[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 64: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "217.182.173.109" and accepting TCP/IP connections on port 5432?
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 70: pg_query() expects parameter 1 to be resource, boolean given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 71: pg_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, null given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 78: pg_close() expects parameter 1 to be resource, boolean given
Forum WirtualneMedia.pl - Opinie i komentarze - Milion zamożnych Polaków, w 2016 r. wydadzą o 15 proc. więcej na dobra luksusowe

WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Badań Marketingowych

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
Janek

Milion zamożnych Polaków, w 2016 r. wydadzą o 15 proc. więcej na dobra luksusowe

Janek Czw Gru 08, 2016 2:08 pm

85 tys BRUTTO ROCZNIE to już status Zamożnego człowieka? Chyba 850 tys..
85tys zarabia byle emigrant do Niemiec.
Awatar użytkownika
mm

Re: Milion zamożnych Polaków, w 2016 r. wydadzą o 15 proc. więcej na dobra luksusowe

mm Czw Gru 08, 2016 3:47 pm

Czy ja dobrze czytam. Człowiek który dostaje miesięcznie na rękę więcej niż 5tys zł. jest uważany za człowieka zamożnego ??? 5 tys to zarobki na poziomie 1300euro/mies, czyli mniej niż płaca minimalna w wielu krajach UE (Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii itd). I takich Polaków jest zaledwie 1mil??. Nie, to nie powinien być powód do zadowolenia a raczej do płaczu.
Awatar użytkownika
Klejnot

Re: Milion zamożnych Polaków, w 2016 r. wydadzą o 15 proc. więcej na dobra luksusowe

Klejnot Czw Gru 08, 2016 6:55 pm

Za tyle to by mi się nie opłacało pracować
Awatar użytkownika
27 lat wolności

27 lat wolności Czw Gru 08, 2016 8:10 pm

Polacy za dobra luksusowe uważają te sprzedawane pod takimi markami jak Adidasa, Nike czy Black Red White (parę lat temu było badanie).
Awatar użytkownika
27 lat wolności

27 lat wolności Czw Gru 08, 2016 8:20 pm

Kosmetyki luksusowe według polaków, to np. Vichy, L’Oreal.
Awatar użytkownika
sammler

sammler Czw Gru 08, 2016 9:12 pm

Być może zmartwię autorów raportu, bo choć sam zarabiam wielokrotność wymienionego tu progu zamożności i mam spory majątek w "gotowiźnie", nie mieszczę się w targecie nabywców dóbr "luksusowych". Owszem, piszę piórem Mont Blanc 149, zastanawiam się nad kupnem Eterny (nominalnie za ok. 20k PLN), ale to szczyt moich potrzeb w zakresie dóbr "kuksusowych". Mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu (nie czuję potrzeby kupna na własność), nie mam samochodu (jakoś nie pasuje mi styl życia, w którym musiałbym być etatowym kierowcą dla samego siebie), wolę latać na weekend po różnych zakątkach Europy niż lecieć na "wakacje życia" na Malediwy, tylko po to, by mieć czym pochwalić się na Facebooku (gdzie profilu i tak nie mam). Gdy patrzę na pana Mazgaja, który jeszcze rok temu dawał wywiady, w których uważał się za znawcę luksusu, nie mam ochoty dołączyć do tego grona (i nie ma tu nawet znaczenia to, jak skończyła Alma).

Weźcie to pod uwagę przy swoich prognozach: nie każdy "majętny" od razu musi pożądać waszych dóbr...
Awatar użytkownika
Polones Coupe

Polones Coupe Pią Gru 09, 2016 12:00 am

Ktoś się chyba kropnął w słupkach.
Awatar użytkownika
widz555

widz555 Pią Gru 09, 2016 12:26 am

Te liczby potwierdzają tylko jedno: jesteśmy zad...piem normalnego świata. Dla Czechów jesteśmy Rumunią.
Awatar użytkownika
Głupi

Głupi Pon Gru 12, 2016 12:07 pm

Tzw paradoks Weblena, który polega na tym, że w kryzysie rośnie spożycie dóbr luksusowych
Awatar użytkownika
sammler

sammler Wto Gru 13, 2016 9:47 pm

Jeżeli cenzor uważa, że nie zamieszczę po raz trzeci komentarza, który usunął z przyczyn mi nieznanych, to się grubo myli...

2016-12-08 19:51 Polacy za dobra luksusowe uważają te sprzedawane pod takimi markami jak Adidasa, Nike czy Black Red White (parę lat temu było badanie). Co cię tak dziwi? Brak obycia w świecie i podstaw ekonomii (czy choćby logiki) w szkole powoduje, że Polacy utożsamiają luksus z wysoką ceną. Luksusowe dobra, owszem, są raczej drogie, ale twierdzenie odwrotne prawdziwe już nie jest. Nie jest zresztą problemem nominalna wysokość dochodów, bo majątek jest funkcją co najmniej dwóch zmiennych: dochodów i poziomu cen (który określa bieżące wydatki). Wg Eurostatu poziom cen w Polsce to zaledwie 1/2 średniej EA-19 oraz jedynie 1/3 poziomu cen w najdroższym kraju EU, czyli Danii. 85 tys. PLN rocznie przekłada się na jakieś 3500 EUR miesięcznie z uwzględnieniem poziomu cen (przybliżenie PPP). Może wygląda dość blado na tle EU-28, ale biorąc pod uwagę fakt, że chodzi o dochód (pensja netto), nie jest to już "klepanie biedy" nawet w wydaniu europejskim (choć nie jest to też żadna zamożność).
Wróć do Badania Marketingowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość