WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
K.

Brak sygnału na wybranych kanałach. Cała Polska z DVB-T2/HEVC

K. Pon Cze 27, 2022 7:42 am

Przełączyli, o niebo lepiej dziwię się, że TVP nie idzie z duchem czasu. (MUX3) Na ich miejscu proponuje cofnąć się jeszcze i zacząć nadawać w systemie SECAM jak w latach 80tych XX W.
Awatar użytkownika
Adrian

Re: Brak sygnału na wybranych kanałach. Cała Polska z DVB-T2/HEVC

Adrian Pon Cze 27, 2022 8:04 am

A jeśli mam dostęp do TVN i Polsatu, a nie mam do TVP1, TVP2 i TVP Info to o czym to świadczy?
Awatar użytkownika
K.

K. Pon Cze 27, 2022 8:20 am

"Adrian" napisał(a): A jeśli mam dostęp do TVN i Polsatu, a nie mam do TVP1, TVP2 i TVP Info to o czym to świadczy?

pozmieniali kanały, przeskanuj na nowo telewizor. U mnie to samo, na nowo zaprogramowałem tylko nie ma nic w 4K ;)
Awatar użytkownika
Dominik

Dominik Pon Cze 27, 2022 8:26 am

Ja mam taki sam tuner jak teściowie. U mnie (Lublin) reskan pomógł, u nich (nadajnik Boży Dar) nie. Może antena zła? Oni mają yagę a ja logarytmiczną. No ale nikt nie mówił o jakichś zmianach anten. Działało wcześniej powinno działać też teraz
Awatar użytkownika
Jakub

Jakub Pon Cze 27, 2022 8:34 am

MUX-2 nie działa okolice Białej Podlaskiej.
Awatar użytkownika
Żubr

Żubr Pon Cze 27, 2022 8:48 am

"Dominik" napisał(a): Ja mam taki sam tuner jak teściowie. U mnie (Lublin) reskan pomógł, u nich (nadajnik Boży Dar) nie. Może antena zła? Oni mają yagę a ja logarytmiczną. No ale nikt nie mówił o jakichś zmianach anten. Działało wcześniej powinno działać też teraz

Trzeba zmienić nadajnik Boży Dar na nadajnik Dar Prezesa -:)
Awatar użytkownika
M

M Pon Cze 27, 2022 9:40 am

U rodziców śmieszna sytuacja, wszystkie kanały oprócz TVP łapie, a wg przewidywań to miałobyć chyba odwrotnie
Awatar użytkownika
joker

joker Pon Cze 27, 2022 9:54 am

"M" napisał(a): U rodziców śmieszna sytuacja, wszystkie kanały oprócz TVP łapie, a wg przewidywań to miałobyć chyba odwrotnie
Tylko się cieszyć ;-)
Awatar użytkownika
gość

gość Pon Cze 27, 2022 10:00 am

Czy zmiana standardu nadawania stacji komercyjnych, tez TVPis jest wystarczającą podstawą do wyrejestrowania odbiornika telewizyjnego (stary - nie odbiera HEVC), czy trzeba czekać, aż do końca roku?
Awatar użytkownika
Tesia .

Tesia . Pon Cze 27, 2022 10:17 am

Ja mam nowy telewizor i nowy dekoder a nie mam juz od jakiegos czasu starej ani nowej tv polonia
Awatar użytkownika
fhfg

fhfg Pon Cze 27, 2022 10:28 am

u mnie wszystkie kanały działają oprócz tv trwam musiałem odnowa na wyszukiwanie kanałów nowy dekoder działa dvd-t2
Awatar użytkownika
QWERTY

QWERTY Pon Cze 27, 2022 11:52 am

Kto ogląda telewizję w XXI wieku?
Awatar użytkownika
Wujek Dobra Rada

Wujek Dobra Rada Pon Cze 27, 2022 11:56 am

"." napisał(a): Brak sygnału na wybranych kanałach.

Wiele osób zaskoczyło to, że ich telewizor nie odbiera żadnego programu, mimo, że kanały TVP mają co najmniej jeszcze rok odbierać na starych zasadach. Na ekranie mamy komunikat o braku sygnału. Powód? Zmieniono pasma nadawania wszystkich programów.

By dalej odbierać programy TVP na starym telewizorze bez nowego systemu DVBT2, wystarczy uruchomić "Automatyczne przeskanowanie/programowane." Odbiornik przeszuka częstotliwości i znajdzie wszystkie dostępne programy TVP. A wówczas jedynie pozostaje ustawienie numerków, by stacja była pod cyferką, która nam pasuje. Ot i wszystko. :)
Awatar użytkownika
andyd

andyd Pon Cze 27, 2022 12:09 pm

"QWERTY" napisał(a): Kto ogląda telewizję w XXI wieku?
starsze pokolenie ciągle ogląda tv,
Awatar użytkownika
TxT

TxT Pon Cze 27, 2022 12:28 pm

Kiedy będzie jakaś decyzja UKE/KRRiT w sprawie MUX-8? Mam na myśli przejście na DVB-T2 (i tym samym WP, Zoom, TV, Nowa TV, Metro mogłyby przejść na nadawanie w HD) albo przeniesienie kanałów na MUX-5 w UHF i tym samym uwolnienie pasma pod DAB+.
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości