WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Internetu

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
aZaliż
 

Facebook nie chce płacić za treści wydawcom, ale zamierza oceniać ich wiarygodność

aZaliż Pon Maj 07, 2018 4:09 am

Rozwiązanie jest tylko jedno - media MUSZĄ zrezygnować z FB jako platformy do szukania zasięgu.
A te, które tego szybko nie zrobią, zostaną zwyczajnie przez fb przeżute i wyplute. Zwłaszcza, gdy serwis Zucka autorytarnie obniży ich rangę i okresli ich wiarygodność jako niską.
Nie jestem jednak pewnien, czy wydawcy to rozumieją...
Awatar użytkownika
Racjonalny
 

Re: Facebook nie chce płacić za treści wydawcom, ale zamierza oceniać ich wiarygodność

Racjonalny Pon Maj 07, 2018 4:14 am

Po sześciu latach usunąłem FB. Bolało - nikt nie mówi, że nie - ale było warto. Fanpejdże, aplikacje logowania, grupy, znajomi: człowiek przez pewien czas czuje się bezradny, ale z każdym dniem postępujący detoks uświadamia mu, jak złośliwym nowotworem jest Facebook. Długo mi palec drżał nad przyciskiem Usuń konto, ale wyobraziłem sobie siebie - niczym Bogusia Lindę - naprzeciwko którego stoi Mark F.
Mark F.: Anon, dlaczego?!
Racjonalny: W imię zasad, sk****synu.
Jeżeli chcecie dalej się wypinać, proszę. Ale nie jęczcie, że "prywatności nie ma", że "monopolista", że "gra własnymi zasadami". Dobrze Wam radzę: im szybciej przerwiecie to uzależnienie tym lepiej dla Was, dla społeczeństwa i dla całego Internetu.
Awatar użytkownika
To jest porządek
 

Re: Facebook nie chce płacić za treści wydawcom, ale zamierza oceniać ich wiarygodność

To jest porządek Pon Maj 07, 2018 12:36 pm

Niech zgadnę - takie walczenie z fake newsami aby przechylać szalę na lewą stronę. Gloryfikować tych co mówią półprawdę, blokować tych co mówią czystą prawdę, blokować wszystko co związane z wiarą katolicką, treściami prawicowymi i dalsze kłamanie ludzi. Nic tak nie podzieliło Polaków jak media społecznościowe i smartfony - to wszystko przez tą nieustanną możliwość dostępu do internetu, to nieustanne poszukiwanie informacji. Nie jesteśmy przez te rzeczy sobą, bawimy się w teatrzyk kukiełek i wierzymy we wszystko co zobaczymy i przeczytamy w sieci, jednak na słowo nikt sobie w obecnych czasach nie ufa. To właśnie te dwie rzeczy powodują tą stagnację, ten zastój emocjonalny, uwstecznienie intelektualne i powodują osamotnienie i pustkę w życiu. Smartfony i media społecznościowe to dwa największe szkodniki naszych czasów - to efekt inżynierii socjo-technnicznej, by trzymać ludzi w nieustannym kontakcie - efekt jest taki, że nikt za sobą nawet nie tęskni, bo kontakt jest nieustanny w sieci, za pośrednictwem chociażby Facebooka. Dużo prościej jest pisać do siebie, aniżeli rozmawiać telefonicznie a co dopiero w cztery oczy, przecież to teraz sprawia niewyobrażalną trudność. Jak upadną media społecznościowe i smartfony to skończy się era cyfrowego niewolnictwa, to będzie prawdziwa rewolucja, to będzie wydarzenie niczym upadek muru berlińskiego, upadnie cyfrowa kurtyna, która dzieli nas poglądowo, odziera z prywatności i odbiera smak naturalnego życia takie jakie było sprzed pojawienia się tychże rzeczy. Nałóg uzależnienia od smartfona trzeba wyeliminować, podobnie jak uzależnienie od social mediów, by ludzie cieszyli się wolnością i nieskrępowaniem tak jak cieszyli się kilkanaście lat temu. Żadnej sztucznej inteligencji, żadnego obsesyjnego zainteresowania smart technologiami, by wszystko śledziło i zbierało dane, żadnych odcisków palca, żadnych skanów siatkówki oka, żadnych czipów. Koniec wdrażania wizji takiej jak na filmach science-fiction. Takie pomysły trzeba pogrzebać. Wracamy do normalności!.
Awatar użytkownika
Twarde lądowanie
 

Re: Facebook nie chce płacić za treści wydawcom, ale zamierza oceniać ich wiarygodność

Twarde lądowanie Czw Maj 17, 2018 7:52 am

"To jest porządek" napisał(a): Niech zgadnę - takie walczenie z fake newsami aby przechylać szalę na lewą stronę. (...) Wracamy do normalności!.

Jak to mówi młodzież: xD
Wróć do Internet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość