WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Staszek

Janusz Daszczyński do Jacka Kurskiego: nie przygotowałem fałszywego bilansu TVP, przyczyny spadku wpływów są w tym roku. (polemika)

Staszek Nie Wrz 04, 2016 11:32 pm

Świetnie napisane. Co z tego, jak Kurski i tak będzie forsował swoją wizję świata.
Awatar użytkownika
Wróg abonamentu RTV

Re: Janusz Daszczyński do Jacka Kurskiego: nie przygotowałem fałszywego bilansu TVP, przyczyny spadku wpływów są w tym roku (polemika)

Wróg abonamentu RTV Nie Wrz 04, 2016 11:44 pm

Zlikwidować abonament RTV, to jest przeżytek i relikt pozostający po prehistorycznych już czasach, kiedy TVP była jedyną telewizją i nie było żadnej konkurencji (nawet magnetowidów!). Wtedy ściąganie abonamentu za posiadanie odbiornika telewizyjnego można było usprawiedliwiać, bo telewizor posiadało się wyłącznie dla oglądania TVP, nic innego do oglądania po prostu nie istniało.

W dzisiejszych czasach zmuszanie wszystkich do finansowania TVP jest idiotyczne, bo jest ogromna konkurencja, powstały darmowe stacje komercyjne, które z powodzeniem potrafią się utrzymać wyłącznie z reklam. Dla mnie kanały TVP mogą w ogóle nie istnieć, oglądam wyłącznie kanały komercyjne takie jak TVN czy Polsat, ponieważ mają o wiele ciekawszą dla mnie ofertę. Nie będę płacił na TVP ani grosza, niech se zakodują te "rewelacyjne" kanały i każdy kto żyć nie może bez TVP kupi se dekoder i będzie bulił abonament, żeby te kanały oglądać!!!!!!
Awatar użytkownika
marketer

Re: Janusz Daszczyński do Jacka Kurskiego: nie przygotowałem fałszywego bilansu TVP, przyczyny spadku wpływów są w tym roku (polemika)

marketer Nie Wrz 04, 2016 11:59 pm

i co na to prezes Kurski, mistrz w rzucaniu obelgami i pomówieniami?
Awatar użytkownika
widz

widz Pon Wrz 05, 2016 12:40 am

skoro Prezes w ostatniej chwili odkupuje sobie od Polsat mecze na Euro to nie dziwne że potem ma z 40 mln z plecy :D
Awatar użytkownika
WWA

WWA Pon Wrz 05, 2016 7:04 am

"Obecny prezes poinformował, że spółka wyemitowała niedawno 20 mln zł kilkuletnich obligacji, które kupił Bank Gospodarstwa Krajowego... BGK ma zgodę ministra skarbu państwa na kupno nawet 300 mln zł takich obligacji TVP."

Wybitny specjalista od mediów, Jacek Kurski, w akcji.
Awatar użytkownika
korek

korek Pon Wrz 05, 2016 8:05 am

Człowiek z wazeliny dostał władze ...i ma pretensje do świata że nie daje rady.
Precz z amatorami i politycznymi karierowiczami!
Awatar użytkownika
Axe

Axe Pon Wrz 05, 2016 9:35 am

Kurski o takie pojęcia, jak prawdomówność i przyzwoitość nie potknie się nawet po ciemku.
Awatar użytkownika
momo

momo Pon Wrz 05, 2016 9:51 am

Obecne władze tej spółki kiedyś odpowiedzą za gigantyczny skok na kasę, który właśnie się odbywa. Niby dlaczego zlikwidowano stanowiska dyrektorów ekonomicznych w Antenach? A wszystko podpisuje prezes z panią z Biura Koordynacji (a raczej Likwidacji) Programowej?
Awatar użytkownika
Bartek

Bartek Pon Wrz 05, 2016 12:43 pm

To jest dosyć zabawna sytuacja, w której jeden gość, który nigdy nie powinien być prezesem TVP poucza drugiego, który nigdy nie powinien... tylko mi TVP szkoda...
Awatar użytkownika
abc70620

abc70620 Pon Wrz 05, 2016 1:07 pm

Może niech Janusz Daszczyński wystartuje w konkursie na prezesa TVP, a wtedy być może on opanuje tą złą sytuację, przywróci porządek, zwolnionych ludzi przywróci do pracy i da nauczkę Kurskiemu jak i PiS-owi, że nie wolno przywłaszczać Telewizję Polską na rzecz partii rządzącej.
Awatar użytkownika
marketer

marketer Pon Wrz 05, 2016 1:25 pm

"Bartek" napisał(a): To jest dosyć zabawna sytuacja, w której jeden gość, który nigdy nie powinien być prezesem TVP poucza drugiego, który nigdy nie powinien... tylko mi TVP szkoda...

akurat Daszczyński na najlepszy prezes w historii
Awatar użytkownika
Gary

Gary Pon Wrz 05, 2016 3:48 pm

"Bartek" napisał(a): To jest dosyć zabawna sytuacja, w której jeden gość, który nigdy nie powinien być prezesem TVP poucza drugiego, który nigdy nie powinien... tylko mi TVP szkoda...

Faktycznie Bartek masz rację. Kurski to porażka ale powrót Daszczyńskiego po latach był fatalny. A miałem o nim wcześniej dobre zdanie.
Awatar użytkownika
Tuberoza

Tuberoza Pon Wrz 05, 2016 9:06 pm

Stabilną sytuację finansową dał TVP jeszcze Braun, choć kosztem bardzo bolesnych oszczędności i reorganizacji. Daszczyński tyle, że tego nie zepsuł. Tym to już zajął się mistrz kierownicy...
Awatar użytkownika
Bartek

Bartek Wto Wrz 06, 2016 9:31 am

"marketer" napisał(a):

akurat Daszczyński na najlepszy prezes w historii

haha!
Awatar użytkownika
abonent

abonent Wto Wrz 06, 2016 2:30 pm

Odpowiedź jest faktycznie bardzo dobra zarówno pod względem znajomości materii finansów jak i specyfiki spółki TVP S.A. Szkoda tylko że nie odniesie skutku bo jest dzisiaj tylko jedna rzeczywistość i nikt z dzisiaj rządzących i rozdających karty w mediach publicznych nie zwróci uwagi na przytoczoną argumentację w odpowiedzi byłego już Prezesa TVP S.A. Brakuje mi tylko jeszcze jednej kwestii w odpowiedzi a mianowicie, że na 2016 rok KRRiT zastosowała nieco inny podział abonamentu niż w roku 2015. Zwiększając procent wpływów abonamentowych ponad prognozę na rzecz Polskiego Radia. Szczegółowe dane będą oczywiście w sprawozdaniu KRRiT po zakończeniu 2016 roku. Natomiast jak czytam komentarze to niestety piszący je nie mają zielonego pojęcia co piszą o abonamencie. Abonament jest powszechną daniną publiczną płaconą na działalność mediów publicznych i występuje w większości krajów europejskich, ściągany różnymi oczywiście metodami w tym przy rachunku za energię elektryczną np. Serbia, Czechy czy jako podatek np. Finlandia, czy też jako obowiązkowa opłata jak Niemcy czy Polska (tak u nas też jest obowiązkowy, tylko mechanizm ściągania jest dziurawy). Niemniej są takie kraje jak Holandia, które odeszły od abonamentu na rzecz finansowania mediów publicznych z budżetu państwa. Kanada ma też taki system dla swoich mediów publicznych (radio i telewizja razem)Canadian Broadcasting Corporation (CBC). System finansowania mediów publicznych w danym kraju jest ustalany w drodze ustawy więc czy nam się chce czy nie, czy będziemy oglądać lub słuchać nadawców publicznych płacić abonament rtv musimy bo tak stanowi obecnie obowiązująca ustawa. Chyba że wcześniej czy później ktoś tj Poczta Polska skontroluje np. biorąc od operatorów kablowych czy satelitarnych listy adresowe abonentów i już jest gotowa lista do weryfikacji posiadaczy odbiorników rtv. Jednak nie będę podpowiadał wszystkich rozwiązań bo i po co.
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości