WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące gospodarki

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
Krasawica
 

Niemcy liderem rankingu marek narodowych, Polska spada na miejsce 27.

Krasawica Śro Gru 06, 2017 10:56 am

Niemcy na pierwszym miejscu marek narodowych ??? Widać niemiecki obóz zagłady Auschwitz jest za mało nagłośniony - przynajmniej jako niemiecki obóz zagłady. Dużo zatem zostało do zrobienia.
Awatar użytkownika
Waidmanns
 

Re: Niemcy liderem rankingu marek narodowych, Polska spada na miejsce 27.

Waidmanns Śro Gru 06, 2017 4:57 pm

Krasawica,to przykre co piszesz.Przeciez wspolczesnych Niemcow nie mozna utozsamiac z Nazistami.Ja rozumiem,ze kiedys byla wojna,i to bylo bez watpienia straszne,ale to niesprawiedliwe patrzec na dzisiejszych Niemcow przez pryzmat tylko i wylacznie obozow koncentracyjnych.Takie jest moje zdanie.Mam nadzieje,ze nikogo nie urazilem.
Awatar użytkownika
Krasawica
 

Re: Niemcy liderem rankingu marek narodowych, Polska spada na miejsce 27.

Krasawica Czw Gru 07, 2017 9:39 am

Waidmanns, proszę zrozumieć dwie sprawy.

Raz, co to jest ranking marek narodowych. To jest opinia innych nt. kraju, jego dorobku i wizerunku. Jeżeli kraj, który ma w dorobku - z przeproszeniem - wyrżnięcie kilkadziesiąt milionów ludzi oraz spowodowanie dwóch wojen, za co nie zapłacił złamanego feniga nikomu poza Izraelem, to coś jest nie tak. Nie wykluczam, że patrzy pan na tę sytuację inaczej, Herr Weidmann, ale świat poza Niemcami może mieć inne zdanie niż pan.

Dwa, jeśli twierdzi pan, że po 1945 Niemcy stały się narodem aniołów, miłujących demokrację, to jest pan, jak mawiał klasyk, w mylnym błędzie. To jest ten sam język i ta sama kultura, która doprowadziła do zagłady dziesiątek milionów ludzi i to praktycznie bezkarnie. O ile mi wiadomo, ustawy norymberskie napisano w Niemczech, po niemiecku, dla Niemców i przez Niemców. Nie jest też przypadkiem, że Niemcy są jedynym krajem na świecie, gdzie w parlamencie zasiadają neonaziści z AfD. Na AfD głosowało 13% wyborców, a w szczegółach: jedna czwarta byłego NRD, z czego prawie połowa mężczyzn z d. NRD.

Proszę się łaskawie obudzić, bo znowu pojawią się niemieckie obozy śmierci. A co do przypominania Niemcom, jaki mają ,,dorobek", to powtórzę: dużo jest do zrobienia, w tym należy, warto i można ponownie skojarzyć słowa ,,niemiecki" i ,,Niemcy" z wyrazami ,,ludobójstwo", ,,Auschwitz", ,,masowe morderstwa", ,,obozy śmierci", ,,obozy zagłady".

Trudne, ale do zrobienia.
Bardziej nawet żmudne niż trudne - ale wykonalne.

Swoją drogą, prochy moich przodków gdzieś tam w polu się przewracają, a mi głupio, że takie rzeczy trzeba tłumaczyć na portalu polskich dziennikarzy.
Awatar użytkownika
Krasawica
 

Re: Niemcy liderem rankingu marek narodowych, Polska spada na miejsce 27.

Krasawica Czw Gru 07, 2017 4:49 pm

"Waidmanns" napisał(a): Krasawica,to przykre co piszesz.Przeciez wspolczesnych Niemcow nie mozna utozsamiac z Nazistami.Ja rozumiem,ze kiedys byla wojna,i to bylo bez watpienia straszne,ale to niesprawiedliwe patrzec na dzisiejszych Niemcow przez pryzmat tylko i wylacznie obozow koncentracyjnych.Takie jest moje zdanie.Mam nadzieje,ze nikogo nie urazilem.


Widzę, że pan ze szkoły pt. ,,naziści byli z kosmosu, a Niemcy to naród aniołów miłujących demokrację, dzięki którym powstało państwo Izrael, a Polska się unowocześniła, bo dzięki Niemcom nie ma mniejszości" (zapis z niemieckiego podręcznika historii, nagroda miasta Bremy).

Otóż nie, szanowny (?) panie.
Niemcy wymordowali dziesiątki milionów ludzi w niemieckich obozach śmierci.
Nie ponieśli za to praktycznie żadnej kary - a dostali nagrodę w postaci planu Marshalla.

Jak widać, mało komu to przeszkadza, w tym tworzącym ww. ranking - oraz, jak widać, panu.

Co tylko potwierdza opinię, że dużo jest do zrobienia ws. nagłośnienia Auschwitz jako niemieckiego obozu śmierci.
Awatar użytkownika
Waidmanns
 

Re: Niemcy liderem rankingu marek narodowych, Polska spada na miejsce 27.

Waidmanns Czw Gru 07, 2017 5:11 pm

Krasawica,okay,rozumiem,widocznie zle pania zrozumialem.Jestem mlodym czlowiekiem i po prostu inaczej patrze na pewne sprawy.Ale zapewniam pania,ze nie mialem nic zlego na mysli.Bardzo pania przepraszam.
Wróć do Gospodarka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości