WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Jan

Chętnych mniej niż miejsc. Dlaczego więc KRRiT nie rozstrzyga konkursu ogólnopolskiego DAB+?

Jan Pon Sie 22, 2022 6:43 am

Czekają aż Skowronski uzbiera kasę na ryzę papieru aby napisać wniosek i wtedy że spokojem ogłoszą WNET zwycięzca tego konkursu.
Awatar użytkownika
Suchacz

Re: Chętnych mniej niż miejsc. Dlaczego więc KRRiT nie rozstrzyga konkursu ogólnopolskiego DAB+?

Suchacz Pon Sie 22, 2022 7:30 am

Nikomu ten Dab+ jest niepotrzebnych. W czasach mobilnego internetu.
Awatar użytkownika
Anty-DAB

Re: Chętnych mniej niż miejsc. Dlaczego więc KRRiT nie rozstrzyga konkursu ogólnopolskiego DAB+?

Anty-DAB Pon Sie 22, 2022 8:10 am

Jestem zawiedziony postawą RMF i Eski. Ten przestarzały system emisji, oferujący mizerną jakość dźwięku przy 12 serwisach w mux, powinien być stłamszony w zarodku. Pasmo VHF powinno być w całosci przeznaczone dla TV (co najmniej 2 muxy DVB-T2), bo już się mówi o zwalnianiu pasma 600MHz pod 5G.
Awatar użytkownika
Słuchacz

Słuchacz Pon Sie 22, 2022 9:07 am

Szkoda. Mój subwoofer Bose w aucie ożywa dopiero, gdy włączę DAB+. Na FM nie bardzo chce się w pełni odezwać. Natomiast radio internetowe to jakaś pomyłka, konieczne połączenie z internetem, angażowanie srajfona i brak możliwości szybkiego przełączania stacji jednym przyciskiem. Bez sensu, zawracanie tylko głowy. Podobnie w domowym odbiorniku, co z tego, że całkiem ładnie gra, skoro nie mogę stacji przełączeć pilotem i potrzebny do tego jest srajfon ze srapką albo telewizor. Bez sensu
Awatar użytkownika
K2101

K2101 Pon Sie 22, 2022 9:19 am

Kpiny z ludzi. Na początku Polskie Radio rozwala jakość w DAB, teraz KRRiT pokazuje to, w czym jest najlepsze, czyli opieszałość.
Awatar użytkownika
Rumburak

Rumburak Pon Sie 22, 2022 9:45 am

Gdyby w Polskim Radiu obowiązywał rachunek ekonomiczny, dawno by zrezygnowano z DAB+, a część utopionych tam milionów przeznaczono na promocję odbioru swoich programów przez Internet.
Awatar użytkownika
To ja nikt inny

To ja nikt inny Pon Sie 22, 2022 9:45 am

25 % Niemców słucha radio przez DAB+, 25 % przez internet. Te liczby pokazują jak w przyszłości będzie podzielony rynek radiowy. Wiadomo już który system nie będzie do utrzymania, na UKF nadawców nie będzie w przyszłości stać. Mają na niego kasę, bo reklamodawcy chętnie więcej płacą za reklamy stacji nadających na UKF-ie, bo na razie jest tam więcej słuchaczy. Pozostaje pytanie jak długo. Również na reklamach w stacjach nadających w DAB+ rozgłośnie zarabiają więcej niż na tych w internecie. Tylko przy 50 programach w DAB+ żaden słuchacz nie przełączy już na UKF, gdzie jest ich mniej.
Awatar użytkownika
To ja nikt inny

To ja nikt inny Pon Sie 22, 2022 9:57 am

"Rumburak" napisał(a): Gdyby w Polskim Radiu obowiązywał rachunek ekonomiczny, dawno by zrezygnowano z DAB+, a część utopionych tam milionów przeznaczono na promocję odbioru swoich programów przez Internet.
Piszesz głupoty, bo tylko w DAB+ rozgłośnie mogą rozbudować sieć tak aby docierać do każdego słuchacza, który chce ich odbierać. Na UKF-ie UKE znajduje ok. 15 częstotliwości rocznie, które można rozpisać w konkursie. Większość miejscowości to wioski poniżej 100.000 mieszkańców. Miejscowości w których nadawcy szybko wyłączą nadajniki jeżeli będą objęte sygnałem DAB+, bo utrzymanie ich jest droższe niż zysk, który przynoszą.
Awatar użytkownika
To ja nikt inny

To ja nikt inny Pon Sie 22, 2022 10:00 am

"Suchacz" napisał(a): Nikomu ten Dab+ jest niepotrzebnych. W czasach mobilnego internetu.
Wypróbuj sobie ten mobilny internet poza aglomeracjami, czy BTS-y radzą sobie z wielką ilością słuchaczy i przełączaniem między stacjami bazowymi.
Awatar użytkownika
Halina Pacież

Halina Pacież Pon Sie 22, 2022 10:11 am

Buahahahaha ktoś uważał, że będzie inaczej? Grupka entuzjastów się pluje, typowe.
Realia są jednak inne i wrzucanie tu przykładów z Niemiec czy tam Norwegii nie Wam nie da. Inny rynek, inne realia i nie działa to na zasadzie „kopiuj-wklej”. Polska nie jest gotowa na DAB+ I trzeba się z tym pogodzić. FM miewa się dobrze i jeszcze wiele lat tak będzie, to pasmo nie wymaga zwolnienia. Takze DABowcy, delektujcie się prymitywnymi stacyjkami typu Radio 7 czy tam Radio Mega, albo Radio Bezpieczna Podroz, którego wlasciciele emtowali ruską propagandę w Radiu Hobby, ktoremu koncesję odebrano. Bawcie się w sluchanie disco polo i nie piszcie bzdur
Awatar użytkownika
Halina Pacież

Halina Pacież Pon Sie 22, 2022 10:11 am

Buahahahaha ktoś uważał, że będzie inaczej? Grupka entuzjastów się pluje, typowe.
Realia są jednak inne i wrzucanie tu przykładów z Niemiec czy tam Norwegii nie Wam nie da. Inny rynek, inne realia i nie działa to na zasadzie „kopiuj-wklej”. Polska nie jest gotowa na DAB+ I trzeba się z tym pogodzić. FM miewa się dobrze i jeszcze wiele lat tak będzie, to pasmo nie wymaga zwolnienia. Takze DABowcy, delektujcie się prymitywnymi stacyjkami typu Radio 7 czy tam Radio Mega, albo Radio Bezpieczna Podroz, którego wlasciciele emtowali ruską propagandę w Radiu Hobby, ktoremu koncesję odebrano. Bawcie się w sluchanie disco polo i nie piszcie bzdur
Awatar użytkownika
TxT

TxT Pon Sie 22, 2022 10:47 am

KRRiT powinna wycofać się z głupiej decyzji rezerwującej dla Polskiego Radia 3/12 tego ogólnopolskiego MUXa. 12 stacji to 96kbps per stacja. Przy 9 byłoby to 128 kbps (takie MINIMALNE wartości bitrate kiedyś rekomendowała KRRiT w Zielonej Księdze).
Zachętą dla stacji prywatnych byłoby przede wszystkim obniżenie absurdalnie wysokich opłat koncesyjnych, przez które ten biznes finansowo nie opłaca się.
Awatar użytkownika
j.

j. Pon Sie 22, 2022 11:18 am

Dlatego cal czas słucham na FM, który jest zawsze. Zasięg bardzo dobry, a ten dab to tragedia, nie wspominam już o dych drogich i badziewnych odbiornikach. To samo słuchanie przez internet, ile się trzeba napodłączać, żeby jakieś radyjko ruszyło łaskawie i żeby nie cięło. A idź pan w ch. Tylko FM.
Awatar użytkownika
To ja nikt inny

To ja nikt inny Pon Sie 22, 2022 3:04 pm

"Halina Pacież" napisał(a): Grupka entuzjastów się pluje

Żadna grupa entuzjastów, tylko osoby rozmawiające z kandydatami na DAB+ w Polsce i obserwujący rynki zagraniczne.
"Halina Pacież" napisał(a): Realia są jednak inne (...) Inny rynek, inne realia

Ale dokładnie te same argumenty przestawiali przeciwnicy na wszystkich rynkach. Kiedy ogłaszano konkursy, chętnych nie brakowało. Tak samo jest i będzie w Polsce.
Awatar użytkownika
Jaro

Jaro Pon Sie 22, 2022 3:08 pm

"j." napisał(a): Dlatego cal czas słucham na FM, który jest zawsze. Zasięg bardzo dobry, a ten dab to tragedia, nie wspominam już o dych drogich i badziewnych odbiornikach. To samo słuchanie przez internet, ile się trzeba napodłączać, żeby jakieś radyjko ruszyło łaskawie i żeby nie cięło. A idź pan w ch. Tylko FM.

no dobrze, ale na FM mam tylko dwie stacje ogólnopolskie, których można się słychać (chociaż trudno wytrzymać tą sieczkę). Trochę mało.
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości