[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 64: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "217.182.173.109" and accepting TCP/IP connections on port 5432?
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 70: pg_query() expects parameter 1 to be resource, boolean given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 71: pg_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, null given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 78: pg_close() expects parameter 1 to be resource, boolean given
Forum WirtualneMedia.pl - Opinie i komentarze - Na skutek wolnych od handlu niedziel maleje sprzedaż

WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące gospodarki

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
gość

Na skutek wolnych od handlu niedziel maleje sprzedaż

gość Czw Maj 24, 2018 3:18 am

tak na prawdę to nie wolne niedziele od handlu tylko ZJE*ANE niedziele bo tylko tak można tę g*wnianą ustawę określić
Awatar użytkownika
Ja

Re: Na skutek wolnych od handlu niedziel maleje sprzedaż

Ja Czw Maj 24, 2018 6:56 am

Byście sie nie posra.... z powodu tych niedziel. W połowie europy niedziele są wolne ale w Polsce oczywiście grono niedzielnych zakupocholików będzie płakać jakie to straszne straty przynosi. Jak tak tesknicie do sklepów w niedzielę to przyjmijcie się do pracy w supermarkecie. Spelnicie swoje marzenia.
Awatar użytkownika
mon

mon Czw Maj 24, 2018 8:43 am

Przy wolnych od handlu niedzielach ludzie nie mają pomysłu co ze sobą zrobić, a zwłaszcza dorośli. Dzieci zawsze znają sobie coś do zabawy. Najczęściej w niedzielę to słychać kosiarki do trawy albo piły do cięcia drewna. Są też tłumne spacery i niewybredne komentarze o stanie ogrodów sąsiadów. Nikt się nie garnie do kościoła, a ponoć to był główny cel PiSiej ustawy o zakazie handlu w niedzielę.
Awatar użytkownika
Ona

Ona Czw Maj 24, 2018 8:58 am

"Ja" napisał(a): Byście sie nie posra.... z powodu tych niedziel. W połowie europy niedziele są wolne ale w Polsce oczywiście grono niedzielnych zakupocholików będzie płakać jakie to straszne straty przynosi. Jak tak tesknicie do sklepów w niedzielę to przyjmijcie się do pracy w supermarkecie. Spelnicie swoje marzenia.

Gdybyś się interesował/a to wiedziałbyś, że ta Europa z zakazem handlu w niedziele od dawna burzy się na takie rozwiązanie. Myślisz, że wszyscy są tacy szczęśliwi na zachodzie i tylko w Polsce buczą? Jesteś ignorantem w temacie i zawierzasz tylko tym mediom, które sobie wybrałeś/aś. Smutne, że nie potrafisz sam/a szukać informacji, zainteresować się...
Awatar użytkownika
Nie do końca

Nie do końca Czw Maj 24, 2018 9:03 am

"mon " napisał(a): Przy wolnych od handlu niedzielach ludzie nie mają pomysłu co ze sobą zrobić, a zwłaszcza dorośli. Dzieci zawsze znają sobie coś do zabawy. Najczęściej w niedzielę to słychać kosiarki do trawy albo piły do cięcia drewna. Są też tłumne spacery i niewybredne komentarze o stanie ogrodów sąsiadów. Nikt się nie garnie do kościoła, a ponoć to był główny cel PiSiej ustawy o zakazie handlu w niedzielę.

To nie był główny cel PiSowskiej ustawy tylko główny cel Solidarności i Pana Dudy...Poza tym myślisz, że ludzie na spacerach krytykują tylko ogrody sąsiadów? Ludzie to sobie krytykują wszystko co mają w zasięgu wzroku, a już zwłaszcza wtedy, kiedy coś im się podoba. Swoją drogą ograniczasz pomysłowość Polaków. Z tego co ja widzę to potrafią zrobić w niedzielę grila, pojechać na spacer do parku/lasu, nad jakiś akwen wodny. Z braku laku zorganizować domowe spotkanko i (skoro kina zamknięte) zrobić seansik filmowy w domu. Człowiek dorosły też ma fantazję. Wystarczy chcieć.
Awatar użytkownika
jotka

jotka Czw Maj 24, 2018 9:20 am

"Ja" napisał(a): W połowie europy niedziele są wolne .

Niemcy i Austria to połowa Europy? Ciekawe, na jakiej mapie...
Awatar użytkownika
xxx

xxx Czw Maj 24, 2018 11:07 am

Ale to jak to? Ludzie mniej teraz jedzą?, ubierają mniej ubrań albo rzadziej je wymieniają, pralki, lodówki czy żarówki rzadziej się psują? Jak szedłem w niedziele kupić ziemniaki na poniedziałek na obiad, to znaczy że teraz nie jadam poniedziałkowych obiadów? Ludzie nie kupują najwyżej tego, czego nie potrzebowali, a pieniędzy zaoszczędzonych przecież nie palą chyba?
Awatar użytkownika
Ona

Ona Czw Maj 24, 2018 11:51 am

"Ona" napisał(a):
"Ja" napisał(a): Byście sie nie posra.... z powodu tych niedziel. W połowie europy niedziele są wolne ale w Polsce oczywiście grono niedzielnych zakupocholików będzie płakać jakie to straszne straty przynosi. Jak tak tesknicie do sklepów w niedzielę to przyjmijcie się do pracy w supermarkecie. Spelnicie swoje marzenia.

Gdybyś się interesował/a to wiedziałbyś, że ta Europa z zakazem handlu w niedziele od dawna burzy się na takie rozwiązanie. Myślisz, że wszyscy są tacy szczęśliwi na zachodzie i tylko w Polsce buczą? Jesteś ignorantem w temacie i zawierzasz tylko tym mediom, które sobie wybrałeś/aś. Smutne, że nie potrafisz sam/a szukać informacji, zainteresować się...

Zapomniałam już, że kiedy ludziom brak argumentów to sięgają po system łapek (oczywiście tych w dół). Dziewięć osób nie potrafi myśleć tylko oceniać w złości? Bo Wam do teorii nie pasuje? Śmieszne to, a nawet przykre.
Awatar użytkownika
Adam023

Adam023 Czw Maj 24, 2018 6:35 pm

Szczerze? Wolałbym, żeby było otwarte w niedzielę, a żeby w ustawie było zapisane, że pracownik ma obowiązkowo mieć dwie wolne niedziele, które sobie wybiera, a pozostałe ma płatne 100%. I wszyscy byliby zadowoleni. A tak ucięli etaty i przykładowo ja jestem stratny jakieś 400zł miesięcznie.
Awatar użytkownika
Adam

Adam Czw Maj 24, 2018 7:02 pm

Mój znajomy pracuje w markecie budowlanym. Wcześniej miał przymus jednej pracującej niedzieli i był za nią dodatkowo wynagradzany. Dzisiaj musi być w pracy w każdą niedzielę handlową (czyli z grubsza 2x w miesiącu), a o pojedynczej wolnej sobocie przed niedzielą niehandlową może pomarzyć co wcześniej nigdy nie było u niego problemem.

Ludzie z dyskontów też są pewnie wniebowzięci jak usłyszeli, że pracują we wszytkie piątki i soboty do 22.
Awatar użytkownika
jarosław tabor

jarosław tabor Czw Maj 24, 2018 7:28 pm

Tragedia. Znaczy się w Szwajcarii chyba wszyscy przymieraja głodem bo tam niedziele wszystkie tak wyglądają. Dramat. A jeszcze najgorzej ze spieprzyli wiosnę. Jest ciepła i ludzie mniej kupują. To takie nienormalne. Jak żyć.
Awatar użytkownika
krystyna sitnicka

krystyna sitnicka Czw Maj 24, 2018 7:28 pm

To logiczne że w tak piękne kwietniowe lato większość społeczeństwa wolała spędzić wolny czas na świeżym powietrzu a nie w centrach handlowych!
Awatar użytkownika
damian robak

damian robak Czw Maj 24, 2018 7:29 pm

Czy pracownicy branży np. gastronomicznej i stacji paliw, nie mają rodzin, z którymi mogliby i na pewno by chcieli spędzać wolne niedziele?. Dlaczego tylko pracownicy dyskontów mają okazję epatować swoim szczęściem z reklam?. Dodam od razu, że nie działam w branży gastronomicznej, ani paliwowej. Prosta sprawa albo zamknięte jest wszytsko albo nic. Inaczej to absurdalny zakaz. Co też pokazują statystyki.
Awatar użytkownika
Qwesa

Qwesa Pią Maj 25, 2018 5:14 am

Kto na tym traci? Przeciętny klient nie kupi w niedzielę, czyli kupuje mniej a to oznacza, że wyrzuca mniej( to i tak jeszcze za dużo), a koncerny dalej wmawiają mu że musi kupować rzeczy nie potrzebne bo tylko tak będzie szczęśliwszy. Nie ważne że kupi za dużo, ważne, że są zyski, które można przeznaczać dalej na ogłupianie (reklamy). Ludzie uwolnijcie się od reklam i sami myślcie, czego wam potrzeba.
Awatar użytkownika
wolny człowiek

wolny człowiek Pon Paź 08, 2018 6:18 pm

Mam stoisko w galerii dzięki ustawom pisu-muszę zakończyć działalność.Dni handlowych coraz mniej a opłaty czynszu ;zusu nie zmalały,zato ilość klientów w galerii coraz mniejsza.Dzięki p bujara-zgłoszę się do pana po zasiłek .Całe życie dawałam sobie radę przyszedł pis i się skończyło.
Wróć do Gospodarka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości