WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Internetu

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Brix

Chiny: Tylko influencerzy „z papierami” mogą mówić o specjalistycznych zagadnieniach

Brix Pią Cze 24, 2022 1:37 pm

Może w jakiejś formie i nas powinno tak być. Youtuberzy i różnej maści influencerzy od siedmiu boleści udzielają np. porad związanych ze zdrowiem (np. wymyślają coraz głupsze i sprzeczne z wiedzą naukową tzw. cudowne diety) i nie biorą później żadnej odpowiedzialności za głoszone bzdury. Tak samo ludzie zniechęcający innych do szczepień (nie tylko Covid... ale w ogóle... rezultat -> wracają dawno zapomniane choroby).

Wolność słowa nie powinnna równać się braku jakiejkolwiek odpowiedzialności za głoszone bzdury i idiotyzmy.
Awatar użytkownika
Aleksander

Re: Chiny: Tylko influencerzy „z papierami” mogą mówić o specjalistycznych zagadnieniach

Aleksander Sob Cze 25, 2022 12:48 pm

"Brix" napisał(a): Może w jakiejś formie i nas powinno tak być. Youtuberzy i różnej maści influencerzy od siedmiu boleści udzielają np. porad związanych ze zdrowiem (np. wymyślają coraz głupsze i sprzeczne z wiedzą naukową tzw. cudowne diety) i nie biorą później żadnej odpowiedzialności za głoszone bzdury. Tak samo ludzie zniechęcający innych do szczepień (nie tylko Covid... ale w ogóle... rezultat -> wracają dawno zapomniane choroby).

Wolność słowa nie powinnna równać się braku jakiejkolwiek odpowiedzialności za głoszone bzdury i idiotyzmy.

Zgadzam się tylko z częścią dotyczącą odpowiedzialności, ale receptą na to nie jest cenzura.
Natomiast, że ludzie to idioci i wierzą, co mówią w Internecie, telewizji czy radio.
Czemu jako (mniej-więcej) świadomy człowiek mam ponosić ujemne konsekwencje za uwstecznienie umysłowe części społeczeństwa?
Już wystarczy, że jest demokracja i większość mi mówi jak mam żyć.
Teraz, w imię tego, że większość to idioci, mam mieć ograniczony dostęp do głoszenia treści?

Jak w "Nic śmiesznego":
- Patrz Pan, co za głupota, żeby w 7 osób manifestację robić
- Po to jest właśnie demokracja żeby każdy mógł nawet w pojedynkę sobie pójść
- Z takimi durnymi hasłami...
- Z najdurniejszymi właśnie, to jest tolerancja

I na tym właśnie polega demokracja. A że część ludzi w to wierzy? To jest właśnie tolerancja... Tolerancja dla głupoty. I nie będę się swojej wolności wyzbywał w imię czyjejś głupoty.
Wróć do Internet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości