WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskuje o kulturze i rozrywce

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
NOJID ED EDRATOUM

Joanna Bator zdobyła Nagrodę Literacką NIKE 2013

NOJID ED EDRATOUM Pon Paź 07, 2013 10:08 am

Nie dość, że piękna kobieta to jeszcze genialna pisarka, czego chcieć więcej :-) :-) gratulacje szczerze , najszczersze.
Awatar użytkownika
chmura

Re: Joanna Bator zdobyła Nagrodę Literacką NIKE 2013

chmura Pon Paź 07, 2013 10:58 am

gratuluje!!! jestem wierną fanką!!! Pani Joanno, czekam na opowieść, której trzon miał stanowić zapowiedziany w "Chmurdalii" pamiętnik odnaleziony w Kamieńcu...
Awatar użytkownika
Wiktor Igo

Wiktor Igo Pon Paź 07, 2013 5:22 pm

Już samo uzasadnienie decyzji jury odbiera ochotę na cokolwiek, a już na pewno na lekturę. Cytuję: "te wszystkie nadzwyczajności i ciemne czarodziejstwa zobaczone i doznane przez stołeczną dziennikarkę? Wtedy w sukurs przyszedł mi język tej książki, bo to on właśnie, język, najlepiej wytłumaczył i obronił szalone pomysły autorki. Dzięki niemu, jego giętkości i wielobarwności banalna zwykłość i zwykła banalność zamieniały się w wydarzenia, małe święta codzienności” . Bredzu, bredzu. Żenua.
Awatar użytkownika
może jestem za stary?

może jestem za stary? Pią Sty 03, 2014 1:12 pm

Czytałem wywiad z autorką, nie robi dobrego wrażenia - wysiłek i pretensjonalość, już samo zdjęcie dość kontrowersyjne. Pomyślałem sobie, jak taka osoba (osobowość) może napisać dobrą książkę i jeszcze dostać nagrodę. Podjąłem ryzyko. Już pierwsze strony są "wstrząsające" - co za jezyk i składnia? W mojej szkole na pewno dostałbym pałę za takie budowanie zdań. Będę zmuszony czytać powoli "delektując się" i zastanawiając się nad rozwikłaniem i zrozumieniem takich zdań: " ... pod ścianą dworca przycupnął bezdomny albo pijak, a ja pomyślałam, jak kupa szmat, i uczepiłam się tego wyświechtanego określenia niczym ostatniej deski ratunku w zalewającym mnie smutku. "
Już wiem dlaczego leją się pot, krew i łzy ! Świat zwariował ?
ps ciekawe muszą być tłumaczenia takiej literatury, czy ktokolwiek potrafi oddać "głębię" (dno :) ) takiego języka....
Wróć do Kultura-rozrywka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości