WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Zalew

Branża "radio internetowe i podcasty": wydarzenia roku 2021 i prognozy na 2022 rok

Zalew Sob Sty 15, 2022 3:46 pm

W 2021 roku najważniejszy przełom to zmiana mentalności w kwestii słuchania radia, już nie obowiązuje fm, coraz więcej ludzi słucha radia w internecie
Awatar użytkownika
Tylko sieć

Re: Branża "radio internetowe i podcasty": wydarzenia roku 2021 i prognozy na 2022 rok

Tylko sieć Sob Sty 15, 2022 4:05 pm

Ja już dawno nie słucham fm, od dawna słucham radia internetowego, bo mogę go słuchać wszędzie, wcześnie rockserwis teraz dzielę rockserwis z 357, dwa świetne radia, nie przewiduję, żeby mi się chciało kupować odbiornik fm skoro mam telefon. Natomiast fakt, też dostrzegam, że trend jest bardzo wyraźny od ub roku, spośród moich znajomych nikt już nie słucha radia fm, nawet w samochodzie
Awatar użytkownika
Daniel

Re: Branża "radio internetowe i podcasty": wydarzenia roku 2021 i prognozy na 2022 rok

Daniel Sob Sty 15, 2022 4:06 pm

Radia internetowe są dużo lepsze, jest bardzo dużo stacji i można ich słuchać wszędzie
Awatar użytkownika
Spock

Spock Sob Sty 15, 2022 5:46 pm

Jakość radia w Internecie wyznacza w Polsce RNŚ.
Awatar użytkownika
Kapitan

Kapitan Sob Sty 15, 2022 5:56 pm

Próbowałem wczoraj 357... Nie da się tego słuchać. Młodzież udziwnia stare hity, chyba nie na tym polega cover... Młody Wagiel zanudza do imentu. Prowadzący cofnęli się do stadium radia studenckiego. Ja rozumiem, że publika potrzebuje radia mydlano-śniadaniowego, dlatego życzę powodzenia i wybieram RNŚ.
Awatar użytkownika
BW

BW Sob Sty 15, 2022 7:03 pm

"Kapitan " napisał(a): Próbowałem wczoraj 357... Nie da się tego słuchać. Młodzież udziwnia stare hity, chyba nie na tym polega cover... Młody Wagiel zanudza do imentu. Prowadzący cofnęli się do stadium radia studenckiego. Ja rozumiem, że publika potrzebuje radia mydlano-śniadaniowego, dlatego życzę powodzenia i wybieram RNŚ.

A tam młody Wagiel ;)
Awatar użytkownika
i

i Sob Sty 15, 2022 8:13 pm

"BW" napisał(a):
"Kapitan " napisał(a): Próbowałem wczoraj 357... Nie da się tego słuchać. Młodzież udziwnia stare hity, chyba nie na tym polega cover... Młody Wagiel zanudza do imentu. Prowadzący cofnęli się do stadium radia studenckiego. Ja rozumiem, że publika potrzebuje radia mydlano-śniadaniowego, dlatego życzę powodzenia i wybieram RNŚ.

A tam młody Wagiel

A tam młody i stary Wagiel.🤣🤣🤣
Kapitan! Bardzo słaba prowokacja.
Awatar użytkownika
OJakub

OJakub Sob Sty 15, 2022 8:50 pm

Dziwi mnie to, że ludzie dopiero teraz odkrywają czym jest radio internetowe i podcasty. Przestawiłem się w pełni na internet jako słuchacz Trójki kilka lat przed powstaniem RNŚ i 357. Powodem był słaby odbiór na FM. Trójka już wtedy miała swoje podcasty - większość audycji była dostępna ze strony internetowej, część swego czasu w aplikacji (która raz była lepsza, a raz gorsza - niepotrzebnie w niej grzebali). Był też (chyba nadal jest) chyba pół legalny podcast zgrywajacy antenę godzina po godzinie jak leci. Nawet radio z Torunia od lat każdą z audycji udostępnia na swojej stronie i w platformach podcastowych. Już dawno zainwestowałem w odbiorniki internetowe do domu i patenty do słuchania w samochodzie. Cieszy mnie, że dzięki popularności ww. stacji inni też odkryli radio w internecie, jednak tylko dzięki dobremu marketingowi - szczególnie w przypadku 357 - zostało stworzone wrażenie, że to stacje potrojkowe wymyśliły radio i pofcasty na nowo.
Awatar użytkownika
Kapitan

Kapitan Sob Sty 15, 2022 9:44 pm

"i" napisał(a):
"BW" napisał(a):

A tam młody Wagiel

A tam młody i stary Wagiel.🤣🤣🤣
Kapitan! Bardzo słaba prowokacja.
Akutat ich audycja jest doskonała właśnie dlatego, że nie lansują swoich dzieł, które są dla mnie znośne muzycznie, ale tekstowo cienkie.
Awatar użytkownika
Max

Max Nie Sty 16, 2022 10:26 am

Właśnie audycja Wagli to mistrzostwo świata ... Nowego Świata :)
Awatar użytkownika
Gorgoń

Gorgoń Nie Sty 16, 2022 10:57 am

A w 357 właśnie jest świetna audycja Marka Brzezińskiego o Francji - polecam
Awatar użytkownika
Jan

Jan Nie Sty 16, 2022 12:39 pm

Obie audycje pierwsza klasa, obie trochę inne, bo Wagle raczej koncentrują się na muzyce, a Brzezińscy na Paryżu - historycznie, kulinarnie i kulturalnie, ale i muzycznie, natomiast obie są na bardzo wysokim poziomie. To porównywanie na poziomie Ligi Mistrzów. Jak wiele audycji w obu radiach, niestety wiele z nich się pokrywa, ale są podcasty, fajnie, że coraz więcej ludzi się przekonuje do tej formy jak i do tych rozgłośni, miło patrzeć jak patronat rośnie i tu i tu. Dobra jakość zawsze się obroni.
Awatar użytkownika
Włodzimierz

Włodzimierz Nie Sty 16, 2022 12:44 pm

Szkoda czasu na słabe radio, człowiek ma jedno życie, dla mnie obecnie każda godzina z Polskim Radiem to godzina stracona, nie dowiaduję się niczego, nie poznaję żadnej nowej muzyki, kiedyś kiedy słuchałem Trójki miałem poczucie, że się rozwijam, próbowałem słuchać po zmianach, ale przez pół roku odczuwałem duży dyskomfort, nie wiedziałem czemu, przesiadłem się na 357 i szybko się okazało, że to radio to przyszłość, każdego dnia poznaję nowe utwory, książki, ciekawe tematy, historie, podobnie jest w Nowym Świecie, to są radia dla inteligentnych ludzi. Polecam
Awatar użytkownika
Jacek Z.

Jacek Z. Nie Sty 16, 2022 2:47 pm

Podcasty są interesującym rozszerzeniem dla Radia. Świetny podcast ma Trójka. Siedem dni na godzinę. Miara, Ciechański, Lazar, Migała są niedocenionym teamem. Ludzie o różnych poglądach. Warto dać im szansę.
Awatar użytkownika
Dariusz

Dariusz Nie Sty 16, 2022 6:46 pm

"Jacek Z." napisał(a): Podcasty są interesującym rozszerzeniem dla Radia. Świetny podcast ma Trójka. Siedem dni na godzinę. Miara, Ciechański, Lazar, Migała są niedocenionym teamem. Ludzie o różnych poglądach. Warto dać im szansę.

Trójka owszem ma audycje w podcastach, ale tylko te, które były na antenie, a 7 dni na godzinę... przepraszam, ale to jest straszna porażka... w ogóle nie rozumiem fenomenu Ciechana, nie ma ani jednej dobrej audycji, ten podcast jest o niczym a chłop ma najwięcej godzin ze wszystkich redaktorów... w piątki prezentuje virale ze spotify - do przewidzenia co będzie puszczał, w soboty jest w kółko to samo, wczoraj ktoś mu na fb napisał co będzie i się sprawdziło, można to zobaczyć ...
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 5 gości