WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Gie

Jeden z kanałów MUX-1 w DVB-T2, ale bez kodeka HEVC? Jest wniosek do UKE

Gie Pon Cze 20, 2022 7:46 am

"Kodek H264 zapewnia bardzo dobrą jakość przy tym samym bitrate, jaki bierze HEVC"
No pacz pan, tęgie umysły kombinują z coraz to nowszymi kodekami by przy niższej przepływowości zapewnić tę samą jakość i wychodzi pan Winnicki i mówi że nie ma różnicy między kodekami. W sumie jak się ma w bazie materiały słabej jakości to nie ma znaczenia w jakim kodeku i z jakim bitrate będą nadawane. Zawsze będą wyglądały słabo. :)
Awatar użytkownika
Nickt

Re: Jeden z kanałów MUX-1 w DVB-T2, ale bez kodeka HEVC? Jest wniosek do UKE

Nickt Pon Cze 20, 2022 8:35 am

HEVC i tak będzie wkrótce historią, bo opracowano już kodek H266, a na świecie są już przeprowadzane testy TV 5G Broadcast i wszystkie obecne telewizory i dekodery pójdą niedługo na złom.
Awatar użytkownika
Bulwar

Bulwar Pon Cze 20, 2022 8:57 am

Gorszego szajsu nie widziałem,tam nie ma co oglądać.
Awatar użytkownika
Telewidz

Telewidz Pon Cze 20, 2022 9:04 am

Ewentualne kary zapłacą z naszej kasy a cel osiągnięty.wybory coraz bliżej
Awatar użytkownika
Wstyd Antena tv.Kto jak kto ale to im powinno zależeć.

Wstyd Antena tv.Kto jak kto ale to im powinno zależeć. Pon Cze 20, 2022 9:43 am

Komedi ciąg dalszy - cała Polska za chwilę będzie w dvbt2 hevc a ci chcą nadawać bez hevcu. Powinni wszystkich hamulcowych wykosić z możliwości nadawania jak nie chcą przejść. Tyczy się to zarówno TVP jak i komercyjnego Antena HD
Awatar użytkownika
widz

widz Pon Cze 20, 2022 10:23 am

Powinien dziękować, że w ogóle mógł nadawać jako jedyny w HD na muxie, który nie był do tego przewidziany. W 1080p są wszystkie filmy kinowe, proszę pana. A także wydarzenia realizowane na żywo, np. sportowe.
Awatar użytkownika
Sebastian

Sebastian Pon Cze 20, 2022 10:57 am

Jaka stacja, takie kierownictwo. Proste
Awatar użytkownika
Lidia

Lidia Pon Cze 20, 2022 2:02 pm

Zawsze musi być jakiś bałagan, wydam pieniadze na nowy telewizor zeby nie miec problemow z odbiorem naziemnej, ale musi byc jakies Hallo, cholery mozna dostac!!
Awatar użytkownika
Ja

Ja Pon Cze 20, 2022 4:04 pm

Czy na tym kanale można oglądać serial "Święta Wojna"?
Awatar użytkownika
miś społeczny

miś społeczny Pon Cze 20, 2022 4:29 pm

"Nickt" napisał(a): HEVC i tak będzie wkrótce historią, bo opracowano już kodek H266

Czy uważasz, że co roku powinna być zmiana standardu NTC tylko dlatego, że co roku jest opracowywany nowy kodek? Dla mnie właśnie idiotyzmem jest gonienie zawsze za najnowszymi rozwiązaniami, wiedząc że nowości są praktycznie co miesiąc. I ciągle ten kretyński tekst "jeszcze lepsza jakość obrazu i dźwięku". Zwłaszcza ten "dźwięk" doprowadza mnie do pasji, bo to zwykłe KŁAMSTWO. Jakość dźwięku w telewizorach zależy przede wszystkim od jakości głośników i obudowy, a nie kodeka-srodeka tego czy innego.
Awatar użytkownika
Gal

Gal Pon Cze 20, 2022 5:06 pm

"miś społeczny" napisał(a):
"Nickt" napisał(a): HEVC i tak będzie wkrótce historią, bo opracowano już kodek H266

Czy uważasz, że co roku powinna być zmiana standardu NTC tylko dlatego, że co roku jest opracowywany nowy kodek? Dla mnie właśnie idiotyzmem jest gonienie zawsze za najnowszymi rozwiązaniami, wiedząc że nowości są praktycznie co miesiąc. I ciągle ten kretyński tekst "jeszcze lepsza jakość obrazu i dźwięku". Zwłaszcza ten "dźwięk" doprowadza mnie do pasji, bo to zwykłe KŁAMSTWO. Jakość dźwięku w telewizorach zależy przede wszystkim od jakości głośników i obudowy, a nie kodeka-srodeka tego czy innego.

Jakość dźwięku zależy od posiadanego zewnętrznego wzmacniacza audio i kolumn głośnikowych. I wtedy sposób kodowania dźwięku (zakładając odpowiednią jakość sygnału źródłowego) ma istotne znaczenie. Jeśli korzystasz z tych zabawek głośnikowych, w które zwykle wyposażone są telewizory, to rzeczywiście sposób kodowania dźwięku nie ma znaczenia.
Awatar użytkownika
dźwięk

dźwięk Pon Cze 20, 2022 9:22 pm

"Gal" napisał(a): Jakość dźwięku zależy od posiadanego zewnętrznego wzmacniacza audio i kolumn głośnikowych. I wtedy sposób kodowania dźwięku (zakładając odpowiednią jakość sygnału źródłowego) ma istotne znaczenie. Jeśli korzystasz z tych zabawek głośnikowych, w które zwykle wyposażone są telewizory, to rzeczywiście sposób kodowania dźwięku nie ma znaczenia.

Zgadzam się. Są tacy, którzy mają porządne audio i usłyszą różnicę. To tak samo jakby powiedzieć, że HD nie ma sensu, bo nie wszyscy mają telewizory HD i nie zauważą różnicy.
Awatar użytkownika
nartin

nartin Pon Cze 20, 2022 10:07 pm

muk by pan za kupić kwetowy klup dwujki z poknie z bldom do tlwizi slzja
Awatar użytkownika
Promil

Promil Wto Cze 21, 2022 2:29 pm

Jestem tym promilem😭mam obraz bez dzwieku
Awatar użytkownika
Ara

Ara Wto Cze 21, 2022 4:24 pm

Dobra zmiana jak co chwile brak obrazu dźwięku itd bez Dvbt2 było lepiej teraz nic obejrzeć nie idzie normalnie
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 69 gości