WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
ja

Re: Najgłośniej nadawane są TV Trwam i Polo TV, a najciszej TVP Warszawa i TVP1

ja Sob Kwi 15, 2017 2:21 am

No właśnie,piszę tvp reg.bo może u kogoś z tvp łódź,etc...podobnie,ale myślę o tvp warszawa oczywiście. Trwam nie mam w dekoderze,tam,gdzie mogę odbierać fakt,głośno,ale dla mnie nie za...tvny faktycznie nadają głośno,może i za,ale niech się wypowiadają lepiej słyszący i częsciej oglądający te kanały lub zamierzający. Trwam tak nadaje,by ktoś usłyszał,by jak najwięcej ludzi słyszało,skoro rzekomo niktnie ogląda...poza tym byćmoże niemało odbiorców tej tv nic nie usłyszałaby,gdyby nadawali jak np.tvp,choć niektórzy mają inne przypadłości słuchowe jakby w inną stronę idące,ale to szerszy temat medyczny,choćnie tylko;no i poza tym nie będę stereotypami rzucać,na pewno wielu widzów nie ma.
Awatar użytkownika
griffaverfxsxxaws

griffaverfxsxxaws Sob Kwi 15, 2017 6:23 am

TVP3 Warszawa a nie TVP Warszawa.
Ile ludzi jeszcze będzie popełniać ten błąd...
Awatar użytkownika
do: ja

do: ja Sob Kwi 15, 2017 8:16 am

czy ty czytasz swój bełkot przed publikacją? tego nie da się w ogóle przeczytać
Awatar użytkownika
Marcin

Re: Najgłośniej nadawane są TV Trwam i Polo TV, a najciszej TVP3 Warszawa i TVP1

Marcin Sob Kwi 15, 2017 2:56 pm

Najgłośniej to nadaje bez wątpienia regionalna Telewizja TVT na Śląsku w multipleksie lokalnym DVB-T.
Awatar użytkownika
WW

Re: Najgłośniej nadawane są TV Trwam i Polo TV, a najciszej TVP3 Warszawa i TVP1

WW Sob Kwi 15, 2017 5:47 pm

Taka kontrola przydałaby się w Vectra. Programy Canal + oraz np. TVP Polonia są znacznie głośniejsze od HBO czy np. TVN24. Przy przełączaniu szczególnie w nocy można wręcz kogoś przestraszyć, jeśli przełącza się na głośniejszy kanał. Vectra nie reaguje, twierdząc że to wina nadawcy.
Awatar użytkownika
hahahahaha ale yaya, normalnie leżę i kwiczę i podnieść się nie potrafię xD

hahahahaha ale yaya, normalnie leżę i kwiczę i podnieść się nie potrafię xD Sob Kwi 15, 2017 10:44 pm

Ten sam kanał w różnych miejscach może być inaczej nadawany, często wiele zależy od źródła odbieranego sygnału. Na multipleksie DVB-T może być jeden poziom głośności, na platformach satelitarnych inny, i jeszcze inna głośność może być u jakiegoś operatora kablowego. I nawet nie musi to być koniecznie wina samego kanału, tylko wina operatora, który ten kanał retransmituje i coś tam "podkręci" w głośności. Ta więc niech KRRiT przynajmniej ujawni, skąd pobiera sygnał danych kanałów i sprawdzi, czy zbyt wysoka głośność aby na pewno jest winą kanału, a nie operatora retransmitującego...
Awatar użytkownika
miś społeczny

miś społeczny Nie Kwi 16, 2017 3:16 pm

Loudness war nadal zbiera żniwo. Jak w starej piosence Republiki: "i żaden z nich nie słyszy cię, bo sam bulgocze bul-bul-bul-bul-bul-bul swoją lawą gdzieś".
Awatar użytkownika
miś społeczny

miś społeczny Nie Kwi 16, 2017 3:17 pm

Nadawcy lubują się w podkręcaniu głośności, bo tego żądają od nich reklamodawcy. Reklamodawca mówi: zapłacimy, ale nasza reklama musi być głośna.
Awatar użytkownika
Mpolan

Mpolan Pon Kwi 17, 2017 5:49 pm

Najgłośniej reklamy nadaje Polsat a na Ipla po prostu słuch można stracić może by krajowa rada tv kazała polsatowi nadawać choć jeden kanał w HD w tv naziemnej
Awatar użytkownika
Kacper

Kacper Pon Kwi 17, 2017 6:57 pm

Jeżeli chodzi o głośność, to ma to swoje wyjaśnienie:
Trwam - głuche staruszki,
TVN - przaśne programy (niektóre na poziomie merytorycznym włoskich telezakupów), to i dźwięk też na tym poziomie,
Polo TV - patrz: TVN.
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości