WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Prasy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Jackthedoggy

Fundusz non-profit MDIF kupił 11,2 proc. udziałów Agory od inwestorów finansowych

Jackthedoggy Wto Cze 07, 2016 3:43 pm

A w inwestorach - MDIF jest Open Society Foundations - przypadek ;) ?
Awatar użytkownika
sammler

Re: Fundusz non-profit MDIF kupił 11,2 proc. udziałów Agory od inwestorów finansowych

sammler Wto Cze 07, 2016 5:38 pm

> W styczniu br. minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz ocenił, że zainwestowanie w Agorę przez PTE PZU było „decyzją ratunkową” i dodał, że ma duże wątpliwości, czy „utrzymywanie tak dużego zaangażowania w tej spółce ma sens”.

I niech ktoś mnie jeszcze próbuje przekonywać, że Gazeta Wyborcza nie sprzedała się PO. Ogłoszenia od państwowych i samorządowych spółek, agencji itp. (wkładka grubsza od grzbietu zasadniczego), reklamy na całą stronę od tych samych podmiotów, prenumerata w urzędach, a nawet wykupienie udziałów, czyli najdalej z możliwych idąca inwestycja w dany podmiot gospodarczy... Ale nie, Wyborcza jest i zawsze była gazetą niezależną :)))
Awatar użytkownika
rozbawiony piSSem

Re: Fundusz non-profit MDIF kupił 11,2 proc. udziałów Agory od inwestorów finansowych

rozbawiony piSSem Wto Cze 07, 2016 7:15 pm

"sammler" napisał(a): > W styczniu br. minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz ocenił, że zainwestowanie w Agorę przez PTE PZU było „decyzją ratunkową” i dodał, że ma duże wątpliwości, czy „utrzymywanie tak dużego zaangażowania w tej spółce ma sens”.

I niech ktoś mnie jeszcze próbuje przekonywać, że Gazeta Wyborcza nie sprzedała się PO. Ogłoszenia od państwowych i samorządowych spółek, agencji itp. (wkładka grubsza od grzbietu zasadniczego), reklamy na całą stronę od tych samych podmiotów, prenumerata w urzędach, a nawet wykupienie udziałów, czyli najdalej z możliwych idąca inwestycja w dany podmiot gospodarczy... Ale nie, Wyborcza jest i zawsze była gazetą niezależną ))

Po co ma Cię ktoś przekonywać ?
Przecież Ty zawsze wiesz najlepiej :D :D :D
Awatar użytkownika
widz555

widz555 Wto Cze 07, 2016 9:06 pm

Jackiewicz popisał się głęboką "wiedzą", ale to tylko wierny funkcjonariusz. Czy ta "ratunkowa" inwestycja polegała na nabyciu akcji z nowej emisji czy był to skup z giełdy?
Awatar użytkownika
sammler

sammler Wto Cze 07, 2016 9:48 pm

@ rozbawiony piSSem

Z reguły nie rozmawiam z "rozbawionymi" (nieważne czym), ale niech ci będzie... Nie musisz wychodzić poza wirtualnemedia.pl, by przekonać się, że Wyborczej spada nie tylko sprzedaż kioskowa, ale PRZEDE WSZYSTKIM wpływy z reklam... Czyżby nagły odwrót od dziennika banków, firm farmaceutycznych, dealerów samochodów, deweloperów itp.? Nie. Co takiego wydarzyło się w ostatnich miesiącach, co mogłoby wywołać spadek wpływów z reklamy o 22% (przy spadku sprzedaży o "zaledwie" 7%)? Myślący, a nie tylko "rozbawieni" potrafią łączyć fakty, informacje pochodzące z różnych źródeł, robić ich syntezę i wyciągać wnioski... Jak wyglądały wkładki z "ogłoszeniami" za PO wie każdy, kto przechodził obok pierwszego lepszego kiosku...

I jeszcze jedno, bo czytając twoje i tobie podobnych komentarze na tej stronie mam wrażenie, że tak elementarnego faktu nie rozumiecie: to, że opisuję fakty i własne przemyślenia nt. Wyborczej, nie oznacza, że automatycznie muszę popierać opcję aktualnie rządzącą. Śmieszy mnie wasze ograniczenie: z jednej strony wyśmiewacie i krytykujecie Kaczyńskiego za dzielenie społeczeństwa na stojących tu czy tam, a z drugiej powielacie dokładnie jego schematy myślowe :-) Jeśli ktoś nie z nami, to na pewno przeciwko nam! Sam zamieszczasz komentarze w stylu: a u was biją murzynów. Ktoś pisze o politycznym zaangażowaniu Wyborczej pod komentarzem np. Bobera czy Lisieckiego, a odpowiadających stać jedynie na ripostę w stylu: "a Rzepa/Do rzeczy/W sieci" to organ PiS-u... Ja też bywam coraz częściej rozbawiony po lekturze waszych wypowiedzi :-)
Awatar użytkownika
widz555

Re: Fundusz MDIF finansowany przez George'a Sorosa kupił 11,2 proc. udziałów Agory

widz555 Śro Cze 08, 2016 7:48 am

@ja2016
Daj na luz i napisz coś do rzeczy, bo jeszcze ktoś pomyśli ze jesteś emerytowanym prokuratorem z przydziału Gomułki.
Awatar użytkownika
Ale!

Re: Fundusz MDIF finansowany przez George'a Sorosa kupił 11,2 proc. udziałów Agory

Ale! Śro Cze 08, 2016 9:43 am

Ciekawe, czy "rozbawiony pissem" pojął coś z komentarza Sammlera, bo ja obstawiam, że próżny edukacyjny trud - "rozbawiony pissem" zawsze i tak wie najlepiej.
Awatar użytkownika
ja

ja Śro Cze 08, 2016 9:52 am

do Sammler, ameryki nie odryles, ale podajesz to tak jakbys odkryl, zawsze jest tak ze nowa ekipa rzadzaca ma swoje ulubione media i w tych mediach zamieszcza ogloszenia, reklamy i obowiazkowa prenumerata, co jak wiadomo przeklada sie na zyski i wzrost nakladu.tak bylo z GW, a teraz sa inne tytuly, o ktorych kazdy wie.Pisu nie ma juz od pol roku, wiec o czym tu pisac, odgrzewane kotlety, a powolywanie sie na min jackiewicza - no coz dalej zyj w swiadomosci iz to apolityczny fachowiec i wszystko co mowi jest apolityczne a jedynie podytkowane troska o panstwo.
Awatar użytkownika
Hahaha

Hahaha Śro Cze 08, 2016 12:03 pm

I wszystko jasne! :D
Awatar użytkownika
kloss

kloss Śro Cze 08, 2016 12:06 pm

takie było oburzenie kiedy Kukiz przeczytał kto finansuje KOD. Jeszcze parę tygodnie a wszystko wypłynie
Awatar użytkownika
Newsman

Newsman Śro Cze 08, 2016 12:15 pm

"sammler" napisał(a): @ rozbawiony piSSem

Z reguły nie rozmawiam

Ale rozumiesz prostą ekonomicznie ideę, że państwo, jako pośredni właściciel spółki giełdowej, mogło zarabiać na tym, że tej spółce dobrze się wiodło?
Awatar użytkownika
Anonim

Anonim Śro Cze 08, 2016 2:07 pm

Potrzebne im to do jedynie słusznej propagandy i prania mózgów pozdro dla myślących ;)
Awatar użytkownika
umiarkowany i rozsądny

umiarkowany i rozsądny Śro Cze 08, 2016 7:41 pm

Już nie mogę się doczekać komentarza red. Stanisława Michalkiewicza. :-)
Awatar użytkownika
klp

klp Śro Cze 08, 2016 7:57 pm

Miejmy nadzieję, że ta gadzinówka (Wyborcza) do reszty splajtuje bez wpływów z reklam od państwowych spółek i prenumerat od urzędów i p=tychże spółek.
Precz z chamsk...a lewacka propagandą
Awatar użytkownika
wg

wg Śro Cze 08, 2016 10:55 pm

"kloss" napisał(a): takie było oburzenie kiedy Kukiz przeczytał kto finansuje KOD. Jeszcze parę tygodnie a wszystko wypłynie

Ale kto tu kogo finansuje? Kto od kogo co kupił? Jednak nie łapiesz.
Podobnie jak niejaki Dawid Wildstein, szef publicystyki w TVP(?), który stwierdził, że Agora dostała miliony dolarów. Taki poziom wiedzy o ekonomii trudno nazwać nawet kompromitacją. Przydałoby się jakieś mocniejsze słowo.
Wróć do Prasa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości