WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskuje o kulturze i rozrywce

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
Ktos

Hollywoodzkie premiery szybciej na platformach VOD, 45 dni od kinowej premiery. „Hollywood musi gonić rynek”

Ktos Pon Kwi 17, 2017 7:44 am

Mam pytnie, czy ktoś orientuje się, ile właściciela platformy VOD może kosztować taki film, który dooiero co był w kinach?
Awatar użytkownika
co na to CDA

Re: Hollywoodzkie premiery szybciej na platformach VOD, 45 dni od kinowej premiery. „Hollywood musi gonić rynek”

co na to CDA Pon Kwi 17, 2017 9:42 am

piraciki z CDA co to mają za biezdurno film kinowy w dniu premiery, słabo co? tylko 45 dni na eskluziwa zamiast 90, boicie się już?
Awatar użytkownika
M

Re: Hollywoodzkie premiery szybciej na platformach VOD, 45 dni od kinowej premiery. „Hollywood musi gonić rynek”

M Pon Kwi 17, 2017 6:27 pm

Na chłopski rozum to twórcy filmów stracą i to sporo. Po co mam iść do kina na coś, co i tak po półtora miesiąca będzie dostępne w internecie? Zamiast 20 zł za bilet, zapłacę za ten konkretny film parę groszy, przyjmując że mam Showmax za 19,90 miesięcznie. Nie wspominając, ze równie dobrze mogę być "piratem" - za free obejrzeć film, który posiadacz Netflixa wrzuci dalej i nie będę jedynym, który zamiast płacić i nawet te 20 zł miesięcznie, po prostu będę sobie oglądać za darmo. Im dłużej wiem, ze muszę czekać na jakaś premierę, tym większe ryzyko ze nie wytrzymam i pójdę do kina. Mając najnowszy tytuł miesiąc po premierze za darmo.. cóż. Jak filmotworca zamierza na mnie zarobić? I która platforma VoD będzie wywołała grube miliony, żeby 30 Kowalskich obejrzało legalnie, a 3000 dzięki jednemu z 30, który zapoda film dalej. Trochę realizmu, Panowie. Wyjdźcie z biur na świeże powietrze czasem.
Awatar użytkownika
Emil.

Emil. Pon Kwi 17, 2017 7:16 pm

10 dni? To pewnie jakieś crapiszcza byłyby tak szybko.
Awatar użytkownika
Giho

Giho Pon Kwi 17, 2017 7:40 pm

Michał Brański... ten człowiek jest boski... nie wiedziałam że istnieją na świecie tacy ludzie. Zawsze kiedy czytam jego komentarze zastanawiam się czy on taki jajcarz czy taki po prostu inny
Awatar użytkownika
Krzysiek

Krzysiek Pon Kwi 17, 2017 10:14 pm

Walka z piractwem będzie miała sens jeżeli premiery będą pojawiać dość szybko po premierze kinowej . Chociaż dla mnie 90 dni jest do przeżycia .Ale wiadomo pośpiech to dziś część naszego życia .Tylko przyspieszenie dostępu filmów kinowych na VOD może spowodować frekwencje chodzenia do kina ktoś sobie mówi poczekam już te nie cale 2 miesiące a jak jeszcze krócej jest napiane do 45 dni a nawet plan jest 10 to wiekszośc osób może podziękować za kino . Ale dla mnie walką z piractwem jest jeszcze jedna to własnie wypożyczanie filmów na legalnych platformach . A jeszcze ważniejsze jest wypad do kina nawet czasem z rodzinną można pozwolić .A może przyspieszenie premier na vOD spowoduje ze kina obniżą ceny biletów.
Awatar użytkownika
Zax

Zax Wto Kwi 18, 2017 12:24 pm

"Giho" napisał(a): Michał Brański... ten człowiek jest boski... nie wiedziałam że istnieją na świecie tacy ludzie. Zawsze kiedy czytam jego komentarze zastanawiam się czy on taki jajcarz czy taki po prostu inny

I chyba tylko on wie o co mu chodzi.
Awatar użytkownika
Krzysztof

Krzysztof Wto Kwi 18, 2017 11:56 pm

Poza "czarnym ekranem" niewiele zrozumiałem.
Wróć do Kultura-rozrywka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości