WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Prasy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Erwu

„Malemen” opublikował wywiad z odpowiedziami przepisanymi z bloga. "Plagiat"

Erwu Czw Sty 22, 2015 7:28 am

Można o nim spokojnie powiedzieć, że ma kiełbie we łbie.
Awatar użytkownika
xxxo

Re: „Malemen” opublikował wywiad z odpowiedziami przepisanymi z bloga. "Plagiat"

xxxo Czw Sty 22, 2015 10:14 am

No i zobaczyliśmy, jak ci, którzy bez przerwy trują o nowej jakości w dziennikarstwie, produkują te ich "pogłębione" wywiady. Niby zagrywka stara jak świat, ale niesmak pozostaje.
Awatar użytkownika
aniołek

Re: „Malemen” opublikował wywiad z odpowiedziami przepisanymi z bloga. "Plagiat"

aniołek Czw Sty 22, 2015 10:25 am

kto niby przeprosił? Redakcja nie miała innego wyjścia a z drugiej strony jak sie komuś ufa to nie dopuszczasz mysli, że ktoś uchodzący za inteligentnego okaże się debilem na poziomie klasy podstawowej. To Kiełb powinien przeprosić a póki co schował głowe w piasek.
Awatar użytkownika
starydziad

starydziad Czw Sty 22, 2015 12:16 pm

Wywiad z Robertem Kiełbem soPerlage:
"RED: Jesteś stylistą..[cut]...To prawda?
RK: Przede wszystkim jestem człowiekiem, a dopiero później stylistą i kostiumografem....[cut]...
RED: Dlaczego to słowo jest tak wyświechtane?
RK: Każdy fascynat może ogłosić się dziś stylistą po przestudiowaniu kilku blogów, lecz to nie sprawia, że staje się nim. W tym kraju każdy może ogłosić się specjalistą od wszystkiego, co zwykle nie ma nic wspólnego z prawdą. W takich przyszło nam żyć czasach...[cut]..."

Święte słowa panie Robercie, święte słowa...
Awatar użytkownika
Analityk

Analityk Czw Sty 22, 2015 4:00 pm

Kaja Burakiewicz przeprowadziła jakiś wywiad? Czy napisała kilka pytań, wysłała maila, dostała odpowiedzi, a potem zrobiła copy/past? Taką pracę może wykonać licealista. I ja mam za coś takiego płacić chyba 12 złotych od numeru? A redakcja płacze, że nie mają reklam i prasa upada! Kpina.
Awatar użytkownika
WTF

WTF Czw Sty 22, 2015 5:49 pm

Co się dzieje z dzisiejszym dziennikarstwem? Niedawno za sfabrykowanie wywiadu sądowy wyrok usłyszał ckm.pl, teraz popisał się maleman ...
Awatar użytkownika
kebab

kebab Czw Sty 22, 2015 7:08 pm

A co to za persona ten Kiełb, że trzeba z nim mailowy wywiad robić? Ja rozumiem zajętego noblistę, który nie ma czasu na pogaduszki z pseudodziennikarzem, zadającym pytania z dupy, ale do takiego Kiełba to można chyba zadzwonić po wynurzenia natury estetycznej.
Właścicielowi tego pisma nie wstyd męczyć się z zakochanymi w sobie amatorami, których jedyną zaletą jest, że pracują prawie za darmo?
Awatar użytkownika
xxxo

xxxo Czw Sty 22, 2015 8:57 pm

Szczerze wątpię w to, że pani B. pracuje tam za darmo. Nie wiem jak jest w MM, ale praktyka podpowiada, że to raczej domena nieszczęśników na frilansie. A pani B. jest tam jednak redaktorem funkcyjnym. Dlatego też wypadałoby, żeby przeprowadziła ten wywiad przynajmniej przez telefon.
Awatar użytkownika
:P

:P Pią Sty 23, 2015 8:40 am

@Kebab - akurat czym jestkebab to wiem, ale kim jest kebab? :)
Awatar użytkownika
Kto wykańcza dziennikarstwo?

Kto wykańcza dziennikarstwo? Pią Sty 23, 2015 1:54 pm

Wywiad przez telefon też wymaga jakiegoś nakładu pracy ze strony dziennikarza. A tutaj liczy się jak najtańsze zapełnienie szpalt, aby obstawić je jak najwięszką ilością reklam. Z nabzdyczeniem jacy to wspaniali na kredowym papierze i imprezami dla VIPów, zamiast nakładami na poprawę jakości tekstów, dla których pismo jest kupowane/ rozdawane, aby ktoś tam chciał zajrzeć i dlatego ktoś tam daje reklamy "Na swoim blogu Zaczkiewicz zwraca uwagę, że "Malemen" skopiował nawet popełnione przez niego błędy – np. literówkę "w lat 20.". Dodaje, że wbrew temu co napisał, Edward VIII był synem Jerzego V, nie Edwarda VII"
Wróć do Prasa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości