WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
cała rodzinka

Dzieci straszone "Wiadomościami"

cała rodzinka Czw Mar 11, 2010 1:05 am

WIADOMOŚCI celowo pokazują Polskę w złych barwach ,że to niby Tusk tak żle rządzi w kraju. oj TVP POPRAW SIĘ, a szczególnie Wiadomości. Ja i moja rodzina oglądamy FAKTY w TVN o 19.00. CHOCIAŻ SĄ OBIEKTYWNE.
Awatar użytkownika
majka

Re: Dzieci straszone "Wiadomościami"

majka Czw Mar 11, 2010 8:49 am

Wiadomości straszą nie tylko dzieci ale i dorosłych. Są słabe, kłamliwe, nierzetelne,- aż się nie chce oglądać.Oglądam FAKTY w TVN .
Awatar użytkownika
ziom

ziom Czw Mar 11, 2010 8:57 am

Przełączcie się na WYDARZENIA w POLSACIE o 18:50 !!!
Awatar użytkownika
Afryka

Afryka Czw Mar 11, 2010 9:05 am

Fakty tvn są ok. Reszta to dno na czele z wiadomościami i bufonem "minetą" Kraśko
Awatar użytkownika
adamar

adamar Czw Mar 11, 2010 9:43 am

Po wiadomościach jestem zły i zdekoncentrowany -po prostu-stado baranów wraz z wilkami
Awatar użytkownika
...

... Czw Mar 11, 2010 9:46 am

Jeżeli Fakty są obiektywne, to rzeczywiście ministerstwo edukacji powinno wprowadzić obowiązkową edukacje medialną. Owszem na Faktach to można się uczyć, ale manipulacji.
Brawo dla Pana rzecznika...kiedy cały świat mówi o Haiti my nie mówmy bo dzieci się będą bały mówmy o ciepłym Panu Premierze, kiedy cała Europa mówi o grypie my mówmy o feriach. czytając codzienne artykuły na ..., mam wrażenie, ze TVP nie jest wstanie zrobić nic dobrego... bo wszystko co dobre robi TVN. ... To nic że połowa pracujących tam prezenterów łącznie z prezesem wyuczyło w TVP.
Awatar użytkownika
tysiak

tysiak Czw Mar 11, 2010 10:41 am

dzieci to się mogą bać samego Kraśki...
a mówienie, że "FAKTY" w tvn (Tuska Vision Nevsion) są obiektywne, moim zdaniem, świadczy o nieumiejętności krytycznego myślenia
Awatar użytkownika
Ala

Ala Czw Mar 11, 2010 10:49 am

Ciekawe, czy Pan rzecznik zainteresował się tym, że we wszystkich materiałach TVN mówiących o tym jak sąd zabrał dziecko rodzinie pokazywano twarz tego dzieciaka. W materiałach TVP twarz rozmyto, bądź pokazywano osobę bokiem.
Tego pan rzecznik już nie zauważył.
Awatar użytkownika
Barbara

Barbara Czw Mar 11, 2010 11:18 am

Niech lepiej telewizja zrobi selekcję bajek dla dzieci, bo często w nich właśnie pokazywane jest zło i przemoc. Dlaczego teraz nie ma już bajk typu "Bolek i Lolek", Przygody kota Filemona". Baltazar Gąbka", Reksio", "Piaskowy Dziadek" czy "Zaczarowany ołówek". To tylka kilka tytułów na których ja się wychowałam i nawet teraz wraca się do nich z nostalgią. A to co serwuje telewizja teraz to w większości zagraniczne badziewie.
Awatar użytkownika
Mama Malucha

Mama Malucha Czw Mar 11, 2010 11:58 am

Nie dość, że pokazują info o wiadomościach, to jeszcze bajki trwają realnie 10 -15 minut a nie pół godziny a reklamy dłużej niż sama bajka. Natomiast poranne bajki to już koszmar sam w sobie, bajki po 5-10 min a pomiędzy nimi długi spot reklamowy, jak 2 krótkie bajki, to 4 spoty czyli przed, drugi po, info o wiadomościach, potem znów reklamy, bajka i spot. Koszmar. Na dodatek jeszcze pojawiły się absurdalne programy, które ewidentnie dzieci nudzą, szczególnie te zgromadzone w studio - przed telewizorem może dopomóc osoba dorosła albo na ogół po prostu wziąć pilota i wyłączyć. Wygląda to mniej więcej tak, maluchy siedzą potulnie na krzesłach w studio przed.. dużym ekranem na którym występują ludzie, którzy sztywno opowiadają o jakiś wydumanych historiach. Program nazywa się Jedynkowe Przedszkole i chyba jedyną jego zaletą jest to, ze ktoś ma przy nim pracę. Wygląda na to, że TVP i tak jest telewizją komercyjną, publiczną tylko z nazwy. Czy ktoś w ogóle wie co można z tym zrobić, bo choć nie znam się na prawie mam wrażenie, że czas reklamowy ewidentnie jest niezgodny z jakimiś tam przepisami, zasadami itp. Bo to już nie jest lekka przesada. Pzdr :)
Awatar użytkownika
emilKa

emilKa Czw Mar 11, 2010 12:22 pm

ani RPD ani niestety nikt inny (przynajmniej nie zauważyłem) nie reaguje na to, że Dobranocka dla dzieci trwa już nie więcej niż 10 minut, chociaż w slocie stoi 19.00 - 19.30.
Nawet uwzględniając czas na reklamy i autopromocję, trochę jednak z posiadaniem misji w d... przesadzają! Jaka to melodia kończy ię chamsko po 19.00, potem reklama, skrót Wiadomości i promocja. bywa, że bajki dla dzieci zaczynają się po 19.10.
to jest przesada. gruba.
Awatar użytkownika
lolek

lolek Czw Mar 11, 2010 12:25 pm

czemu nie piszecie, ze Witold laskowski jest nowym dyr TVP Polonia
Awatar użytkownika
zibi

zibi Czw Mar 11, 2010 12:25 pm

Witold laskowski kieruje TVP Polonia
Awatar użytkownika
PM

PM Czw Mar 11, 2010 4:15 pm

Najważniejsze w Wiadomościach jest aby politycy, którym dano TVP1 byli zadowoleni. Stąd też nie zwraca się uwagi kto przez dziennikiem ogląda telewizję.Tzw. zwiastuny nie zapraszają na misyjne programy społeczno edukacyjne, bo ich jest coraz mniej.Liczy się tylko sensacja która ma zachęcić dorosłego widza aby obejrzał coraz mniej oglądane Wiadomości.Ten wyścig z komercyjnymi stacjami źle się skończy dla publicznej telewizji.A miało być inaczej!
Awatar użytkownika
tomvoo

tomvoo Pią Mar 12, 2010 12:05 pm

"nie powinny być zapowiadane przed dobranocką"
Czy 7-8 min bajka nadawana w przerwach między skrótem "Wiadomości" a reklamami można jeszcze nazywać "Dobranocką". Rozumiem, że TVP musi oszczędzać, ale to już jest lekka przesada. Poza tym, jeśli TVP chce zwiększyć oglądalność "Wiadomości" to po co TVP2 robi w tym czasie konkurencję puszczając seriale i teleturnieje.
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 63 gości