WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące gospodarki

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
Kokoczka
 

Kryptowaluty to bańka spekulacyjna. KNF ostrzega przed inwestycjami w wirtualne waluty

Kokoczka Pon Sty 29, 2018 10:41 am

Oczywiscie, a co ma powiedziec rząd ,ktory nic z tego nie ma. Kryptowalutą mozna płacić za towary i usługi bez wiedzy rządòw, urzędow i bankòw ! Tego właśnie te pasożyty sie boją ,że ludzie wyjdą z matrixa i
nie będą juz utrzymywac bandy darmozjadow. Wazne tez jest ze nie da sie "dodrukować" kryptowalut ,tak jak to robią teraz banki ,powodując inflacje i w konsekwencji spadek siły nabywczej pieniadza ! Ludzie pobudka ! Włączcie myślenie !
Awatar użytkownika
Igor
 

Re: Kryptowaluty to bańka spekulacyjna. KNF ostrzega przed inwestycjami w wirtualne waluty

Igor Pon Sty 29, 2018 5:00 pm

Kokoczko, przeczytaj swój komentarz raz jeszcze i zastanów się nad tym co napisałeś/aś.

"Kryptowalutą mozna płacić za towary i usługi bez wiedzy rządòw, urzędow i bankòw !" - Na świecie nie ma czegoś takiego jak płacenie za coś bez zgody jakichkolwiek władz. Gdyby tak było, kryptowaluty upadłyby zanim usłyszałby o nim przeciętny Kowalski. Zawsze jest pewien podmiot kontrolujący. I nie ma co wierzyć w anonimowość i brak wiedzy na temat twórcy BTC, nie w dobie XXI wieku i rozwijających się technologii :) Zresztą domniemana możliwość płacenia za wszystko w 100% anonimowo to początek III wojny światowej. Myślę, że w tym przypadku najchętniej z opcji anonimowych transakcji skorzystałaby Korea Północna.

"Tego właśnie te pasożyty sie boją ,że ludzie wyjdą z matrixa i nie będą juz utrzymywac bandy darmozjadow." - Niestety pasożytami i darmozjadami są kryptogórnicy, których chciwość i pazerność rośnie wraz z wykresami krypto. No bo po co coś tworzyć, pracować i się męczyć, jeśli każdy kupi sobie koparkę. Sprzęt jak to mówią "coś sobie tam przelicza" (co? dla kogo? w jakim celu?) a my dostajemy za to jednostki, które możemy wymienić na znienawidzone dolary. Ponadto nie będziemy płacić żadnych podatków, ponieważ stać nas będzie na całkowicie prywatną opiekę medyczną. Ulegniemy wypadkowi i sami zapłacimy 50 tys. zł za operację, w końcu koparki pracują 24h. Sami będziemy dbać o porządek w miastach, sami zorganizujemy sobie remonty ulic, chodników, latarń. Już to wszystko widzę oczyma wyobraźni :D To byłby dopiero istny matrix. Na ulicach syf, ciemota, nic nie działa, a my siedzimy całymi dniami w domu i kopiemy dalej. I tak do końca świata i jeden dzień dłużej. Tylko jak już wszyscy będą kopać, to kto będzie chciał to kupować?

"Wazne tez jest ze nie da sie "dodrukować" kryptowalut ,tak jak to robią teraz banki ,powodując inflacje i w konsekwencji spadek siły nabywczej pieniadza ! Ludzie pobudka ! Włączcie myślenie !" - Tak, nie da się dodrukować. Dlatego trzeba robić forki. Nie widzisz tego mechanizmu? Nie sprzedawaj teraz, bo za dwa miesiące będzie fork. A potem kolejna plota o następnym forku. Trzymaj jak najwięcej i jak najdłużej, żeby grube ryby mogły po kawałku wyciągać kasę. No i pamiętaj, że to wszystko zawsze będzie rosło! Mimo chwilowych spadków będzie rosło, bo każdy w to wierzy i tego pragnie. Czysta psychologia.
Awatar użytkownika
xyz
 

Re: Kryptowaluty to bańka spekulacyjna. KNF ostrzega przed inwestycjami w wirtualne waluty

xyz Wto Sty 30, 2018 3:22 pm

Na giełdach podlegających pod KNF również nie ma żadnych gwarancji. Dla dobra inwestorów spółkę zdejmują z parkietu, inwestorzy nie mogą nic odzyskać, potem podmiot jest wypisany z rejestru. Co do banków, wystarczy, że z jednego banku wszyscy będą chcieli wyciągnąć wszystkie fundusze i wówczas okaże się, że takich środków bank niema, nie mówiąc już o wszystkich bankach jednocześnie. Co do baniek to niech sobie popatrzą na indeks SP500. Waluty nie ma mają określonej wartości, jednakże spółki już tak. Mimo to indeks spółek sięga już księżyca.
Wróć do Gospodarka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość