WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
WAW
 

Dworak: opłata audiowizualna już w tym roku

WAW Pon Lut 25, 2013 11:00 am

Jeżeli nikt nie ogląda, to dlaczego do głupiego meczu siada 16 milionów? olimpiada 8 mln, Teatr 2 mln, serial 3 mln. narty 5 mln... ale nikt nie ogląda. Jak raz nie dali meczu, to afera była pod niebo. Ale obłuda. Zwykłe cwaniactwo a nie szlachetne oburzenie.
Awatar użytkownika
Adam - Opole
 

Re: Dworak: opłata audiowizualna już w tym roku

Adam - Opole Pon Lut 25, 2013 12:26 pm

Zgadzam się. Ja płacę abonament bo korzystam z tego. Zarówno przez net jak i naziemną antenę. Ponadto słucham radia!!! Polskiego Radia Jedynki, Trójki i Radia Opole. Abonament to nie tylko TV! To też moje ukochane radio. Zastanówmy się.
Awatar użytkownika
zmeczony komuchami
 

Re: Dworak: opłata audiowizualna już w tym roku

zmeczony komuchami Pon Lut 25, 2013 12:30 pm

Przeklęci komuniści, wasze marionetki uciekają sprzed telewizora i teraz chcecie zmuszać ludzi do opłat za swoje stołki. Dziennikarze w TV regionalnych pracują na umowie zlecenie, ale klakiernia z Woronicza: umowy na czas nieokreślony, 30 tys. miesięcznie, i wiele z tych osób nawet nie pojawia się w pracy, same stołk- dyrektorki. Nie dla psa kiełbasa! Jak ktoś chce mnie zmusić do płacenia za telewizje której nie posiadam, i radia polskiego którego nie słucham (radio jest w internecie), to ja już wolę Stalionowców bo ci przynajmniej strzelali w łeb.
Awatar użytkownika
alf
 

Re: Dworak: opłata audiowizualna już w tym roku

alf Pon Lut 25, 2013 3:24 pm

to jest kolejny haracz i tyle... niedługo zaraz będziemy się zrzucać na wszystko co jest w tym posranym państwie (nie mylić z krajem)... oplata od policji, wojska straży pożarnej i miejskiej ... tak 50 zl od gospodarstwa domowego, potem wprowadźmy opłatę urzedniczoegzekucyjna (np. za przyjemność zapłacenia podatku) tak ze 100 pln, następnie opłatę sadowa (za przynależność do danej jurysdykcji sadowej) 200pln, opłatę pogodowa: za słonce 50, za deszcz 30, za śnieg tez 50 (bo na nartach można jeździć i bałwana ulepić)........ dzień pochmurny będzie łaskawie za darmo...
obywatel w tym kraju jest jak krowa dojna, nic nie może i tylko raz na 4 lata posłucha przyjemnie brzmiące obietnice/ kłamstwa polityków, odda głos... a potem zamknij mordę i plac
ja nie chce mediów publicznych i wymelduje się by nie płacić... nie chodzi tu o zasrane 12 zyla, tu chodzi o fakt ze ktoś chce mi coś wcisnąć czego nie chce... pocałujcie mnie w dupę... jakoś polsat i tvn utrzymuje się bez abonamentów tylko z reklam których w mediach publiczno misyjnych tez nie brakuje
Awatar użytkownika
dsf
 

Re: Dworak: opłata audiowizualna już w tym roku

dsf Pon Lut 25, 2013 4:06 pm

Niech peło sobie sama płaci tę swoją opłatę audiowzualną. Phemieh mówił, żeby nie płacić i basta!
Awatar użytkownika
Z pana przewodniczącego kawalarz nie lada
 

Re: Dworak: opłata audiowizualna już w tym roku

Z pana przewodniczącego kawalarz nie lada Pon Lut 25, 2013 4:07 pm

Media w Polsce nie są publiczne, są partyjne. Ostatnio według parytetu pod auspicjami pana przewodniczącego. Z jakiej to takiej parady mamy płacić haracz za to, że partyjne zarządy nie potrafią zarządzać mediami?
Awatar użytkownika
nie!
 

Re: Dworak: opłata audiowizualna już w tym roku

nie! Pon Lut 25, 2013 4:37 pm

nie mam tego i póki w publicznej są głupie "rozrywkowe" formaty typu voice of coś tam, teleturnieje-popłuczyny po tvn - nie kupię i nie zapłacę.
Awatar użytkownika
Korespondent z Zamku Wildstein
 

Re: Dworak: opłata audiowizualna już w tym roku

Korespondent z Zamku Wildstein Pon Lut 25, 2013 4:49 pm

Niezupełnie. Nasze media są publiczne w 50%.. Kiedy zabiegają o abonament są publiczne. Kiedy nadchodzi czas dzielenia łupów, są partyjne, wręcz partyjniackie. To jest to pozostałe 50%. Utrzymujemy już partie, i to wystarczy aż nadto. Niech partie utrzymują swoje media, które poustawiały na nadchodzące wybory. Trzy sezony wyborów.
Awatar użytkownika
wcześniejsza zrzuta na TVP-OLITRUK
 

Re: Dworak: opłata audiowizualna już w tym roku

wcześniejsza zrzuta na TVP-OLITRUK Pon Lut 25, 2013 5:10 pm

Ten komunikat wyprzedza decyzje rady nadzorczej TVP i odpowiedź na pytanie, czy rada postąpi zgodnie z Kodeksem Handlowym czy z duchem ekonomii politycznej socjalizmu pozostawiając na Woronicza polityczny zarząd, który w 2012 r. wypracował ćwierć miliarda debetu.
Awatar użytkownika
No i co
 

Re: Dworak: opłata audiowizualna już w tym roku

No i co Pon Lut 25, 2013 5:20 pm

A ja tu tylko w POlandii mam gospodarstwo domowe, lecz w nim nie mieszkam i nie korzystam z waszej partyjnej teleradiofonii. To też mam płacić ? Za bardzo mam czysty zdrowy umysł i nie pozwolę sobie go zaśmiecać odpadkami propagandowymi. Jeszcze przez USA mogę Was co najwyżej pozwać o odszkodowanie jak firmę tytoniową o szkodzenie mojemu zdrowiu psychicznemu...
Awatar użytkownika
zgrana zagrywka
 

Re: Dworak: opłata audiowizualna już w tym roku

zgrana zagrywka Pon Lut 25, 2013 5:32 pm

Politruckie banalne zagrywki. Najpierw dyscyplinowanie czerwonych straszeniem likwidacją TVP Polonia, a teraz Dworak zapowiada przyspieszenie, żeby umocnić w wierze swoich nieudolnych podkomendnych. Oglądalność i przychody komercyjne spadają.
Awatar użytkownika
mam to w dupie - nie place
 

Re: Dworak: opłata audiowizualna już w tym roku

mam to w dupie - nie place Pon Lut 25, 2013 7:50 pm

zeby tylko kase wyrwac na chama -- od wszystkich. to jest wlasnie panstwo bandycko fiskalno zlodziejskie. ale widze te panstwo legnace w gruzy dzieki wlasnym obywatelom... no bo ile razy mozna dac po sobie jezdzic jak po lysej kobyle? czas to skonczyc... proponuje scenariusz bulgarski
Awatar użytkownika
ani grosza
 

Re: Dworak: opłata audiowizualna już w tym roku

ani grosza Pon Lut 25, 2013 8:58 pm

Zdroju zbiera Ci się, najpierw ACTA, teraz haracz na reżimowe media- do tego niestety powinien wkroczyć niejaki Palikot zaproponować zakodowanie TVP i opublikować kto z PO jest przeciw- czyli za okradaniem społeczeństwa i kolejnym podatkiem. A co do wojewódzkich telewizyjek TVP- gratuluję hipokryzji pojęcie telewizji regionalnej, którą 12 lat temu z wymyśleniem podziału na 16 (zamiast pierwotnego 8) zarżnięto.
Awatar użytkownika
abonament feee
 

Re: Dworak: opłata audiowizualna już w tym roku

abonament feee Pon Lut 25, 2013 9:42 pm

TVP S.A.- a abonament Po pierwsze powinniśmy przeczytać Kodeks Spółek prawa handlowego, z którego dowiemy się, że abonament jako forma rozliczenia finansowego jest możliwy jeżeli obie strony umowy cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy. Telewizja Polska S.A. tylko na podstawie takiej umowy może wystąpić do drugiej strony o wypełnienie swojego umownego zobowiązania. Umowa to jednak - coś za coś - płatnik daje pieniądze za ... no właśnie ? Ten kto daje pieniądze stawia warunki - rzymska zasada znana od lat. Stworzenie TVP S.A. - jest innym podmiotem gospodarczym niż TVP (za innych czasów) i jako osoba prawna powinna takie umowy zawrzeć, gdyż jako Spółka prawa handlowego nie może postąpić inaczej. Ustawa o tzw. abonamencie dotyczyła TVP jako organu państwa, którego dotyczyły różne ograniczenia, szczególnie płacowe. A chciało się , płacić swoim pupilom - itp... krociowe wynagrodzenia to powstała TVP S.A. jako Spółka prawa handlowego mogła już tak działać Biznes - to Biznes i co komu do tego, żadne ustawy kominowe już nie obowiązywały. Zapomniano tylko, że ustawa o abonamencie też już ich nie dotyczy i tu klops. Reasumując Ci - co płacą datki na TVP S.A. robią to z przyzwyczajenia oraz z braku wiedzy, że nie muszą tego robić. Rada Nadzorcza TVP Spółka Akcyjna powinna być natychmiast odwołana i postawiona w stan oskarżenia pod zarzutem nienależytego sprawowania swoich funkcji, które są wysoko opłacane, a Zarząd Spółki również za bezczynność i świadome generowanie strat Spółki. Pytanie co na to właściciel udziałów - pewnie też liczy na narodową zrzutkę, bo "ciemny" Lud ma tak już "sprany mózg" , że nie "kuma" i w zębach kasę przyniesie, szczególnie jak "donosiciel" znaczy listonosz będzie mógł go "podkablować" - uprzejmie donieść. Wypowiedź D.Tuska z dnia 29 kwietnia 2008r "Abonament radiowo-telewizyjny jest archaicznym sposobem finansowania mediów publicznych, haraczem ściąganym z ludzi; dlatego rząd będzie zabiegał o poparcie prezydenta i opozycji dla jego zniesienia. Liczę na poparcie w Sejmie i w Senacie, a także na poparcie pana Prezydenta dla tej szybkiej ustawy, która znosi obowiązek abonamentowy wobec emerytów i rencistów. Z oczywistych względów - także społecznych - szczególnie dla tej grupy dodatkowy ciężar, jakim jest abonament, urąga poczuciu przyzwoitości."

Finansowanie spółek z powszechnych danin jest niedozwoloną pomocą publiczną, niezgodną z prawem polskim i unijnym.
2. Poczta Polska nie ma prawa ścigać za nie zapłacony abonament, bo też jest spółką handlową. Równie dobrze można by powierzyć te obowiązki sieci Biedronka.
3. Poczta Polska nie ma prawa do wystawiania tytułów egzekucyjnych (odkąd przestała być "urzędem pocztowym" stając się Pocztą Polską Spółka Akcyjna). Aby ściągnąć "dług" za abonament, musi tak jak każdy podmiot gospodarczy wystąpić do sądu i wykazać, że dług jest wymagalny, a następnie z wyrokiem do komornika.
4. Abonament nie leży w kompetencji urzędów skarbowych.
5. Wszelkie artykuły na temat abonamentu na tym i innych portalach są niczym innym jak tylko "lokowaniem produktu" i straszeniem sponsorowanym. Obecny stan prawny jest taki, że jak ktoś się uprze że abonamentu nie zapłaci, to można mu skoczyć. A ci, co nigdy nie zarejestrowali odbiornika mogą już wogóle spać spokojnie.

7 grudnia 2011 pobieranie opłaty radiowo-telewizyjnej kwestionuje Komisja Europejska. System finansowania Telewizji Polskiej jest bowiem niezgodny z unijnym prawem (albo reklama albo abonament!). Komisja Europejska poinformowała, że pobieranie abonamentu radiowo-telewizyjnego przez publiczną Telewizję Polską stoi w sprzeczności z prawem europejskim. Oświadczenie takie przekazała Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji oraz Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zaznaczyła w nim, że dalsze, nieuzasadnione łamanie przepisów może mieć poważne konsekwencje. Do tego stopnia, że KE może nakazać KRRiT zwrot wszystkich środków pozyskanych z abonamentu. Dodam, że prawo unijne jest prawem nadrzędnym nad prawem polskim. Jeżeli rząd polski nie dostosuje się do nakazów, będzie można domagać się również odszkodowania za szantaż! Oświadczenie takie przekazała Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji oraz Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zaznaczyła w nim, że dalsze, nieuzasadnione łamanie przepisów może mieć poważne konsekwencje. Do tego stopnia, że KE może nakazać KRRiT zwrot wszystkich środków pozyskanych z abonamentu
zwiń
Awatar użytkownika
Błysk
 

Re: Dworak: opłata audiowizualna już w tym roku

Błysk Pon Lut 25, 2013 11:06 pm

Jan Dworak już po roku zauważył istnienie nowoczesnej technologii. Dokładnie rok temu chciał wyciągać abonament przez nasze gniazdka elektryczne.
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości