[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 64: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "217.182.173.109" and accepting TCP/IP connections on port 5432?
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 70: pg_query() expects parameter 1 to be resource, boolean given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 71: pg_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, null given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 78: pg_close() expects parameter 1 to be resource, boolean given
Forum WirtualneMedia.pl - Opinie i komentarze - Influencerzy wspierają kampanię "Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi"

WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Reklamy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
PR osobisty
 

Influencerzy wspierają kampanię "Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi"

PR osobisty Wto Kwi 16, 2019 11:50 pm

Obserwuję tę akcje od samego początku i mam spore wątpliwości.

Akcja bardzo wątpliwa pod względem etycznym.

Po pierwsze, jakoś trudno się doszukać zdjęć tych wolontariuszy rozwożących to jedzenie.. Twórczyni tej akcji pani Maria Skołożyńska, wprawdzie na samym początku "pochwaliła" się zdjątkiem z bezdomnym (w metrze, bez związku z akcją), i to by było na tyle. Pani Skołożyńska robi tour po stacjach nadających pasmo śniadaniowe, lubi się tym pochwalić na Facebooku, ale jakichś eketów tej pomocy... zero.
Punkty na wirtualnej są, a rzeczywistość to zupełnie inna sprawa.

Po drugie, o ile pobieranie z knajp - w jakichś tam opakowaniach firmowych - można by na to przymknąć oko, ale pobieranie jedzenia (podkreślam, jeśli się odbywa), od kogoś z chałupy, nie wiadomo w jakim stanie, tym bezdomnym może bardziej zaszkodzić niż pomóc.
Teraz po Wielkanocy z potraw jajecznych... Strach pomyśleć.

Jadłodalnie dla bezdomnych prowadzone przez samorząd są. W miastach wojewódzkich na pewno. To jest akurat najmniejszy problem przy bezdomności.

Promocja samych siebie. To wszystko.
Awatar użytkownika
sammler
 

Re: Influencerzy wspierają kampanię "Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi"

sammler Śro Kwi 17, 2019 1:32 am

Wszelkie tego typu akcje są zwyczajnie żałosne. Celebryci, którzy zarabiają na robieniu (?) z siebie idiotów - czyli z założenia, nierobiący nic pożytecznego - namawiają INNYCH do pomocy potrzebującym, zamiast zakasać rękawy i wziąć się do roboty, albo część swoich dochodów po prostu przekazać na ten właśnie cel. Faktycznych efektów takiej akcji nie ma, a jeśli są, to nietrwałe (działanie pod wpływem impulsu).

Nie chcecie tego robić - nie róbcie. Nikt was do tablicy nie wywołał. Ale skoro sami temat podejmujecie, to mamy prawo krytykować bezsens waszych poczynań.

Zwykli YT-berzy potrafią w swoich filmikach zawrzeć prośbę o pomoc dla kogoś zupełnie sobie obcego. Sam parę razy na taką prośbę odpowiedziałem. Tymczasem reprezentant grupy, która od lat zaśmieca umysły gimbazy niskiej jakości produkcjami, nie tylko nie wykorzysta zasięgu, jaki ma, ani nie odpali części dochodów, by NAPRAWDĘ jakiś konkretny cel osiągnąć, tylko z sojowym latte w ręku i w ciuchach, za które można by wykarmić niejednego bezdomnego przez miesiąc, przyjeżdża do studia swoim paliwożernym autem, by innych pouczać o moralnym obowiązku wspierania potrzebujących. Żałosne.

Czy ktoś dziś jeszcze rozumie, jakie jest znaczenie słów takich jak: wiarygodność czy skuteczność?
Awatar użytkownika
Blichtr i lans
 

Re: Influencerzy wspierają kampanię "Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi"

Blichtr i lans Śro Kwi 17, 2019 1:54 am

Czy ktoś dziś jeszcze rozumie, jakie jest znaczenie słów takich jak: wiarygodność czy skuteczność?


Raczej nie ma efektów. Panienki z zamożniejszych warszawskich domków, choć z kiepskim wykształceniem (podrasowywanym studiami zagranicznymi na uczelniach, tyle tylko, że takich, na które by się dostać wystarczy jedynie opłacić wpisowe, a potem słone - jak na polskie warunki - czesne) Wraca potem po roku (bo tak w przypadku tej jednej było), i wszystko na co może liczyć to darmowy staż w Tok FM, po odejściu z którego ma kolejne propozycje ...darmowych staży. A że ma jakieś pieniądze z domu, no to odpala coś takiego.

W sumie temat nie jest warty uwagi - bo to jest jej prywatna sprawa jak sobie organizuje czas - no poza tym, że utrwala w Polakach przekonanie, że jednorazowym wrzuceniem do puszki pińciu złotych, czy wydanie podjełaczłej sałatki warzywnej po świętach, w czymkolwiek pomagają.

Nie ma to znaczenia dla rzeczywiście potrzebujących, nie daje żadnego impulsu do zmian systemowych, a wśród naiwnych wyrabia się przekonanie, że nie muszę interesować się swoim najbliższym otoczeniem, stanem pomocy społecznej w swojej dzielnicy czy powiecie, "bo przecież wrzuciłam Owsiakowi"

Panienki pod to próbują się podczepić, ale wątpię by za 5 lat ktoś poza nimi samymi o tym pamiętał.
Awatar użytkownika
rycho
 

Re: Influencerzy wspierają kampanię "Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi"

rycho Śro Kwi 17, 2019 1:59 am

Nie o akcje mi chodzi ale o zasmiecanie jezyka polskiego wyrazami pochodzacymi z jezyka angielskiego. Czy nie mozna wyrazu influancer zastapic jakims polskim?
Wróć do Reklama

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości