WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące gospodarki

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
gość

Dla większości Polaków zakaz handlu w niedziele jest naruszeniem ich swobody konsumenckiej

gość Sob Gru 08, 2018 1:23 am

NIE dla zakazu handlu w niedziele!!!

Pozytywna informacja jest taka, że widać, że ludzie zaczynają w końcu powoli mądrzeć. Niech to idzie dalej w tę stronę, aby rząd się w końcu wycofał z tego dziadostwa! Już nie mogę się doczekać, kiedy ktoś w tej sprawie zacznie działać. Dobrym, i idącym na kompromis, rozwiązaniem jednak byłaby ustawa o 2 wolnych niedzielach w miesiącu (chociaż wg mnie nie powinno być zakazu nawet w święta). Pracownicy mieliby część niedziel wolnych, a dla konsumentów nie byłoby utrudnień, czy wręcz paraliżu, bo sklepy normalnie by wtedy funkcjonowały. No i automatycznie branża handlowa by na tym nie traciła. Jedyna kwestia to odpowiedni układ grafików, co raczej nie byłoby problemem.
Awatar użytkownika
Obywatel RP

Re: Dla większości Polaków zakaz handlu w niedziele jest naruszeniem ich swobody konsumenckiej

Obywatel RP Sob Gru 08, 2018 2:27 am

Poczekamy, kolejna władza cofnie ZAKAZ HANDLU, REJESTROWANIE KART SIM......... itd. W roku 2019 tylko 1 niedziela handlowa. Nikt moim życiem nie będzie rozporządzał chce to idę w niedzielę do galerii na zakupy. KONIEC BASTA !!!!
Awatar użytkownika
Uważny widz

Re: Dla większości Polaków zakaz handlu w niedziele jest naruszeniem ich swobody konsumenckiej

Uważny widz Sob Gru 08, 2018 2:38 am

Szczerze mówiąc nie chce mi się komentować tego artykułu. Po co mamy to wszystko rozbierać na części, analizować wyniki, rozważać, debatować a jednocześnie marnować czas? Było dobrze ale to zmienili. Kiedyś mogłem w DOWOLNĄ niedzielę wyskoczyć po pilnie potrzebny przedmiot, prezent, coś do jedzenia, po książkę czy po wkrętak precyzyjny (bo akurat w niedzielę musiałem naprawić telefon). Mogłem spędzić wolny czas tak jak chciałem (wiem - za moją swobodę płacił jakiś niewolnik, co niedzielę przykuty kajdanami do hipermarketowej bądź raczej dyskontowej kasy). Teraz w żadną niedzielę nie bywam w żadnym centrum handlowym, w żadnym markecie, nigdzie, bo uznaję za UPOKARZAJĄCE szukanie informacji o tym czy w daną niedzielę mogę to zrobić czy nie.
Zarówno to z niedzielami, jak i inne - debilne, antypolskie, bezmyślne, idiotyczne, cofające nas do średniowiecza - posunięcia obecnego rządu chętnie i jednoznacznie skomentuję przy najbliższych wyborach parlamentarnych.
Chcesz polemizować i wziąć w obronę tego niewolnika? Najpierw spytaj go dlaczego szczytem jego możliwości, aspiracji, ambicji, dokonań życiowych było przykuwanie się do dyskontowej kasy a następnie robienie z tego szopki, a z siebie - ofiary losu.
Awatar użytkownika
Marek34

Marek34 Sob Gru 08, 2018 7:37 am

W Niemczech już dawno jest zakaz handlu w niedziele i jakoś nikt nie protestuje. Owszem przed świętami galerie mogą być czynne ale w lecie po co? Pomyślmy o wolności pracownników handlu. Zakupy można robić cały tydzień a w niedzielę? nikt z głodu nie umrze, zawsze są stacje benzynowe i restauracje :-)
Awatar użytkownika
jl

jl Sob Gru 08, 2018 11:04 am

"Marek34" napisał(a): W Niemczech już dawno jest zakaz handlu w niedziele i jakoś nikt nie protestuje. Owszem przed świętami galerie mogą być czynne ale w lecie po co? Pomyślmy o wolności pracownników handlu. Zakupy można robić cały tydzień a w niedzielę? nikt z głodu nie umrze, zawsze są stacje benzynowe i restauracje
Zapomniałeś o wolności pracowników stacji benzynowych i restauracji,zatankować i zjeść w restauracji też możesz w inne dni tygodnia.
Awatar użytkownika
Piotrek

Piotrek Sob Gru 08, 2018 12:10 pm

"gość" napisał(a): NIE dla zakazu handlu w niedziele!!!

Pozytywna informacja jest taka, że widać, że ludzie zaczynają w końcu powoli mądrzeć. Niech to idzie dalej w tę stronę, aby rząd się w końcu wycofał z tego dziadostwa! Już nie mogę się doczekać, kiedy ktoś w tej sprawie zacznie działać. Dobrym, i idącym na kompromis, rozwiązaniem jednak byłaby ustawa o 2 wolnych niedzielach w miesiącu (chociaż wg mnie nie powinno być zakazu nawet w święta). Pracownicy mieliby część niedziel wolnych, a dla konsumentów nie byłoby utrudnień, czy wręcz paraliżu, bo sklepy normalnie by wtedy funkcjonowały. No i automatycznie branża handlowa by na tym nie traciła. Jedyna kwestia to odpowiedni układ grafików, co raczej nie byłoby problemem.

Bzdury do kwadratu. To co piszesz prowadzi do niewolnictwa, ale myślę, że Twój poziom nie pozwoli Ci tego zrozumieć. Poza tym pisanie, że odpowiedni grafik nie będzie problemem, pokazuje, że albo nigdy nie pracowałeś bo utrzymują Cię rodzice, albo "pracujesz na stanowisku"i guzik masz pojęcie o prawdziwej pracy.
Awatar użytkownika
Krasnolud

Krasnolud Sob Gru 08, 2018 12:19 pm

"Marek34" napisał(a): Zakupy można robić cały tydzień a w niedzielę? nikt z głodu nie umrze, zawsze są stacje benzynowe i restauracje

Wiesz, nie każdy tak jak ty jest księdzem- my w tygodniu wykuwamy PKB
Awatar użytkownika
poPO

poPO Sob Gru 08, 2018 12:40 pm

Każdy kto nie może wytrzymać niedzieli bez spędzenia jej w galeriach handlowych powinien zatrudnić się w markecie. Wówczas, nie dość że będzie musiał być, w każdą handlową niedzielę, w markecie, to jeszcze dostanie za to wolne w środę. Tym sposobem sam siebie uszczęśliwi a innym da normalnie żyć.
Awatar użytkownika
Gosc

Gosc Sob Gru 08, 2018 1:27 pm

A jakie są przeszkody aby nie móc zakazać modlenia się w niedzielę , można też modlić się w tygodniu. Ta ustawa to kpina , a jak komuś zależy tak na pracownikach to powinien im zagwarantować 2 wolne całe weekendy w zamian za 2 niedziele i wyższą stawkę za niedzielę.
Awatar użytkownika
xxx

xxx Sob Gru 08, 2018 4:43 pm

Nie ma czegoś takiego jak swoboda konsumencka, bo nigdy sklepy nie były czynne 24 h/dobę, 365 dni w roku. Było święta bez handlu, większość sklepów jest nieczynna między ok 20-22 a ok 6-8, więc naturalnym było pewne obostrzenie w handlu, które po prostu się lekko zwiększyło.
Awatar użytkownika
blabla

blabla Sob Gru 08, 2018 11:35 pm

"Obywatel RP" napisał(a): Poczekamy, kolejna władza cofnie ZAKAZ HANDLU, REJESTROWANIE KART SIM......... itd. W roku 2019 tylko 1 niedziela handlowa. Nikt moim życiem nie będzie rozporządzał chce to idę w niedzielę do galerii na zakupy. KONIEC BASTA !!!!

POjedż do Niemiec ,o kurcze tam chyba wszystkim Niemcom od 1945 " rozporządzają życiem" bo w ... KONSTYTUCJI jest zapis o zamkniętych sklepach w N. POzostaje Białoruś ??
Awatar użytkownika
jarek k. - pierwszy więzień stanu wojennego

jarek k. - pierwszy więzień stanu wojennego Nie Gru 09, 2018 11:38 am

Tacy to ludzi są samolubni. Nie pomyślą o tym, że inni by chcieli spędzić czas z razem z rodziną.
zwłaszcza, że dzisiaj to sobie można nawet zamówić zakupy z dostawą do domu nie trzeba nawet wychodzić
Awatar użytkownika
piotr wajs

piotr wajs Nie Gru 09, 2018 11:38 am

Ale kawki na mieście w niedzielę z dostawą do domu nie zamówisz. A wydaje mi się, że barista pracujący w niedzielę niehandlową też ma rodzinę.
Awatar użytkownika
sebastian kostenecki

sebastian kostenecki Nie Gru 09, 2018 11:38 am

Lekarze tez mają rodziny. Pracownicy infolini, kin, restautacji także. Zamykamy wszystko? :D
Awatar użytkownika
marcin kubicki

marcin kubicki Nie Gru 09, 2018 11:39 am

A nie wystarczyłoby aby każdy pracownik miał ustawowo wolne 2 niedziele w miesiącu?
Wróć do Gospodarka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości