WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
walter

Nie dla opłaty audiowizualnej, gorsza niż abonament

walter Pią Lut 26, 2010 3:36 pm

sprywatyzować media publiczne w Polsce i koniec problemu!
Awatar użytkownika
wir

Re: Nie dla opłaty audiowizualnej, gorsza niż abonament

wir Pią Lut 26, 2010 3:45 pm

Tworcy rekami Strzebosza pisza ustawe korzystna
dla mediow prywatnych utzzymująca media publiczne
na minimum finansowania (TVP zrezygnuje z czesci
reklam czyli przejda do prywatnych i prywatni beda
mogli korzystac z 25 % funduszu abonetowego). Mam
wrazenie ze wszyscy zastanawiaja sie jak pogrzebac
TVP bez rozglosu. A moze ktos sie zastanowi czy
Solorz i Walter maja malo pieniedzy ??? Czy
potrzebne jest umocnienie ich pozycji kosztem TVP
??? I w co gra PO ??? Chce odwlec i zabic ta TV
jeszcze w tym roku ??? Komu przeszkadza 8 zl
rocznie ???? W wiekszosci krajow Europejskich jest
taka oplata (wyjatek Niemcy) jest to oplata za
powszechny bezplatny dostep do mediow. Kablowka
kosztuje 50 -60 najtanszy abonament miesiecznie. W
co gra ta Pani !!!! W co gra PO !!!!
nie zaplacisz 8 zl rocznie zaplacisz 50 miesiecznie to chyba esensja
Awatar użytkownika
Aleks

Aleks Pią Lut 26, 2010 9:44 pm

Pani Śledzińska-Katarsińska to żaden autorytet. Nie wie i nie chce wiedzieć jakie rozwiązania zostały przyjęte w Europie. Jest głucha na wszelkie argumenty. Opłata audiowizualna skutecznie rozwiązała by problem finansowania mediów. Platforma broni się przed tym, bo zalezy PO na prywatyzacji i upadku mediów publicznych.
Awatar użytkownika
ssg

ssg Sob Lut 27, 2010 6:16 pm

Zaorać TVP!! Na co to komu potrzebne? OD ZAWSZE nie spełnia swoich zasadniczych funkcji więc po to to trzymać?
Awatar użytkownika
raja

raja Sob Lut 27, 2010 9:59 pm

pragnę zauważyć, że media publiczne to nie tylko telewizja, to także radio!!!
Awatar użytkownika
teresa

teresa Nie Lut 28, 2010 12:38 pm

nie bede płaciła żadnego abonamętu doatałan roczne rozliczenie z zus moje roczne rozliczenie to 9 tys i od tego wzieli mi podatek jak ja mam żyć gdzie wy przeciętnie zarabiacie po 40 dzywsci tys miesięcznie cały zarząd powinien mieć troche ogłady i honoru za ca gdyby nie komunistyczne filmy które oglądamy do znudzenia i znamy scene za sceną na pamieć nie ma nic PYTAM ZA CO MY MAMY NABIJAC WAM KABZE BO TAK CHCECIE ODEMNIE NIE DOSTANIECIE ANI GROSZA
Awatar użytkownika
stasiek

stasiek Nie Lut 28, 2010 7:30 pm

Ci tfurcy stawiają siebie w roli krów świętych- NIE MA dla nich żadnego abonamentu ze środków publicznych. Mogą pracować jak inne media- w oparciu o zyski z reklam a od pieniędzy najmniej zarabiających WARA wam pasożyty z chcicą na gaże gwiazdorskie z kosmosu wzięte.
Awatar użytkownika
wolny

wolny Nie Lut 28, 2010 7:38 pm

1 zł od abonenta za zreformowaną TVP byłoby i tak o wiele za dużo.Jeżeli ktoś mówi,że 40tyś.zł w telewizji to za mało to jest albo nienormalny,albo jest pasożytem medialnym.
Awatar użytkownika
michol76

michol76 Nie Lut 28, 2010 8:31 pm

Abonament RTV to nic innego jak abonament za POSIADANIE odbiornika TV i Radio. Skoro opłata ma być w formie abonamentu, to wg mnie bzdurą jest płacenie abonamentu za urządzenie do odbioru sygnału. Równie dobrze wprowadzić opłatę za telefon, tj posiadanie telefonu, czajnika, mikrofalówki, bla bla bla. Wg mnie dobrym rozwiązaniem zrobić opłatę JADNORAZOWĄ, za odbiorniki tv i radiowe i uiszczać ją w momencie kupna urządzenia. A jęsli już mamy trzymać się formy abonamentowej, to trzeba zmienić formułkę z POSIADANIA odbiornika RTV na Abonament za odbiór sygnału RTV, i żeby ściągalność była na poziomie blisko 100% od gospodarstwa domowego, to opłatę wprowadzić do rachunku za prąd, niewielką, ale ze 100 procentową ściągalnością. Nie ma prądu nie ma życia, nie ma oglądania. Proste i skuteczne. A technicznie myślę że do przeprowadzenia. Spółki energetyczne, byłyby dystrybutorem, podmiotem, odpowiedzialnym za ściągalność i nic więcej.
Awatar użytkownika
hejka

hejka Pon Mar 01, 2010 9:40 am

I tak platfuski doprowadziły Was do jedynego słusznego wniosku: "zaorać media publiczne". Dorzucę: zaorać sanepid, zaorać NIK, zaorać samorząd i państwo!!! Wtedy nikt już nie powstrzyma nas od urządzenia świata w gustowny i elegancki sposób:

http://www.independent.pl/images/old_fi ... tdoor1.jpg

prawda?
Awatar użytkownika
ika

ika Pon Mar 01, 2010 10:41 am

Zaorać TVP ,a właściwie TVPiSLD.
Awatar użytkownika
marceli

marceli Pon Mar 01, 2010 11:29 am

8 zeta rocznie ludzie !!! wiecej dajecie na owsiaka, a media publiczne muszą uwolnić się wreszcie od komercji... ktokolwiek z Polaków zbiednieje od tych 8 zeta?
Awatar użytkownika
PW

PW Pon Mar 01, 2010 2:24 pm

marceli napisał(a):8 zeta rocznie ludzie !!! wiecej dajecie na owsiaka, a media publiczne muszą uwolnić się wreszcie od komercji... ktokolwiek z Polaków zbiednieje od tych 8 zeta?

Nie rocznie, tylko miesięcznie. I to od łba. Więc przeciętna rodzina płaci 16zł/m-c, a jak w domu mieszka pełnoletnie dziecko, albo jeszcze babcia z dziadkiem to 24 a nawet 32zł. Za oglądanie tego samego, jednego telewizora
Awatar użytkownika
PW

PW Pon Mar 01, 2010 2:25 pm

teresa napisał(a):nie bede płaciła żadnego abonamętu doatałan roczne rozliczenie z zus moje roczne rozliczenie to 9 tys i od tego wzieli mi podatek jak ja mam żyć gdzie wy przeciętnie zarabiacie po 40 dzywsci tys...

Bez urazy, ale trudno, żeby analfabetom płacili więcej...
Awatar użytkownika
PW

PW Pon Mar 01, 2010 2:31 pm

hejka napisał(a):I tak platfuski doprowadziły Was do jedynego słusznego wniosku: "zaorać media publiczne".

Przecież to PiSLD właśnie je zaorał.
Zamiast przyjąć ustawę, która dawała 800mln finansowania wzięli się na ambit, żeby utrzymać w mediach swoich. No i utrzymają, nawet kosztem mediów.
W przyrodzie każdy pasożyt wie, że nie zabija się tworu, na którym się pasożytuje. PiSLD nawet tak prostych reguł nie zna... albo wie, że jak zarżną to zwierzę, to znajdzie się następne do zarzynania.
Jak to śpiewał kiedyś klasyk "co by tu jeszcze spieprzyć panowie, co by tu jeszcze spieprzyć..."
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości