WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Reklamy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
marika

Fundacja Viva! i PETA chcą, żeby LPP przestał używać kaszmiru. Będą protesty przed sklepami Reserved

marika Czw Lut 13, 2020 11:09 pm

Dobrze że LPP się do tego odniosło, procent jaki używają w produkcji jest naprawdę mały, a od 2021 roku używany ma być tylko certyfikowany kaszmir.
Awatar użytkownika
Korinka

Re: Fundacja Viva! i PETA chcą, żeby LPP przestał używać kaszmiru. Będą protesty przed sklepami Reserved

Korinka Czw Lut 13, 2020 11:35 pm

Hmmm z tego co wiem to jeśli chodzi o Reserved to ubrania z domieszką kaszmiru stanowią zaledwie 0,007% kolekcji więc to mikro ułamek ;/ No i mają brać go tylko z certyfikowanych źródeł. Widać, że starają sie działać w tym zakresie i chcą żeby wszystko było jak należy
Awatar użytkownika
Dave

Re: Fundacja Viva! i PETA chcą, żeby LPP przestał używać kaszmiru. Będą protesty przed sklepami Reserved

Dave Czw Lut 13, 2020 11:46 pm

Sprawa słuszna tylko czemu akurat upatrzyli sobie tą firmę skoro tak mało używają tego materiału? Tego nie rozumiem.
Awatar użytkownika
melchiorka

melchiorka Czw Lut 13, 2020 11:46 pm

Jak jestem za tym by chronic zwierzeta bo nalezy im sie tak samo godne traktowanie jak dla czlowieka i takie fundacje dbajace o prawa zwierzat popieram tak tutaj niestety stane okoniem. Wielka afera, protesty i zapowiedzi walki ze sklepem ktory sam zapowiedzial ze zrezygnowal z domieszek takich jak chociazby futro czy angora oraz zapowiedzial ze kaszmir bedzie tylko ze sprawdzonych źródeł pobierany . Tak jak pisze Korinka to mikroskopijne ilosci przy ktorych zwierzeta nie beda cierpiec. Nie rozumiem wiec calego tego roztrzasania tematu
Awatar użytkownika
admiral

admiral Pią Lut 14, 2020 12:28 am

"melchiorka" napisał(a): Jak jestem za tym by chronic zwierzeta bo nalezy im sie tak samo godne traktowanie jak dla czlowieka i takie fundacje dbajace o prawa zwierzat popieram tak tutaj niestety stane okoniem. Wielka afera, protesty i zapowiedzi walki ze sklepem ktory sam zapowiedzial ze zrezygnowal z domieszek takich jak chociazby futro czy angora oraz zapowiedzial ze kaszmir bedzie tylko ze sprawdzonych źródeł pobierany . Tak jak pisze Korinka to mikroskopijne ilosci przy ktorych zwierzeta nie beda cierpiec. Nie rozumiem wiec calego tego roztrzasania tematu

od dawien dawna hodujemy zwierzeta rowniez w celu pozyskiwania z ich siersci futer - z owiec czy alpak rowniez obcina sie siersc na welne. Jesli jest to robione w sposob humanitary - to dla mnie jest calkowicie zrozumiale - a z tego co widzialam firma faktycznie wystapila z certyfikatami ktore potwierdzaja skad pochodza dodatki kaszmiru. Zgadzam sie, ze z przemoca wobec zwierzat trzeba walczyc - ale moim zdadniem wlasnie takie podejscie ktore daje szanse certyfikowanym i sprawdzonym zrodlom powinno sie promowac! To jest swietne podejscie sklepu
Awatar użytkownika
maf

maf Pią Lut 14, 2020 12:51 am

Jeśli faktycznie firma stosuje kaszmir w śladowych ilościach to trochę robienie afery z niczego. A jak widać i tak podejmą właściwe kroki by rozwiązać problem. Pewnie znalazłyby się firmy, którym w temacie można zarzucić znacznie więcej. Grunt, że uda się wprowadzić zmiany. Niech inni biorą przykład.
Awatar użytkownika
klarko

klarko Pią Lut 14, 2020 1:01 am

"maf" napisał(a): Jeśli faktycznie firma stosuje kaszmir w śladowych ilościach to trochę robienie afery z niczego. A jak widać i tak podejmą właściwe kroki by rozwiązać problem. Pewnie znalazłyby się firmy, którym w temacie można zarzucić znacznie więcej. Grunt, że uda się wprowadzić zmiany. Niech inni biorą przykład.

dokladnie tak. chore jest tworzenie teraz nagonki gdy firma faktycznie chce wprowadzac zmiany i wystawia oficjalne oswiadczenia w stosunku do tego...
Awatar użytkownika
dawka

dawka Pią Lut 14, 2020 1:11 am

mam jakies dziwne wrazenie ze ten hejt toczy konkurencja... ile oni kaszmiru uzywaja i skad pochodzi?
Awatar użytkownika
agora

agora Pią Lut 14, 2020 8:22 am

Sami piszecie że sklep poinformował że nie stosuje niektórych materialów od lat, a że kaszmir chce pozyskiwać z odpowiednich źródeł. Więc po co nagonka skoro tyle robią w tym celu?
Awatar użytkownika
Marta

Marta Pią Lut 14, 2020 8:17 pm

Akurat kaszmiru w Reserved to jest mało co, więc mocno na wyrost. Fundacja Viva jak chciała nagłośnić sprawę sposobu pozyskiwania kaszmiru mogą poszukać sklepu, w którym faktycznie ten kaszmir się pojawia w zauważalnych ilościach. W niejednym sklepie widziałam kaszmirowe swetry.
Awatar użytkownika
winerwe

winerwe Sob Lut 15, 2020 11:24 am

najpierw może niech się wezmą za wszystkich sprzedających skóry ze zwierzat ma straganach w górach itd a nie firmą , która i tak już wiele wycofała ze sprzedaży surowców w obronie zwierzat. Chore czego już się nie uczepią...No też czytam , że tylko 0,07 % kolekcji a taka nagonka akurat na Reserved...wg mnie podejrzana sprawa
Awatar użytkownika
mika

mika Sob Lut 15, 2020 11:35 am

to ja proponuje rowniez wziac pod uwage inne marki :) a nie tylko reserved ktory ma tego kaszmiru sladowe ilosci...
Awatar użytkownika
altaya77

altaya77 Sob Lut 15, 2020 12:51 pm

A Zara, H&M? wystarczy w google wpisac i zobaczycie ile marek sprzedaje kaszmirowe wyroby. A tu Reserved na językach wszystkich. No coś mi tu dziwne się wydaje, czyżby konkurencja?
Awatar użytkownika
anikka

anikka Sob Lut 15, 2020 2:24 pm

LPP przekonuje mnie, wycofali juz ze sklepów wełnę, futra, skóry , mają minimalne ilości kaszmiru i takie halo. Masakra, jak dla mnie ten protest jest niedorzeczny
Awatar użytkownika
Fikka

Fikka Sob Lut 15, 2020 2:58 pm

Ja rozumiem obrońców praw zwierzat, rozumiem te petycje, te protesty ale nie rozumiem miejsca. Akurat sieć Reserved najmniej im zagraża, angorę już wycofali, moher także,zapowiedzieli, że wełna której używaja od 2021r będzie pochodziła tylko z pewnych źródeł, gdzie zwierzeta sa godnie traktowane...a im mało. Dla mnie to niezrozumiałe
Wróć do Reklama

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość