WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Badań Marketingowych

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych

Kiedy słupki falują, tracimy jako społeczeństwo – czyli o rozbieżnościach w sondażach (opinie)

Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych Sob Kwi 21, 2018 6:36 am

W każdym badaniu PiS wygrywa! Lewaki mogą tylko podrygiwać, a ja triumfuję i nie posiadam się z radości pod stołem.
Awatar użytkownika
racz nam wrócić Panie

Re: Kiedy słupki falują, tracimy jako społeczeństwo – czyli o rozbieżnościach w sondażach (opinie)

racz nam wrócić Panie Sob Kwi 21, 2018 7:12 am

Pieniądze i Stołki mocno się trzymają. Temu dadzą 300, temu 500. A towarzyszowi Jasińskiemu z Orlenu 3 miliony 378 tysięcy. Andrzejowi Jaworskiemu 1 500 000 zł. A Czartoryskim 500 000 000 - pół miliarda z naszego skarbu do Lichtenschteinu. TO JEST DOJNA ZMIANA.
Awatar użytkownika
mon

Re: Kiedy słupki falują, tracimy jako społeczeństwo – czyli o rozbieżnościach w sondażach (opinie)

mon Sob Kwi 21, 2018 9:23 am

"Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych" napisał(a): W każdym badaniu PiS wygrywa! Lewaki mogą tylko podrygiwać, a ja triumfuję i nie posiadam się z radości pod stołem.

PiSiaki to szkodniki. Ze swoim wybujałym ego rujnują państwo pod względem finansowym oraz wizerunkowym. Razem ze wszystkimi przedstawicielami kościoła katolickiego i ich fanatycznymi wyznawcami są przykładem moralnego upadku człowieka. Nie liczą się z potrzebami ludzi. Ważne jest aby napchać swoje kieszenie cudzymi pieniędzmi na które nie zapracowali. Dyskryminacja kobiet z oraz usiłowanie pozbawiania podstawowych praw kobiet, łamanie praw człowieka oraz konstytucji, ograniczanie dostępu do edukacji - głupim i ograniczonym narodem łatwiej jest sterować. To Polska wg PiS.
Tobie nie współczuje, tylko twojej rodzinie, że żyją z człowiekiem który nic nie rozumie.
Awatar użytkownika
Polak

Re: Kiedy słupki falują, tracimy jako społeczeństwo - czyli o rozbieżnościach w sondażach (opinie)

Polak Sob Kwi 21, 2018 12:22 pm

W obecnych czasach sondaże nie opisują rzeczywistości, a starają się ją kreować. Ile to, z rok temu, jak jakiś sondaż podał, że Nowoczesna ma z 30kilka% i wyprzedza PiS i PO. A jak na początku, gdy nowoczesna jeszcze miała dopisek partia Balcerowicza (co potem usunięto, bo zorientowano się, że to nazwisko jest jak gwóźdź do trumny i parzy), gdy jeszcze nawet zainteresowani polityką ledwo o niej słyszeli, a już miała pod 10% poparcia.
Awatar użytkownika
witam

Re: Kiedy słupki falują, tracimy jako społeczeństwo - czyli o rozbieżnościach w sondażach (opinie)

witam Sob Kwi 21, 2018 1:27 pm

Już było wiele sondaży z czapy, czemu nagle teraz ten cebosu jest zły? Bo nie po drodze z antypisem? Za peo i bronka cebos był ok dla mainstreamu. Bardziej zmyślają obecnie inne sondażownie, np taka, której nie wymienię, bo być może prawnik jest już zalogowany.
Awatar użytkownika
MO

MO Sob Kwi 21, 2018 3:53 pm

"Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych" napisał(a): W każdym badaniu PiS wygrywa! Lewaki mogą tylko podrygiwać, a ja triumfuję i nie posiadam się z radości pod stołem.

No, cóż. Spod stołu niewiele widzisz... I nie dziw, że niewiele rozumiesz. Swoją drogą Prezes bardzo chciałby, żebyśmy wszyscy cichutko siedzieli pod stołem. Jak ty, nieboraku...
Awatar użytkownika
z braku laku

z braku laku Sob Kwi 21, 2018 9:23 pm

Umówmy się - opozycja w Polsce nie ma ŻADNEJ propozycji. Ma po swojej stronie sporo wielkomiejskich mediów (trochę strachu, trochę postkomunistycznego kapitału). Te sondażowe plotki/ fake news to jest ich jedyna metoda.
Awatar użytkownika
racz nam wrócić Panie...

racz nam wrócić Panie... Nie Kwi 22, 2018 12:46 am

@z braku laku
Oczywiście, masz słuszność. PiS nigdy nie przegra. NIGDY. A gdyby ktoś podniusł rękę na waadzę to odrąbiemy ją....
Awatar użytkownika
Błąd

Błąd Nie Kwi 22, 2018 8:27 am

Dlaczego w analizie metodologii sondażowej nie pojawiło się pojęcie błędu statystycznego?
Jeżeli jest on na poziomie 3% (?), a zapewne w badaniach których metoda jest publicznie niedookreślona (ilu odmówiło badania? jak rozłożono głosy tych od "nie wiem", etc.) większy, nie można grać zmianami na poziomie kilku punktów procentowych.
Każdy przyzna, że porównywalne są wyniki otrzymywane tą samą metodą pomiarów, ale POZIOM BŁĘDU stanowczo za rzadko jest podawana w metryczce. Dobrze że choć wiedza o znaczeniu trendu i porównywaniu wyników tych samych pracowni przedarła się do świadomości publicznej.
Potrzeba manipulacyjnego bicia piany zwycięża w relacjach sondażowychh, ma to wpływ na wyniki wyborów, a o to chodzi "inżynierom społecznym".
Wróć do Badania Marketingowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości