[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 64: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "217.182.173.109" and accepting TCP/IP connections on port 5432?
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 70: pg_query() expects parameter 1 to be resource, boolean given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 71: pg_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, null given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 78: pg_close() expects parameter 1 to be resource, boolean given
Forum WirtualneMedia.pl - Opinie i komentarze - CDA i Wykop.pl o dyrektywie o podatku od linków i filtrowaniu treści. „Zatrzyma rozwój internetu”

WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Internetu

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Ave

CDA i Wykop.pl o dyrektywie o podatku od linków i filtrowaniu treści. „Zatrzyma rozwój internetu”

Ave Sob Cze 30, 2018 9:09 am

Ja to widzę tak. Jak przyjdzie do mnie sąsiad i będzie chciał pożyczyć samochód, to ja go spytam, na jakich zasadach chce z niego korzystać i albo się zgodzę, albo nie, bo to mój samochód. Ale jak sąsiad nie spyta mnie o zgodę, wsiądzie do mojego samochodu i odjedzie, to będzie zwykła kradzież.
Socjalizm nie istnieje, jest tylko wytworem chorej wyobraźni ludzi, którzy chętniej by brali niż dawali.
Za każdą tworzoną treścią kryje się praca twórcy i korzystanie z niej bez uprzedniego uzyskania jego zgody to zwykła kradzież i brak szacunku. Gdyby to twórcy treści narzekali na cenzurę, to bym się zaczął bać, ale serwisy żyjące z linkowania to zwykli handlarze cudzym towarem.
Tak, mam nadzieję, że internet się zmieni, że zwrócimy go tym, którzy coś do niego wnoszą swoją ciężką pracą i wiedzą. Bo wolność, którą tak chętnie odmieniają przez wszystkie przypadki panowie oburzeni, to swoboda tworzenia, a nie swawola korzystania z cudzej pracy.
Awatar użytkownika
@ave

Re: CDA i Wykop.pl o dyrektywie o podatku od linków i filtrowaniu treści. „Zatrzyma rozwój internetu”

@ave Sob Cze 30, 2018 9:33 am

100 proc. Racji . To trochę tak jakby złodzieje samochodów mówili że ich ściganie przez policję utrudnia rozwój rynku motoryzacyjnego
Awatar użytkownika
obłuda nie boli

Re: CDA i Wykop.pl o dyrektywie o podatku od linków i filtrowaniu treści. „Zatrzyma rozwój internetu”

obłuda nie boli Sob Cze 30, 2018 10:07 am

Architektom też płacicie za oglądanie ich budynków? Kompozytorom - za słuchanie ich muzyki i śpiewanie ich piosenek? Bądźcie fair, nikomu nie kradnijcie!
Awatar użytkownika
Ave

Ave Sob Cze 30, 2018 11:37 am

Mówisz o obłudzie? Twój komentarz to niezręczna próba manipulacji. Istotą wartości pracy architekta nie jest widzialność jego dzieła, ale jego użytkowanie. I za to właśnie mu płacimy, ja, ty, wszyscy. Natomiast kompozytorowi płacimy za możliwość słuchania jego utworów, przez ZAiKS, przez kupienie biletu na kego koncert, itp. A wartością treści w internecie jest możliwość jej zobaczenia, przeczytania, posłuchania. I za to również powinniśmy płacić, chyba że autor utworu chce udostępnić to za darmo. Ale to on powinien móc o tym decydować, a nie jakiś pośrednik, o którego istnieniu sam twórca nie ma nawet pojęcia. To nie obłuda, ale prawo do posiadania i dysponowania czymś, co się stworzyło. Szanuj własność cudzą, a będą szanować twoją.
Awatar użytkownika
yakoob

yakoob Sob Cze 30, 2018 11:40 am

Sorry, ale te kontrowersyjne artykuły (11 i 13) w dużym skrócie będą zakazywały m. in. tworzenia memów. Rozumiem, że osoby memowane będą teraz miały możliwość usunięcia takich "dzieł". Trochę szkoda😕
A podatek od linków to już totalna głupota, nawet Rachoń w TVP Info o tym tak mówił...
Awatar użytkownika
A ja uważam tak:

A ja uważam tak: Sob Cze 30, 2018 12:33 pm

Internet jako taki był jest i będzie dobrodziejstwem, można się wiele dowiedzieć, wymienić się poglądami itp. Tutaj nie można poczynić żadnych zmian na niekorzyść. Jestem za to zdecydowanym przeciwnikiem hegemonii Facebooka, jego dominacji i dyktatorskich zapędów i uważam, że powinien na dobre razem z serwisami mu podległymi wynieść się z Polski ustanawiając datę graniczną swojego wyjścia, by żaden użytkownik nie był tym faktem zaskoczony, jestem też pewien, że ponad 60% Polaków chciałaby aby tak się stało, choć wielu jest takich co boją się do tego przyznać. Jestem przeciwnikiem zgubnego efektu "smartfonizacji" społeczeństw by wszystkie czynności uzależniać od komórki, dotyczy to także cyfryzacji, coraz więcej dokumentów miałyby być w wersji cyfrowej - to błąd, nie powinniśmy rezygnować z podstawowej, papierowej wersji naszych dokumentów, co papier to dokument, potwierdzenie, które jest dla nas i nie będzie błąkało się w sieci. Jestem za umiarkowanym rozwojem technologicznym a nie takim barbarzyństwem, które się nam serwuje, powinny z powrotem do łask wrócić zwykłe telefony komórkowe, a smartfony raz na zawsze usunięte z przestrzeni publicznej - nie zobaczylibyśmy ludzi na ulicach co chwila gmerających w smartfonach, zobaczylibyśmy ludzi od tego uwolnionych, radosnych, cieszących się życiem jak dawniej. Jedyny internet którego nie chce by był to internet rzeczy 5g, większego draństwa człowiek człowiekowi zrobić nie może, nie znany jest do końca wpływ na zdrowie, a już zaplanowano wdrożenie, nawet kosztem zdrowia, kto jest taki mądry i przedsiębiorczy by wprowadzać taką technokratyczną agresję?. Kolejna rzecz to nadmiar wi-fi, owszem jest potrzebne, ale nie musi być wszędzie - np. w autobusach czy toaletach, powinny to być miejsca wolne od tego promieniowania, bo też nie jest ono dla człowieka bez wpływu, a zwłaszcza na małe dzieci. Ten tzw. postęp technologiczny to najgorsza rzecz jaką człowiek człowiekowi chce zaserwować, robienie z życia matrixa, jakieś nadmierne ubogacanie go technologiami, które mają wyręczać a tak naprawdę to zniewolić. Smartfony raz, internet rzeczy dwa, robotyka trzy i pełna kontrola człowieka. Boisz się o swoje dane, że będzie wyciek? Nie ma sprawy daj odcisk palca, skan oka, twarzy, a najlepiej pozwól wszczepić sobie chipa. Żyjemy w czasach absurdu technologicznego, fetyszyzacji technologii, gdzie próbuje się zrobić z życia jeden wielki film science fiction. Już mamy pierwszy etap zniewolenia ludzkości -smartfony, to jest istna plaga, całe narody padły przed nimi na kolana, przemysł technologiczny wiedział o tym, że zwykłe telefony nie wciągną tak ludzi jak uczynią to te "smart", to była chytra metoda i się udało czyż nie?. Postęp technologiczny zamienia się w reżim cyfrowo-technokratyczny, oparty na utracie prywatności, postępie nawet kosztem zdrowia i ludzkich istnień, postępie któremu towarzyszy śledzenie, podsłuchiwanie i podglądanie, a także zbieranie danych wszelakich o użytkownikach, by marketing miał pożywkę i wiedział o nas wszystko na wylot, a klamrę dopinają media, które sieją dezinformację, dzielą ludzi poglądowo i powodują mętlik informacyjny, nie wiadomo komu ufać a komu nie. Idea społeczeństwa informacyjnego to współczesne niewolnictwo od nadmiernego udziału smart technologii i zbyt dużej cyfryzacji naszego życia. 3 zaborców współpracuje razem - to właśnie media, marketing i przemysł technologiczny, by ludzi ogłupić, uzależnić, zniewolić, wykorzystać do własnych celów, oszukiwać ich i na nich zarabiać, bo tylko to się liczy. Czasy w, których żyjemy są naprawdę absurdalne, a demokracja stopniowo zamienia się w technokrację.
Awatar użytkownika
Polak

Polak Sob Cze 30, 2018 2:11 pm

"Ave" napisał(a): Ja to widzę tak. Jak przyjdzie do mnie sąsiad i będzie chciał pożyczyć samochód, to ja go spytam, na jakich zasadach chce z niego korzystać i albo się zgodzę, albo nie, bo to mój samochód. Ale jak sąsiad nie spyta mnie o zgodę, wsiądzie do mojego samochodu i odjedzie, to będzie zwykła kradzież.
Socjalizm nie istnieje, jest tylko wytworem chorej wyobraźni ludzi, którzy chętniej by brali niż dawali.
Za każdą tworzoną treścią kryje się praca twórcy i korzystanie z niej bez uprzedniego uzyskania jego zgody to zwykła kradzież i brak szacunku. Gdyby to twórcy treści narzekali na cenzurę, to bym się zaczął bać, ale serwisy żyjące z linkowania to zwykli handlarze cudzym towarem.
Tak, mam nadzieję, że internet się zmieni, że zwrócimy go tym, którzy coś do niego wnoszą swoją ciężką pracą i wiedzą. Bo wolność, którą tak chętnie odmieniają przez wszystkie przypadki panowie oburzeni, to swoboda tworzenia, a nie swawola korzystania z cudzej pracy.
To źle to widzisz, ale tak jest jak janusze internetu biorą się za jego regulację. Tutaj sąsiad będzie musiał ci płaci, że wyglądając przez okno na swój samochód, spojrzy także na Twój, przechodnie będą musieli płacić, jeśli będą chcieli podnieść wzrok z chodnika i zerknąć na Twój samochód, a szwagier sąsiada i on będą musieli Cię zapytać o zgodę i Ci zapłacić, jeśli sąsiad będzie chciał szwagrowi, co jest u niego w gości, pokazać jaki samochód ma jego sąsiad.
Awatar użytkownika
UE cenzuruje internet

UE cenzuruje internet Sob Cze 30, 2018 2:15 pm

"Ave" napisał(a): Ja to widzę tak. Jak przyjdzie do mnie sąsiad i będzie chciał pożyczyć samochód, to ja go spytam, na jakich zasadach chce z niego korzystać i albo się zgodzę, albo nie, bo to mój samochód. Ale jak sąsiad nie spyta mnie o zgodę, wsiądzie do mojego samochodu i odjedzie, to będzie zwykła kradzież.
Wiesz?, że zgodnie z tymi przepisami, de facto, powinienem przed napisaniem tego komentarza (bo zawiera cytat z Twojego komentarza, czyli Twojej twórczości) zapytać Cię o zgodę i zapłacić Ci za to?
Awatar użytkownika
xxx

xxx Sob Cze 30, 2018 2:16 pm

Tak, tak. Unia będzie cenzurować internet dla dobra internautów i wolności słowa. Tak jak sprowadza imigrantów z Maghrebu dla dobra nas, mieszkańców Unii.
Awatar użytkownika
aZaliż

aZaliż Sob Cze 30, 2018 2:27 pm

"Ave" napisał(a): Za każdą tworzoną treścią kryje się praca twórcy i korzystanie z niej bez uprzedniego uzyskania jego zgody to zwykła kradzież i brak szacunku.

Kowalski poleci Iksinskiemu książkę napisaną przez Nowaka.
Czy Nowak za polecenie powinien zapłacić?
W końcu to reklama, czyż nie?

Podatek od linków to BZDURA wymyślona przez tych, którzy szukają sposobu na pasożytowanie na treściach tworzonych przez innych.
A sam link to pożyteczna rzecz, zwłaszcza dla twórcy, do którego się linkuje.
Awatar użytkownika
Ave

Ave Sob Cze 30, 2018 3:08 pm

Istnieje jeszcze prawo cytatu, spotkał się z nim każdy, kto zamieszczał przypisy w swojej pracy magisterskiej czy jakiejkolwiek innej. To prawo pozwala mi posiłkować się cytatami, nie pozwala natomiast na stosowanie plagiatu, określając precyzyjnie czym ów jest. A nowe prawo nie ma zabraniać oglądania czyjejkolwiek pracy w internecie, jak tu próbujecie wmawiać, ale udostępniania jej bez zgody i wiedzy autora. Nie widzę w tym nic złego, by pytać autora o zgodę, skoro to jego własność. I cytując przedmówcę "janusze internetu"? I jak tu debatować i szukać kompromisu, skoro wy tylko staracie się obrazić i narzucić swoje zdanie. Brak argumentów? Jeszcze raz podkreślam, tylko twórca powinien decydować o formie udostępniania swojej pracy, nikt inny.
Awatar użytkownika
nareszcie

nareszcie Sob Cze 30, 2018 5:04 pm

Woluś i Ten Drugi, pali się pod pupami? Nareszcie. Dość cwaniaczkowania, za takie startupy dziękujemy serdecznie i nie będziemy po was płakać.
Awatar użytkownika
Krewny

Krewny Sob Cze 30, 2018 6:59 pm

Czekam jeszcze na komentarz CDA na temat przestrzegania prawa autorskiego w necie.
Awatar użytkownika
usiasiusia

usiasiusia Sob Cze 30, 2018 8:08 pm

Dla cda i wykopu skończy się darmowa bonanza, której fundamentami są treści będące efektem czyjejś kreatywności i pracy. Wypłaczcie mi całą rzekę, chłopcy.
Awatar użytkownika
Hatchback

Hatchback Sob Cze 30, 2018 8:44 pm

Pudelki, Wykopy, CDA i inne śmieciostrony nazwały to "podatkiem od linków", bo wiedzą, że tłumoki pokroju Rachonia nawet nie przeczytały dyrektywy. W rzeczywistości prawo jest korzystne dla twórców, bo zakończy żerowanie na treściach.
Wróć do Internet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości