[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 64: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "217.182.173.109" and accepting TCP/IP connections on port 5432?
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 70: pg_query() expects parameter 1 to be resource, boolean given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 71: pg_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, null given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 78: pg_close() expects parameter 1 to be resource, boolean given
Forum WirtualneMedia.pl - Opinie i komentarze - Jesienią konkurs KRRiT na ogólnopolski multipleks DAB+

WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
wew

Jesienią konkurs KRRiT na ogólnopolski multipleks DAB+

wew Pią Cze 25, 2021 7:06 am

Bardzo słuszna postawa nadawców. Oni powinni mieć na głowie zahamowanie odpływów do Spotify czy Tidal itd. Android Auto przynajmniej w moim samochodzie wyparł stacje radiowe. Mam podcasty, własne playlisty i playlisty sugerowane przez aplikacje. Da się żyć bez radia. I jest to przeskok radykalniejszy niż przeskok z tv na vod. Ponieważ do tv wracam na wydarzenia typu mecze itd. Do powrotu do radia nie mam powodów.
Awatar użytkownika
Tomek102

Re: Jesienią konkurs KRRiT na ogólnopolski multipleks DAB+

Tomek102 Pią Cze 25, 2021 7:44 am

Czas zakończyć monopol FM
Awatar użytkownika
suchacz

suchacz Pią Cze 25, 2021 7:49 am

Co za brednie konercji. Odbiorniki radia internetowego są znacznie droższe niż DAB+. Przy popycie cena spadnie. RNŚ i 357 mocno spopularyzowały odbiorniki internetowe. DAB+ zmieni rynek reklamy i stąd obawy.
Awatar użytkownika
Maria

Maria Pią Cze 25, 2021 8:26 am

A może radio 357 do Dab
Awatar użytkownika
zwiadowca

zwiadowca Pią Cze 25, 2021 8:30 am

"suchacz" napisał(a): Co za brednie konercji. Odbiorniki radia internetowego są znacznie droższe niż DAB+. Przy popycie cena spadnie. RNŚ i 357 mocno spopularyzowały odbiorniki internetowe. DAB+ zmieni rynek reklamy i stąd obawy.

Mój odbiornik internetowy leży teraz 20 cm ode mnie na stole, później wsadzę go do kieszeni i pójdę na miasto. Jutro posłuży w samochodzie, podpięty kablem do sprzętu audio. Smartfon i tak każdy ma, nie ma potrzeby kupowania oddzielnego odbiornika. Stare telefony podpięte do głośników robią mi za sprzęt grający w całym domu. Z DAB+ to byłoby niemożliwe, z internetem to banalnie proste :-)
Awatar użytkownika
K.

K. Pią Cze 25, 2021 8:41 am

"zwiadowca" napisał(a):
"suchacz" napisał(a): Co za brednie konercji.
. Stare telefony podpięte do głośników robią mi za sprzęt grający w całym domu. Z DAB+ to byłoby niemożliwe, z internetem to banalnie proste

co będzie jak internet zgaszą?
Awatar użytkownika
steff

steff Pią Cze 25, 2021 9:00 am

Czytam i oczom nie wierzę. W Europie, w niektórych krajach, jeszcze dobrze nie wprowadzili, a już wyłączyli tę ponoć super nowoczesną technologię... Jakość dźwięku lepsza? Chyba dla tego, komu słoń na ucho nadepnął. Przy takim upakowaniu kanałów w multipleksie i niskich bitrate, śmiesznym jest twierdzenie, że jakość przypominająca bulgotanie wody jest lepsza od tej nadawanej na analogu. Koszt odbiornika od 70PLN, chyba używanego, albo najgorszego chłamu, który nie nadaje się do niczego, a na wbudowanym głośniku zapewnia pasmo przenoszenia telefonu. Dodatkowo ergonomia obsługi większości tych wynalazków jest po prostu straszna. Przebicie się przez gąszcz menu, aby wybrać stację, najczęściej brak dostępnych do obsługi jednym naciśnięciem komórek pamięci itd... Następny problem to zasięg. FM na granicy zasięgu zaszumi, radio w samochodzie ograniczy pasmo przenoszenia, bazę stereo, ale będzie grało, natomiast DAB działa zero jedynkowo, albo gra, albo nie gra(chyba, że akurat wspomoże się linkowaniem z tego paskudnego FM). Sam posiadam odbiornik w samochodzie wyposażony w tuner DAB+ i jeżdżąc po mieście zdarzają się dziury w odbiorze, nie mówiąc już o parkingach podziemnych, gdzie występuje błoga cisza, a FM odbiera jeszcze całkiem znośnie... Podsumowując ta technologia jest wprowadzana o 20lat za późno i w dobie powszechnego dostępu do internetu, rozwinięcia techologii streamingowych bardziej przypomina fanaberię wyznawców, niż sensowną propozycję wartą wprowadzenia.
Awatar użytkownika
:)

:) Pią Cze 25, 2021 9:10 am

Radio FM jest jak kolej - wiekowa technologia, która mimo upływu czasu wciąż świetnie się sprawdza.
Radio internetowe jest jak samochód elektryczny - nieunikniona przyszłość.
DAB w tym porównaniu wypada jak kuriozalne połączenie roweru z paralotnią - coś, co dawno temu miało zrewolucjonizować świat, a okazało się totalnym niewypałem, ślepą uliczką w rozwoju technologii.
Kilku pisowców znów sobie coś uroiło i niestety obawiam się, że zanim uda się ten obłęd zatrzymać, w błoto poleci trochę więcej niż marne 70 baniek.
Awatar użytkownika
ROTFL

ROTFL Pią Cze 25, 2021 10:15 am

"Tomek102" napisał(a): Czas zakończyć monopol FM
Tomku, mówiono Ci, że odzywając się, rozwiewasz wszelkie wątpliwości?
Awatar użytkownika
taka_prawda

taka_prawda Pią Cze 25, 2021 10:31 am

DAB+ jest przestarzałe, a FM nie jest? o,O
Awatar użytkownika
voip

voip Pią Cze 25, 2021 10:42 am

Ciesze się, że w DAB-ie nie będzie stacji RMF i ZET:)
Awatar użytkownika
rozbawiony socjalistami z piSSu

rozbawiony socjalistami z piSSu Pią Cze 25, 2021 11:20 am

A ja się cieszę.
Przynajmniej katolickie rozgłośnie sporo kasy utopią w ten interes.
A moher wyda 13 i 14 emeryturę na odbiorniki.
Awatar użytkownika
zwiadowca

zwiadowca Pią Cze 25, 2021 11:26 am

"K." napisał(a):
"zwiadowca" napisał(a):
"suchacz" napisał(a): Co za brednie konercji.
. Stare telefony podpięte do głośników robią mi za sprzęt grający w całym domu. Z DAB+ to byłoby niemożliwe, z internetem to banalnie proste

co będzie jak internet zgaszą?

A jak prąd wyłączą? Daj spokój...
Awatar użytkownika
:)

:) Pią Cze 25, 2021 11:30 am

"taka_prawda" napisał(a): DAB+ jest przestarzałe, a FM nie jest?

FM został w Polsce 60 lat temu, przyjął i się z powodzeniem działa. DAB zestarzał się, zanim na dobre został wdrożony. Naprawdę nie widać różnicy?
Rosjanie do 2012 roku produkowali Ładę 2107 (podobną do naszego dużego fiata) - bo skoro wciąż się sprzedawała, to czemu nie. Ale gdyby w XXI wieku chcieli takie auto (model z lat 80.) dopiero wprowadzać do produkcji, to przecież byłby to zupełny absurd...
Awatar użytkownika
zwiadowca

zwiadowca Pią Cze 25, 2021 11:34 am

"steff" napisał(a): Czytam i oczom nie wierzę. W Europie, w niektórych krajach, jeszcze dobrze nie wprowadzili, a już wyłączyli tę ponoć super nowoczesną technologię... Jakość dźwięku lepsza? Chyba dla tego, komu słoń na ucho nadepnął. Przy takim upakowaniu kanałów w multipleksie i niskich bitrate, śmiesznym jest twierdzenie, że jakość przypominająca bulgotanie wody jest lepsza od tej nadawanej na analogu. Koszt odbiornika od 70PLN, chyba używanego, albo najgorszego chłamu, który nie nadaje się do niczego, a na wbudowanym głośniku zapewnia pasmo przenoszenia telefonu. Dodatkowo ergonomia obsługi większości tych wynalazków jest po prostu straszna. Przebicie się przez gąszcz menu, aby wybrać stację, najczęściej brak dostępnych do obsługi jednym naciśnięciem komórek pamięci itd... Następny problem to zasięg. FM na granicy zasięgu zaszumi, radio w samochodzie ograniczy pasmo przenoszenia, bazę stereo, ale będzie grało, natomiast DAB działa zero jedynkowo, albo gra, albo nie gra(chyba, że akurat wspomoże się linkowaniem z tego paskudnego FM). Sam posiadam odbiornik w samochodzie wyposażony w tuner DAB+ i jeżdżąc po mieście zdarzają się dziury w odbiorze, nie mówiąc już o parkingach podziemnych, gdzie występuje błoga cisza, a FM odbiera jeszcze całkiem znośnie... Podsumowując ta technologia jest wprowadzana o 20lat za późno i w dobie powszechnego dostępu do internetu, rozwinięcia techologii streamingowych bardziej przypomina fanaberię wyznawców, niż sensowną propozycję wartą wprowadzenia.

Nie wiem jak jest z jakością DAB+, nigdy nie słuchałem. Wiem natomiast, że streaming przez internet potrafi działać nawet tam, gdzie FM tylko .. Radio internetowe i FM mam w kieszeni, w postaci smartfona, DAB+ musiałbym kupić oddzielnie. A idź pan w... uj!
Polecam też miłośnikom DAB+ taki link https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_a ... switch-off

DAB+ to rozwiązanie bez przeszłości, ale też i bez przyszłości. Stał się przestarzały zanim został wprowadzony.
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości