WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Internetu

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
TT
 

Netflix planuje wysyp oferty koreańskich filmów i seriali

TT Śro Sty 18, 2023 3:10 pm

No cóż. 10 lat tematu potrafiło to przewidzieć IDG wypuszczając w ramach "Kino Domowe Magazyn" wiele koreańskich horrorów na DVD.

Niestety żadna polska telewizja nie podchwyciła tematu. Ani Canal+ (który narzekał na brak premier w okresie Covid-u... a mogli sięgnąć po filmy z innych rynków niż USA). Podobnie stacje ogólnodostępne, które potrafią dziś serwować tylko paradokumenty i głupie reality (i na tym się kończą kompetencje/wiedza o współczesnym świecie/trendach tzw. "dyrektorów programowych").
Awatar użytkownika
CinKorea
 

Re: Netflix planuje wysyp oferty koreańskich filmów i seriali

CinKorea Śro Sty 18, 2023 3:50 pm

Teraz to już zdecydowanie po herbacie. Złota era kina koreańskiego już za nami. Jej szczyt to lata 2000-2010, z uwzględnieniem końcówki lat 90., kiedy również powstało kilka perełek. Teraz tych nieszablonowych i oryginalnych filmów powstaje mniej, zdarzają się może ze dwa, trzy na poziomie takich arcydzieł, jak "Zagadka zbrodni", "Trylogia zemsty", "Chaser, "Oasis" czy "Człowiek znikąd". Wielu z wielkich reżyserów koreańskich próbuje swoich sił w mikroklimacie Hollywood, niestety najczęściej ze średnim skutkiem, bo ich filmy obsadzone aktorami anglojęzycznymi są pozbawione tej świeżości i bezkompromisowości kina koreańskiego.
Awatar użytkownika
Yelonkky
 

Re: Netflix planuje wysyp oferty koreańskich filmów i seriali

Yelonkky Śro Sty 18, 2023 5:28 pm

"Netflix planuje wysyp oferty koreańskich filmów i seriali" . Biorąc pod uwagę jakość tych produkcji, to myślę, że kluczowe w tym zdaniu jest słowo "wysyp".
Wróć do Internet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości