WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Tomasz Wybranowski

Jacek Sobala szefem Polskiej Fundacji Narodowej? Polskie Radio dementuje

Tomasz Wybranowski Czw Lut 15, 2018 2:34 am

W każdej plotce jest zawsze trochę prawdy. Inny klasyk mawia: Nie chcę, ale muszę. A ja powtarzam, że czas zacząć rozliczać szefów publicznych mediów z grzechów zaniechania i niezrealizowanych obietnic. Jacek Sobala, jako prezes Polskiego Radia, odpowiada za dobór współpracowników i odpływ słuchaczy. Także za wyniszczającą praktykę traktowania po macoszemu polskiej muzyki i polskich twórców. Uważam, że przyzwoitość każe wskazywać błędy i niedociągnięcia. Generalnie jestem przeciwnikiem wersji: Polacy nic się nie stało! I trwania w chocholim tańcu. A tak jest w przypadku Polskiego Radia.

Pozdrawiam Forumowiczów
Awatar użytkownika
Henio

Re: Jacek Sobala szefem Polskiej Fundacji Narodowej? Polskie Radio dementuje

Henio Czw Lut 15, 2018 8:07 am

Grabarz Polskiego Radia.Co musi się jeszcze stać by ten człowiek wyleciał ze stołka?
Awatar użytkownika
Artek

Artek Czw Lut 15, 2018 12:26 pm

Związany z Sakiewiczem, czyli medialnym zapleczem Macierewicza. Będzie czyszczony niechybnie. Chyba, że dokona jakiegoś spektakularnego hołdu i zostanie mu - "ale to już ostatni raz!" - wybaczone. Może na razie go tylko zmarginalizują ale zachowają przy życiu?
Awatar użytkownika
słuchacz

słuchacz Czw Lut 15, 2018 3:58 pm

"Tomasz Wybranowski" napisał(a): W każdej plotce jest zawsze trochę prawdy. Inny klasyk mawia: Nie chcę, ale muszę. A ja powtarzam, że czas zacząć rozliczać szefów publicznych mediów z grzechów zaniechania i niezrealizowanych obietnic. Jacek Sobala, jako prezes Polskiego Radia, odpowiada za dobór współpracowników i odpływ słuchaczy. Także za wyniszczającą praktykę traktowania po macoszemu polskiej muzyki i polskich twórców. Uważam, że przyzwoitość każe wskazywać błędy i niedociągnięcia. Generalnie jestem przeciwnikiem wersji: Polacy nic się nie stało! I trwania w chocholim tańcu. A tak jest w przypadku Polskiego Radia.

Pozdrawiam Forumowiczów

Po takich sukcesach to raczej awansuje a nie zastanie rozliczony. Czy odwołany minister niszczenia środowiska został rozliczony ? czy odwołany minister od podwodnych helikopterów został rozliczony? Zamiast rozliczeń przesuwa się swojaka na inne intratne stanowisko w kolejnej spółce skarbu państwa. Rozliczanie nieudolnego prezesa to przyznanie się do popełnionego błędu przy wyborze a przecież władza nigdy się nie myli. To raczej słuchacze powinni domagać się rozliczenia a pan mimo wewnętrznej satysfakcji nie powinien krytykować gdyż jak dobrze pamiętam brał udział w konkursie na prezesa radia i nie przekonał RMN.
Awatar użytkownika
Tomasz Wybranowski

Tomasz Wybranowski Czw Lut 15, 2018 7:07 pm

* do "słuchacza" . Rozumiem, że przez to, że startowałem na prezesa Polskiego Radia to automatycznie nie jestem słuchaczem? Nie mam w sobie satysfakcji, że Polskie Radio zjeżdża w dół, drogi Panie, droga Pani. Dlaczego nie powinienem krytykować? Właśnie dlatego, że brałem udział w tej ustawce (wiadomo było, że liczą się jeszcze przed finałem dwie osoby pani Stanisławczyk i pan Sobala), mam moralne prawo krytykować, to co po roku wydarzyło się w Polskim Radiu pod nowym zarządem (albo inaczej: mówić o tym, co nie wydarzyło się a powinno).

Właśnie dlatego, że brałem udział w tym konkursie, i byłem w jego finale, krytykuję, ale nie instytucję Polskiego Radia, której życzę jak najlepiej, ale sposoby zarządzania i to, co z publicznym radiem się dzieje, droga Pani, drogi Panie.
Awatar użytkownika
Zatroskany pracownik

Zatroskany pracownik Pią Lut 16, 2018 12:20 am

Szanowny Panie Redaktorze Wybranowski, jeśli jest Pan naprawdę zatroskany o los Polskiego Radia i życzy Pan Radiu prawdziwie dobrej zmiany to proszę odpowiedzieć na pytanie kto stoi za tym, że w Polskim Radiu nadal sprawują funkcje dyrektorskie p. Barbara Kiepas-Jeleńska i p. Paweł Ehmke vel Emczyński?
Awatar użytkownika
Aniołowa

Aniołowa Pią Lut 16, 2018 1:14 am

"Henio" napisał(a): Grabarz Polskiego Radia.Co musi się jeszcze stać by ten człowiek wyleciał ze stołka?

Awans, tylko awans :D Obejrzyj ostatnią scenę serialu "Alternatywy 4" :D
Wujek zawsze wraca - tylko patrzy z wyższego stołka :D
Awatar użytkownika
Tomasz Wybranowski

Tomasz Wybranowski Pią Lut 16, 2018 4:50 am

"Zatroskany pracownik" napisał(a): Szanowny Panie Redaktorze Wybranowski, jeśli jest Pan naprawdę zatroskany o los Polskiego Radia i życzy Pan Radiu prawdziwie dobrej zmiany to proszę odpowiedzieć na pytanie kto stoi za tym, że w Polskim Radiu nadal sprawują funkcje dyrektorskie p. Barbara Kiepas-Jeleńska i p. Paweł Ehmke vel Emczyński?

W mojej strategi działań w Polskim Radiu obu wspomnianych dyrektorów by po prostu nie było.
Awatar użytkownika
słuchacz

słuchacz Sob Lut 17, 2018 12:40 pm

"Tomasz Wybranowski" napisał(a): * do "słuchacza" . Rozumiem, że przez to, że startowałem na prezesa Polskiego Radia to automatycznie nie jestem słuchaczem? Nie mam w sobie satysfakcji, że Polskie Radio zjeżdża w dół, drogi Panie, droga Pani. Dlaczego nie powinienem krytykować? Właśnie dlatego, że brałem udział w tej ustawce (wiadomo było, że liczą się jeszcze przed finałem dwie osoby pani Stanisławczyk i pan Sobala), mam moralne prawo krytykować, to co po roku wydarzyło się w Polskim Radiu pod nowym zarządem (albo inaczej: mówić o tym, co nie wydarzyło się a powinno).

Właśnie dlatego, że brałem udział w tym konkursie, i byłem w jego finale, krytykuję, ale nie instytucję Polskiego Radia, której życzę jak najlepiej, ale sposoby zarządzania i to, co z publicznym radiem się dzieje, droga Pani, drogi Panie.

Powinien Pan dać na mszę za to ,że Pana nie wybrali na prezesa bo dziś to Pan byłby krytykowany i rozliczany ze słuchalności , która spada i spadać będzie niezależnie od tego kto będzie prezesem. Linia partii rządzącej musi być w publicznych mediach najważniejsza a to z kolei przekłada się na spadek popularności jednostronnie brzmiących i bardzo podobnych przekazów we wszystkich stacjach. Nie trzeba być jasnowidzem żeby przewidzieć ,że na koniec 2018 roku wszystkie anteny razem wzięte uzyskają ok.10% rynku co może wreszcie wpłynie na podjęcie rozważanej od lat decyzji o finansowaniu mediów z budżetu państwa (likwidacja archaicznego abonamentu) i stworzeniu jednej głównej anteny ogólnopolskiej , która wchłonie pozostałe. Oczywiście te działania wymuszą redukcję etatów bo budżet nie będzie w stanie zabezpieczyć finansowania na dotychczasowym poziomie. Pisze Pan ,że jest zatroskany o los radia , to dobrze ale chyba dostrzega Pan ,że podstawową przyczyna obecnej sytuacji mediów w Polsce jest nieuregulowana ustawą sejmową sprawa finansowania (abonamentu). Dotychczasowy stan jest taki ,że RMN rzuca jakieś pomysły ( średnio raz na miesiąc) i nic z tego nie jest realizowane a starsi ludzie , którzy jeszcze mają książeczki abonamentowe bądź to umierają lub osiągają wiek 75 lat i są zwolnieni , natomiast nikt z młodych ludzi nie rejestruje zakupionych odbiorników i liczba płacących spada regularnie każdego miesiąca i na nic się zdadzą ponaglania i straszenie karami. Zatem Panie przyszły prezesie najpierw ustawa w sejmie a potem uczciwa weryfikacja i reforma , nie taka jak dziś ,że zmienia się władza a z nią poszerza liczba osób , którym z wdzięczności trzeba dać dobrze płatny etat i w ten sposób mamy setki "dziennikarzy" zatrudnionych w jednej stacji , która ma słuchalność 0,5 %. Pozdrawiam i życzę sukcesów.
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość