutafiat114

ziutafiat114 Pon Gru 02, 2013 9:44 am

Jakie kompetencje ma Alosza Awdiejew, żeby decydować w tej sprawie? To nie ma już w UJ nikogo bardziej kompetentnego? Cała akcja przez takiego jednego błazna wydaje mi się niewiarygodna, a szkoda bo to przecież społecznie dosyć potrzebne, żeby walczyć z tym chłamem zalewającym naszą codzienność.
Awatar użytkownika
Olawa

Olawa Pon Gru 02, 2013 10:41 am

Skrzyknę się z paroma kumplami i też zacznę przyznawać jakieś nagrody. I dlaczego Biedronka? Wszystko ma być pod klientów z luksusowych sklepów?
Awatar użytkownika
Jagna

Jagna Pon Gru 02, 2013 12:42 pm

Najgorsza reklama to Vita Miner. Występuje w niej m. in. kobieta o twarzy szympansa. Dla mnie spot ma ukryte przesłanie: kup nasz produkt, a dostaniesz małpiej mordy.
Awatar użytkownika
Wrocław przeprasza za chamlety

Wrocław przeprasza za chamlety Pon Gru 02, 2013 2:00 pm

Jury złożone z wiecznych teoretyków komunikacji społecznej i ich przyjaciół chciałoby zaistnieć w branży więc czepia się ...ubojni drobiu, dzieci z zespołem downa, oraz paru reklam kropo nie mając bladego pojęcia jakie agencje je zrealizowały, co było w briefie, ani najpewniej jak taki brief wygląda.
Awatar użytkownika
Tato

Tato Pon Gru 02, 2013 2:15 pm

Po pierwsze: odnoszę nieodparte wrażenie, że organizatorzy festiwalu leczą jakieś swoje kompleksy. "Hej, ale ja jestem mądry, oto piętnuję głupotę innych, ha ha!". Czy szanowne jury mogłoby pokazać swoje dokonania tworzone w realiach agencji reklamowej a nie wystudiowanych koncepcji tworzonych w zaciszu sypialni na bazie czysto teoretycznych założeń?

Po drugie:nominacje spływają od sasa do lasa, co tam komu w duszy gra i nie podlegały najwyraźniej żadnej filtracji przez owo jury, które nawet tu nie raczyło włożyć ułamka wysiłku. Umówmy się bowiem, że czym innym jest ogólnopolska reklama wielkiego koncernu robiona przez wielką sieciówkę a czym innym lokalna reklama spożywczaka zrobiona chałupniczo przez pana Zbyszka, znajomego właściciela, jedynego posiadacza komputera we wsi. Stawianie zatem w tym samym rzędzie obu to nieporozumienie. Dość pojechać gdziekolwiek na wieś i zabrać ze sobą aparat - podobnych do np Rusałki kwiatków jest na kopy.

Po trzecie: aby w pełni ocenić reklamę przydałoby się mieć w reku brief i jeszcze lepiej badania. Jasne, że nowa kampania Biedronki to pikowanie w dół po skądinąd fajnej kampanii Red8 z lat poprzednich i słabość porównując do konkurencyjnego Lidla. Jasne, że reklama pokera skupiająca się na walorach Krupy i używająca efektów komputerowych a la ZX Spectrum trąci wiochą. Jasne, że reklama TV Republika wygląda patetycznie a osobę odpowiedzialną za stylizację aktorów i założycieli TV należałoby pozbawić praw do wykonywania zawodu. Ale nie wiedząc jakie były założenia strategiczne reklamy i wyniku odbioru grupie docelowej oraz skuteczność nadawanie jej nagrody maliny czy innego chamleta jest nieporozumieniem.
Oddzielny komentarz dla Łomży - z tego co wiem kampania jest skuteczna a twórcy w zamiarze drą łacha z tendencji nadawania czynnościom -ingów raczej niż ja tworzą.

Jak dla mnie jedyną żenadą w tym wszystkim jest sam Chamlet.

PS. Dla osób które zechcą zarzucać mi butthurt urażonego reklamiarza - nie nie byłem w żaden sposób związany z tworzeniem żadnej z tych reklam.
Awatar użytkownika
Jesse_James

Jesse_James Pon Gru 02, 2013 2:28 pm

Konkurs może faktycznie średni, ale kto wymyśla takie reklamy jak ta z białymi niedźwiedziami ?!?!?!?!
Trybson lepiej by to wymyslił ;-)
Awatar użytkownika
Tomasz

Tomasz Pon Gru 02, 2013 2:54 pm

Bilboard z Mariuszem Pudzianowskim nie był reklamą tylko żartem skierowanym do młodych osób. Niestety nie wszyscy na żartach się znają. Alosza Awdiejew również nie.
Awatar użytkownika
_dan

_dan Pon Gru 02, 2013 2:58 pm

W kategorii najgorszych reklam radiowych pierwsze miejsca przyznałabym wielu parafarmaceutykom za irytujące przeróbki polskich przebojów na modłę rymu częstochowskiego do danej nazwy leku i za same nazwy właśnie... (Żurawit, do ciebie te słowa)
Wróć do Reklama

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości