WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Prasy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Księgowy

Dziennikarze w USA zarabiają coraz mniej od PR-owców

Księgowy Sob Lip 04, 2015 1:08 am

W Polsce już nie zarabiają. Do tekstów dokładają z własnej kieszeni, bo są na utrzymaniu rodziców. Potem znajdują pracę w PR. A gazety sprzedają coraz mniej egzemplarzy. To się nazywa jak Zabłocki na mydle.
Awatar użytkownika
Yogi

Re: Dziennikarze w USA zarabiają coraz mniej od PR-owców

Yogi Sob Lip 04, 2015 10:16 am

Nigdy nie miałem dobrego zdania o dziennikarzach, a przynajmniej zdecydowanej większości z nich. Przed laty do zawodu nie dostawał się byle kto. Ale wpadki też się zdarzały. Zacytuje tutaj laureata Pulitzera Charlie Leduffa, który gdzieś napisał mniej więcej coś takiego: ...w końcu zająłem się pracą najbardziej naturalną dla kogoś, kto pozbawiony jest prawdziwych talentów - dziennikarstwem. To zajęcie nie wymagało żadnych kompetencji... Jak się okazało, trafił we właściwe miejsce, mając talent do pisania, szukania tematów. Niestety, ale w parze z brakiem kompetencji ludzi piszących, leci na twarz autorytet dziennikarstwa, ale to zasługa wydawców i dziennikarzy, którzy często prostytuują się. Poza tym, dziennikarzami i fotoreporterami - to też forma foto-dziennikarstwa, zostają gimbusy, będące na utrzymaniu staruszków, więc im to wisi ile i czy w ogóle ktoś im zapłaci za robotę.
Awatar użytkownika
Happy:)

Happy:) Sob Lip 04, 2015 4:06 pm

A ja myślę, że do każdego zawodu trzeba podchodzić z pasją i go lubić. Pytanie czy dziennikarstwem nazywamy stadne gonienie np: za politykami. Dziennikarstwo daje możliwości poznawania ludzi i bycia w miejscach o których inni mogą tylko czasami pomarzyć. Jest warunek musi się chcieć. Nie zarabiam kokosów średnia krajowa, ale lubię to i lubię ludzi i myślę, że jakiś warsztat posiadam. Jak w każdym zawodzie potrzebna jest praktyka. Niezblazowany dziennikarz:)
Awatar użytkownika
Maciek

Maciek Nie Lip 05, 2015 9:18 am

A w Polsce w mediach lokalnych 1500-2000 netto na rękę i ciesz się że masz pracę...
Awatar użytkownika
nika

nika Pon Lip 06, 2015 9:38 am

Cóż o kulcie amatora i cenie, jaką zapłaci za to szeroko pojęty sektor informacyjny, pisał już kilka lat temu Andrew Keen. Tylko czy dziś dziennikarz to jeszcze dziennikarz? Reaserch i analiza w zaniku, bo czas goni i a nuż można by obrazić reklamodawców , coraz częściej pisanie tekstu, szczególnie w kolorowej taniosze,to przepisywanie blogów, archiwów czy właśnie materiałów pr-owych. Bo ma być tanio, dużo i szczęśliwie. Tylko dla kogo?
Awatar użytkownika
medialnie.info

medialnie.info Pon Lip 06, 2015 9:39 am

Serce się kraje, trzeba będzie zorganizować jakąś zbiórkę - internacjonalistyczną pomoc dla kolegów z Ameryki.
Awatar użytkownika
nika

nika Pon Lip 06, 2015 9:49 am

Autor bądź redaktor tego tekstu też jest pewnie zatrudniony przez źle opłacanego headhuntera. Ma być tani, szybki, ale czy sprawny tylko w operowaniu klawiszami czy tez...języku ojczystym? Dziennikarze zarabiają coraz mniej od pr-owców -nie znam takiej konstrukcji stylistycznej i gramatycznejw języku polskim. Zdecydowanie lepiej brzmi: dziennikarze w usa zarabiają zdecydowanie mniej niż pr-owcy albo pr-owcy zarabiają mniej niż amerykańscy dziennikarze. Ale to żaden news, dobry niekoniecznie amerykański dziennikarz raczej podkreśliłby w tytule rosnąca przepaść finansową ewentualnie albo ...zrobił tekst o tym, o czym pisałam wyżej. Tylko co z kolegami i pracodawcą, którzy prawdopodobnie niezależnie od . tekstu, i tak poczuliby się dotknięci. Lepiej robić pseudowrażenie cyferkami i bić na pseudoalarm. Najgorszym zagrożeniem dla mediów nie jest cenzura polityczna a biznesowa. Co i tak teraz tożsame:-)
Wróć do Prasa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: nntingris oraz 2 gości