WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Public Relations

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
srsly

Cleo na Eurowizji pokazała, że Polacy potrafią się bawić (opinie)

srsly Wto Maj 13, 2014 8:07 am

Kochane media, zastanawiam się co Wami kierowało przytaczając tutaj wypowiedź eksperta Ryszarda Solskiego, który występu naszych artystów nie widział, do czego otwarcie się przyznaje. Z lekka to nieprofesjonalne zarówno z Waszej strony jak i samego Pana Ryszarda. Hołd zasadzie "nie znam się to się wypowiem".
Awatar użytkownika
Uwazny_czytelnik

Re: Cleo na Eurowizji pokazała, że Polacy potrafią się bawić (opinie)

Uwazny_czytelnik Wto Maj 13, 2014 9:11 am

Nikt w Europie nie ma wątpliwości, że Eurowizja pokazuje najbardziej tandetne piosenki.
Ale jeśli Polacy robią z tego bogoojczyźnianą batalię, prawie współczesną Bitwę Wiedeńską, a politycy napędzają tym akcję propagandową w swojej kampanii wyborczej - to jednak stawia Polaków w dziwnym świetle. Wychodzimy na zwyczajnych prymitywów!
Czy prezydent Komorowski wypowiadał się już w orędziu na temat Eurowizji?
Awatar użytkownika
dw

dw Wto Maj 13, 2014 9:14 am

"Europejczycy nabrali przekonania, że to właśnie do Polski powinni udać się w poszukiwaniu wybranki, oraz na wieczór kawalerski." Oby nie! Bo wtedy nie tylko "inwestor will win in Małopolska". Będzie jeszcze więcej hord pijanych, sikających na bruk dokerów z Królestwa Brytyjskiego, a tego z pewnością nie chcemy.

Pomijając już ton samej "eksperckiej" wypowiedzi, która zakłada, że tak jest ("nabrali przekonania"). Jakieś badania na potwierdzenie, czy to tzw. chciejstwo?
Awatar użytkownika
WAF

WAF Wto Maj 13, 2014 9:16 am

No, naprawdę - boki zrywać! Komercyjna papka dla ogólnoeuropejskiego plebsu, a zadęcie wokół niej jak przy Festiwalu Chopinowskim. A już dorabianie śmiesznej ideologii o "wizerunku kraju w Europie" to jakaś szajba. Kogo to w ogóle obchodzi, poza nadętymi Polakami? W pełni zgadzam się z opinią Anny Proszowskiej-Sali: ten konkurs to artystyczna tandeta nie mająca wiele wspólnego z dobrą muzyką. I rzeczywiście - w tym nurcie pokazali się "artyści" znad Wisły. Czym prędzej zapomnijmy.
Awatar użytkownika
Andrzej

Andrzej Wto Maj 13, 2014 10:29 am

Donatan & Cleo z piosenką "My Słowianie" dobrze zaprezentowali wizerunek Polski, a nawet go nieco poprawili! Najlepszym dowodem jest fakt, iż polska piosenka - po raz pierwszy od wielu lat - trafiła do finału Eurovizji! Pozdrawiam serdecznie - głosujący z Hamburga :)
Awatar użytkownika
Bolesław

Bolesław Wto Maj 13, 2014 11:22 am

Staszek OK, ale ta reszta - co to za eksperci??? Od czego? Chyba od wizerunku sera pleśniowego co najwyżej.
Awatar użytkownika
pyrka w krainie frytek

pyrka w krainie frytek Wto Maj 13, 2014 11:24 am

Przynajmniej w zachodnich mediach o Polsce było glośno. Niestety, gdy wysyłalismy artystów nawet i "z wyższej półki" to przechodzili często niezauważeni. Szkoda tylko, że w wielu krajach ubijanie masła przesłoniło cała resztę i takie "oburzone" opinie cytowano. A broda pozostała "w dobrym tonie". :)

Fajnie podsumował nas CNN - przynajmniej Polska nie jest nudna. :)
Awatar użytkownika
mati

mati Wto Maj 13, 2014 1:59 pm

Cleo przynajmniej potrafi się zachować. Donatan natomiast niepotrafi się pogodzić z przegraną i atakuje Conchitę i usuwa negatywne wpisy na swoim fanpage. On może krytykować, jego już nie. Jak szanowałem człowieka tak teraz przestałem. Druga sprawa, albo się robi Rap, albo Popolo. Teraz go raperzy powinni zjadać jak kiedyś Meza.
Awatar użytkownika
widz 1

widz 1 Wto Maj 13, 2014 4:04 pm

Czytam kolejne bzdury. Jakie tandetne piosenki? Ja tam słyszałem kilka znakomitych ,kilka dobrych,kilka słabych.Widocznie eksperci są w tej grupie co krytykuje dla zasady-bo to Polskie hobby. Polak jednak jest zawistny i nie szanuje drugiej osoby. Wypowiedzi polityków,byłego boksera,czy dziennikarza publicystycznego programu BLIŻEJ- są przerażające. Czyżby w naszym kraju dokonywano segregacji,ten tak,ten nie? Był już taki pan w 1939 roku!!! Ludzie to zabawa,a niektórzy potraktowali konkurs jak wyrocznie dla Europy. Politycy nawołują do zmiany regulaminu,nie znając go,ani nie oglądając Eurowizji! Chcą przywrócenia głosowania widzów,a sami nie wiedzą ,że w obu głosowaniach Austria wygrała ten konkurs. Wstydzę się ,ale wstydzę się za tak chamskie i poniżające komentarze. Po za tym Polacy wypadli świetnie,mnie się podobało. Jeśli ktoś twierdzi,że Europejczycy zaczną spostrzegać Polki jako "łatwe żony",jest śmieszny. To pewnie Europa patrzy na Austrię jak rezerwat pań z brodą,na Włochy,jak tarzające się w antycznych strojach dziewczyny itd. Typowe dla Polaka. Poniżyć. Europa wybrała Conchitę i koniec tematu. Eurowizja za rok i za rok wygra kto inny.
Awatar użytkownika
Tomik

Tomik Wto Maj 13, 2014 5:23 pm

Bawić się? Panowie, żenada. To co śpiewaliście nie nadawało się ani do tańca ani do przysłowiowego różańca. Już wolałem piosenkę tego geja w sukience z Austrii.
Awatar użytkownika
smutna

smutna Wto Maj 13, 2014 11:15 pm

ze niby poprawil sie wizerunek Polski za jej granicami??? Moze tak, ale Polek juz nie bardzo... Od trzech dni ciagle slysze, czy tez potrafie tak "ubijac maslo" i seksownie prac jak te panie z teledysku. Super reklama, jestesmy teraz tanimi prostytutkami europy, brawo!
Awatar użytkownika
Ryszard Solski

Ryszard Solski Wto Maj 13, 2014 11:17 pm

Co do mojego komentarza - pozwolę sobie zauważyć, że jedynie odpowiedziałem na pytanie ... czy występ polskiego zespołu będzie miał znaczenie dla wizerunku Polski. Otóż uważam że nie, niezależnie od tego jaki to byłby występ.
Awatar użytkownika
ER

ER Śro Maj 14, 2014 6:42 am

ESC to jest festiwal szlagieru - piosenki estradowej. Nie jazzu, nie piosenki autorskiej, nie country... I ow SCHLAGER czyli hit ma tez swoja publicznosc. Eurovision ma wlasnych fanow i wlasne miejsce w popkulturze i nie pretenduje do innego. (Sic!) ESC powstal w 1956 jako coroczny show radiowy.Jeszcze zanim telewizja stala sie powszechnie dostepna po prostu sluchano tych lekkich ( co nie znaczy tanich ) piosenek i nie bylo zadnej presji na ... reprezentowanie calego narodu (Uwaga: ironia!) I ta idea na tzw Zachodzie jest aktualna do dzis. Twierdzenie, ze wysyla sie tam "najgorsza tandete z kazdego kraju" dowodzi braku kompetencji wypowiadajacej sie osoby. Sadze, ze nie ma powodu podwazac klasy ABBY, Celine DION, Sanny Nielsen...i wielu innych w tej kategorii wyrozniajacych sie artystow estrady.
Awatar użytkownika
Gość

Gość Śro Maj 14, 2014 12:51 pm

@srsly, a co ma piernik do wiatraka? Ocena hałasu robionego w kraju wokół konkursu nie ma związku z tym, czy się konkurs oglądało, czy nie.

Mnie na przykład w ogóle trochę dziwią pienia i zachwyty wokół Donatana i piosenki, bo muzycznie jest ona bardzo eklektyczna i bardziej ruska, niż polska. Na przykład linia melodyczna harmoszki, to klasyczny styl ukraińskiej dumki.
Awatar użytkownika
:P

:P Pią Maj 16, 2014 3:21 pm

@Gosc - ale ta eklektycznosc w kraju, w ktorym narodowymi potrawami sa sledz po japonsku, barszcz ukrainski, pierogi ruski i ryba grecka (o karpiu po zydowsku nie wspomne), a narodowa epopeja jest poemat goscia urodzonego na Bialorusi, ktory zaczyna sie od "Litwo ojczyzno moja" - chyba nie powinno dziwic.

Mnie w ogole dziwi zachwyt wokol tej piosenki - bo te panny z cyckami sa troszke zenujace, a sama piosenka bez cyckow to IMO kicz okrutny, a do tego ta Cleo skrzeczy. Ale... wybilismy sie z tla, i o to chyba chodzi. A ze Conchita wybila sie bardziej... :)
Wróć do Public Relations

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość