[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 64: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "217.182.173.109" and accepting TCP/IP connections on port 5432?
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 70: pg_query() expects parameter 1 to be resource, boolean given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 71: pg_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, null given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 78: pg_close() expects parameter 1 to be resource, boolean given
Forum WirtualneMedia.pl - Opinie i komentarze - Jak zamienić duże mieszkanie na wysoką emeryturę

WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące gospodarki

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
twój personalny bankier
 

Jak zamienić duże mieszkanie na wysoką emeryturę

twój personalny bankier Śro Lip 13, 2011 2:58 pm

Mamy tu doczynienia z taktykami stosowanymi przez banki w celu zamiany Polski w kraj zniewolony fiskalnie. A działa to w następujący sposób:

1. Młodzi ludzie potrzebują mieszkanie - bank wypłaca kredyt mieszkaniowy. Młodzi spłacają kredyt (z zyskami dla banku), podatki, utrzymanie, remonty za mieszkanie, którym się opiekują dla banku ale należeć będzie do nich jak wygrają na loterii przed upływem 15, 20 czy 30 lat.
Korzystniej jest wynajmować i grać w loterie - przynajmniej bank nie będzie nękał o spłaty a jak ktoś wygra na loterii to kupi mieszkanie lub dom na własność.
Najkorzystniej jest współzamieszkać z emerytowaną, samotną babcią, ciocią, sąsiadką i skorzystać z obszernego mieszkania lub domu (uregulować wszystkie zależności i należności prawnie aby nie było wątpliwości i obie strony miały komfort psychiczny).

2. Ludzie w średnim wieku - karty kredytowe, inwestycje na emerytury w 10 filarach i bez żadnych gwarancji i kredyt na lepszy, nowy samochód. Rozwiązanie - gotówka lub karta debetowa - wydaj pieniądze, które masz a nie które będziesz miał. Co zrobisz gdy nie będziesz miał? Inwestuj w obligacje emitowane przez państwo - niewielki zysk ale i niewielkie ryzyko. Złoto i kamienie szlachetne mogą być połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Samochód nie jest inwestycją - jeśli myślisz o prestiżu, to jest to bardzo złudne. Wydaj te "prestiżowe" pieniądze na kosmetyczkę i ekologiczne jedzenie. Na nowym samochodzie tracisz minimum 40% wartości wyjeżdzając za drzwi salonu. Kup 2-3 letni używany samochód "z górnej półki" w dobrym stanie.

3. Emeryt ma mieszkanie lub dom, który jest jego własnością, ale emerytura za mała aby nadążyć z wszystkimi opłatami - uzależnić go od banku w zamian za marną pensyjkę. Rozwiązanie - zaoferuj wnukowi, prawnukowi, dziecku sąsiada zamieszkanie i partycypowanie w kosztach utrzymania (uregulować wszystkie zależności i należności prawnie aby nie było wątpliwości i obie strony miały komfort psychiczny). Bank ma problem z dotarciem do emeryta ponieważ przeciętny emeryt nie jest internautą - ale my powinniśmy ich uświadamiać.

Szanowni Państwo - banki nie są instytucjami charytatywnymi - muszą zarobić i to zarobić dużo. Obecne przemiany na świecie są związane z gwałtownym wzrostem znaczenia banków i wielkich korporacji. Jeszcze 10 lat temu małe, lokalne banki i unie kredytowe służyły społeczeństwu pożyczając pieniądze na niski procent i dając pracę lokalnym pracownikom. Dzisiaj banki są globalnymi molochami , które zarządzają naszym życiem - klasyfikują nas na podstawie historii kredytowej i wartości tego co posiadamy (czytaj: co jeszcze nam mogą zabrać). Nie dajmy się zwariować...
Wróć do Gospodarka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość