[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 64: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "217.182.173.109" and accepting TCP/IP connections on port 5432?
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 70: pg_query() expects parameter 1 to be resource, boolean given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 71: pg_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, null given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 78: pg_close() expects parameter 1 to be resource, boolean given
Forum WirtualneMedia.pl - Opinie i komentarze - NIK skontrolowała TVP. "Outsourcing pracowników i produkcja zewnętrzna bez uchybień"

WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
krasko

NIK skontrolowała TVP. "Outsourcing pracowników i produkcja zewnętrzna bez uchybień"

krasko Śro Lis 26, 2014 2:40 am

Dlatego na Platformę na pewno juz nie zaglosuję. Zniszczyła firmę. Na stołkach są ludzie, którzy działają tak, by było jak najgorzej. Przykładem jest Sandacz.... i inni.
Awatar użytkownika
bryk

Re: NIK skontrolowała TVP. "Outsourcing pracowników i produkcja zewnętrzna bez uchybień"

bryk Śro Lis 26, 2014 2:42 am

Outsorcing ......... najlepszy sposób na pozbycie się ludzi spoza układu.
Awatar użytkownika
Trypan

Re: NIK skontrolowała TVP. "Outsourcing pracowników i produkcja zewnętrzna bez uchybień"

Trypan Śro Lis 26, 2014 7:40 am

Nic się nie stało. Polacy nic się stało.
Awatar użytkownika
Do Krasko

Do Krasko Śro Lis 26, 2014 9:05 am

TVP to zniszczono jeszcze za Wildsteina i Urbańskiego - jak jeszcze była kasa i trzeba ją było mądrze wydawać. Braun ratował, co się jeszcze dało, bo jak by nie zrobił tak ostrych i faktycznie bolesnych cięć to wszyscy by z poszli z torbami. Pomijam fakt, że outsourcing to i tak najbardziej cywilizowany sposób na zwolnienia - tysiące powywalanych z innych mediów ludzi marzyło by o takim. A w dodatku na samozatrudnieniu, jak ktoś jest profesjonalny i pracowity, da się całkiem przyzwoicie żyć. Stracili, a właściwie dopiero za kilka miesięcy stracą, głównie leserzy od lat robiący głównie fuchy dla konkurencji TVP. Nie udawaj, że tak nie było!
Awatar użytkownika
Ali Baba

Ali Baba Śro Lis 26, 2014 9:19 am

Szkoda kazdego grosza na twór zwany TVP mimo ze niby jest polski.
Do czasu usuniecia wszlkich krasków,lisów i POdobnych to nie oglądam i nie zapłacę na to badziewie grosza.
Awatar użytkownika
Wanda

Wanda Śro Lis 26, 2014 9:24 am

Tu komentarze powinni przedstawić długoletni pracownicy TVP,bo...mają perspektywę.Największe zniszczenia kondycji stacji zrobiono za rządów PiS!!!
Wtedy to dopiero były rządy ignorantów.
I nie mam tu na uwadze tylko sprawy politycznej,ci ludzie kompletnie nie znali się na rządzeniu i rachunku ekonomicznym.To,co jest teraz robione jest konsekwencją tamtej sytuacji.
Awatar użytkownika
kaśka ma rację

kaśka ma rację Śro Lis 26, 2014 9:37 am

Szanowny Panie Prezesie,

Z prawdziwym wzruszeniem przeczytałam Pana list podsumowujący pięciomiesięczny okres
funkcjonowania TVP po procesie restrukturyzacji i outsourcingu. To wspaniale, że czuje się Pan
usatysfakcjonowany i że żadna z instytucji kontrolujących procesy restrukturyzacji zatrudnienia w TVP nie
dopatrzyła się nieprawidłowości w ich przebiegu. Gratuluję Panu i całemu Zarządowi, pozwolę sobie jednak
przedstawić moje spojrzenie na sprawę - jako osoby objętej outsourcingiem w TVP.

Najpierw kilka słów o mnie... Pracowałam w TVP od 1996 roku. Rozpoczęłam współpracę jako
reporterka w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim. Przeszłam tam prawdziwą świetną szkołę i zdobyłam
dziennikarskie szlify. Potem były większe formy, reportaże, magazyny reporterskie. Po kilku latach zostałam
wydawcą bocznym, tekściarzem, prezenterką i wreszcie wydawcą. Kiedy w programie lokalnym osiągnęłam
już wszystko - przyszedł czas na antenę ogólnopolską. Ruszał kurier TVP3 - dostałam szansę aby dalej rozwijać się właśnie tam. I znów przeszłam całą drogę - od opracowywania materiałów reporterskich z ośrodków, przez wydawcę bocznego, prezenterkę, aż po wydawcę serwisów TVP Info - to znów maximum tego, co można
osiągnąć pracując dla tej anteny.
Jestem dumna z tego co osiągnęłam. Tylko dzięki bardzo ciężkiej pracy i dzięki szansie, jaką dała mi
Telewizja Polska. Wszystko, co zdobyłam w tym zawodzie - zawdzięczam TVP. Przez 18 lat to TVP wyszkoliła profesjonalnego pracownika, który poradził sobie z wieloma wyzwaniami. To na moim dyżurze odchodził
Jan Paweł II, na moim dyżurze doszło do katastrofy w Smoleńsku, na moim dyżurze TVP Info - jako jedyna
antena w tym kraju - pokazała "na żywo" słynne awaryjne lądowanie kapitana Wrony na Okęciu. Za to
wydarzenie uhonorował mnie Pan Nagrodą Prezesa Zarządu, za co jeszcze raz serdecznie dziękuję. Takich
sytuacji było wiele. Za wszystkie dziękuję Telewizji Polskiej, Panu Prezesowi i Pana Poprzednikom (a nie zliczę już ilu ich było przez 18 lat).

Teraz okazało się, że nie mam wystarczających kwalifikacji żeby nadal pracować dla TVP. Dlaczego? Nie wiem, ale podejrzewam, że nie o kwalifikacje tym razem chodzi. Przerzucono mnie do Leasingteam, ograniczono dyżury, zmuszono do przejścia na samozatrudnienie i do odejścia z TVP.

Szkoda, że nie dopilnował Pan procesu outsourcingu. Szkoda, że stracił Pan w jego efekcie wielu
prawdziwych fachowców, a umocnił redakcyjne kliki i towarzyskie koterie. Szkoda, że coś, co miało usprawnić i oczyścić strukturę zatrudnienia w TVP doprowadziło do umocnienia chorych układów.

Na Pana miejscu - nie byłabym taka dumna z siebie...

Z poważaniem
Katarzyna Karnaszewska
Awatar użytkownika
Trololo

Trololo Śro Lis 26, 2014 10:26 am

Kontrola NIK w TVP to tak jak moja mama by kontrolowała mnie. Żart. Ten rząd i prezydent ma tyle gęb do wykarmienie, ze zwolnienia musza być masowe. Do Kasi: wszystko sie zgadza tylko razi mnie Twoja naiwność. Pracując w TVP od tylu lat powinnaś wiedzieć, ze lojalnosc i doświadczenie o niczym nie decydują. Liczy sie to czy znasz aktualnych szefów lub czy znasz tych, którzy ich znają. Ew. z kim sypiasz. To co wyprawił Wildstein , Kwiatkowski,, Dworak czy choćby Miazek to pikus przy tym co sie dzieje teraz. Śmieszą mnie ludzie na tym forum którzy wipisuja brednie a nic nigdy nie mieli wspólnego z TVP (Ew. Pracują tam od niedawna z nadania Brauna). Obecnie właśnie następuje totalna dewastacja tej firmy. Prace tracą fachowcy. A to oni stanowili o jakości o uniktowosci TVP która zawsze była wzorem dla innych TV. - były pracownik
Awatar użytkownika
NIK-ita

NIK-ita Śro Lis 26, 2014 11:36 am

A kto kontroluje NIK ? czy to prawda, że nikt ????????
Awatar użytkownika
Wojtek

Wojtek Śro Lis 26, 2014 11:38 am

Czyli, według rzecznika Zarządu, prawne jest stanowienie, na podstawie umowy z TVP, firmy zewnętrznej jako przełożonego pracowników na etacie w TVP. Oczywiście prawne też jest nie odpowiadanie na pytanie zadane przez wszystkie trzy reprezentatywne Związki Zawodowe zadane w piśmie skierowanym do pana prezesa około trzy lata temu. A żeby nie mówić tylko "o historii" to ostatnio Zarząd zrobił skok na Fundusz Socjalny, bo, bez zgody reprezentatywnych Związków Zawodowych zmienił Regulamin Funduszu Świadczeń Socjalnych jednostronni9e, oczywiście niezgodnie z wolą tychże związków. O tym Pan Rakowiecki milczy. Bo" to nie należy do tematu sprawy". Gratulacje dla Zarządu za sprawne "działania"! ! ! I jeszcze jedno: w imieniu osób, których dotknęło dobro outsourcingu DZIĘKUJĘ za tak pozytywne załatwienie sprawy. I życzę wszystkim, którzy sie do tego przyczynili aby jak najprędzej zaznali dobroci takiego systemy pracy, bo radością i szczęściem należy dzielić się z ludźmi, a szczególnie tymi, którzy się do tego szczęścia i radości przyczynili.
Awatar użytkownika
wic

wic Śro Lis 26, 2014 12:07 pm

Proponuję cały zarząd zatrudnić poprzez firmę zewnętrzną. Jak kasjerki w markecie.
Awatar użytkownika
B. Krzyk

B. Krzyk Śro Lis 26, 2014 2:50 pm

Odszedł Tusk. Można już bez przeszkód ratować media publiczne. Nadszedł czas działania dla KRRiT, parlamentarnych komisji kultury, ministra kultury.
Najwyższy czas !!!
Awatar użytkownika
NIK do outsourcingu

NIK do outsourcingu Śro Lis 26, 2014 6:30 pm

Niszczenie TVP zaczęło się zaraz po 1989. Wyrawać można było wówczas niezły kawał grosza. I na posadkę wsadzić kogoś z rodziny, znajomych lub z układów partyjnych. Nic do roboty, a tysiaki na konto wpływały. Teraz tuż hałasu, a kaski już NIK zostało.
Awatar użytkownika
Wizja

Wizja Śro Lis 26, 2014 6:46 pm

Związek Zawodowy Pracowników Twórczych Mediów Polskich „Wizja” już prawie półtora roku zwraca uwagę na zagrożenia dla pracowników spółki Telewizja Polska S.A., wynikające z decyzji o tzw. „outsourcingu” części z nich do zewnętrznej firmy. Jako uczestnicy tego procesu nie podzielamy opinii Pana Prezesa na temat jego wzorowego przygotowania i przeprowadzenia, a także o zgodności z obowiązującymi przepisami prawa – ponieważ proces ten nasze prawa narusza.

Na te fakty zwracaliśmy wielokrotnie uwagę (i będziemy robić to nadal), kierując wystąpienia do wszelkich możliwych instytucji państwa, także sądów powszechnych. Obowiązkiem ustawowym związków zawodowych jest obrona interesów zawodowych, materialnych i socjalnych pracowników – dlatego nie zgadzamy się, aby te działania określane były mianem oszczerstw.

Nie zgadzamy się na powrót XIX wiecznego kapitalizmu, jako formy relacji pracodawca-pracownik, co niestety coraz częściej ma miejsce. Nie zgadzamy się na rezygnowanie ze zdobyczy socjalnych, obniżanie statusu zawodowego pracowników. Nie zgadzamy się na instrumentalne traktowanie Kodeksu Pracy zarówno wobec pracowników jak i współpracowników spółki.

Z przykrością stwierdzamy, że pomimo wielu wniosków Zarząd nie zdecydował się na rozmowy ze związkami zawodowymi, co powinno być normą przy przeprowadzeniu jakichkolwiek zmian, które dotyczą ludzi. Tych, którzy przez lata pracowali w i dla firmy, dzięki którym spółka przetrwała różne zawirowania ekonomiczne i polityczne.

Zgodnie z podstawową zasadą dziennikarską nie możemy odnieść się do wyników kontroli NIK bez możliwości analizy dokumentu źródłowego. Nie jest nim ani list Pana Prezesa, ani komunikat rzecznika prasowego TVP, ani też komunikat w programach informacyjnych. Według naszych informacji ostateczna wersja raportu będzie gotowa za miesiąc, przesłana do Sejmu i dopiero wówczas upubliczniona.

Przypominamy również, że we wnioskach pokontrolnych inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy stwierdzili m.in., że nie mają odpowiednich narzędzi prawnych do jednoznacznej oceny przebiegu procesu „outsourcingu” oraz że powinno to należeć do kompetencji sądu, dodając iż “rodzą się wątpliwości“, co do tego procesu. Okręgowa Inspektor Pracy zaś w swoim piśmie skierowanym do Związku (a przesłanym do wiadomości Prezesa Brauna) odnosiła się jedynie do fragmentu komunikatu Związku, mówiącego o sposobie przekazania protokołu pokontrolnego. Zwróciła się z prośbą o sprostowanie sformułowania, iż „Związek otrzymał pełen protokół pokontrolny” i wyjaśnienie, że był to protokół „po przetworzeniu zgodnie z wymogami określonymi ustawą z dnia 6 września 2001r. o dostępie do informacji publicznej z pominięciem danych stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, nie w pełnej treści, jaka została w nim zawarta”. W żaden sposób prośba o korektę nie odnosiła się do zasadniczego przekazu komunikatu Związku.

Główny Inspektor Kontroli Danych Osobowych zwrócił uwagę na nieprawidłowości w przeprowadzeniu procesu ewaluacji, czego skutkiem była decyzja Pana Prezesa o wycofaniu części testów. Żadna interpretacja nie zmieni faktów. Ich ocena należy i należeć będzie do kompetencji właściwych sądów. I dopiero prawomocny wyrok będzie podstawą do formułowania wniosków na temat zasadności podejmowanych przez Zarząd TVP działań.

Chcielibyśmy, aby zakończył się okres napięć i złych emocji, aby otworzyła się droga dla kolejnych działań służących rozwojowi i umacnianiu Spółki, ale nigdy nie zgodzimy się na to, aby działo się to kosztem pracowników. Standardy zarządcze to przede wszystkim umiejętność dbałości o ludzi, ich rozwój zawodowy. To umiejętność wykorzystania wiedzy i doświadczenia pracowników, a nie traktowania ich jak „lodówkę, w jeszcze dobrym stanie, którą przekazujemy innym”, bo być może będą wiedzieli co z nią zrobić, co powiedział w czerwcu 2013 roku rzecznik TVP Jacek Rakowiecki. Dziennikarze, montażyści, charakteryzatorzy i graficy to specjaliści, którzy nie mogą być traktowani inaczej, tylko ze względu na wykonywany zawód.

Zgodnie ze stwierdzeniem Pana Prezesa, przyjmujemy, że wszystkie osoby, których prawa pracownicze zostały naruszone także zostały zaliczone do kategorii tych, którym spółka zapewni wszelką możliwą pomoc w dochodzeniu ich praw i obrony godności zawodowej.

Informujemy, że związek w ramach działań w obronie praw pracowniczych wyprowadzonych z TVP pracowników w procesie rzekomego przejęcia części przedsiębiorstwa, zwrócił się do trzech różnych kancelarii prawnych o ocenę zgodności z prawem działania Zarządu TVP. Wszystkie opinie jednoznacznie stwierdzają istotne wątpliwości prawne w tej kwestii.

W trakcie oceny możliwości złożenia pozwu przeciwko Zarządowi TVP i LT o unieważnienie umowy na wyprowadzenie 4 grup zawodowych otrzymaliśmy trzy projekty trzech różnych dróg prawnych. Związek wybrał ostatecznie jeden z nich. Prace nad pozwem – jak ostatnio pisaliśmy – są na ukończeniu.

A jako pointę pozwalamy sobie przytoczyć inne słowa rzecznika prasowego TVP :

„Kontrola (NIK) nie będzie miała wpływu na podpisanie umowy. – O takich rzeczach może decydować co najwyżej sąd, nie NIK. Nie wiem oczywiście, jaki będzie wynik kontroli NIK, bo przedsięwzięcie jest w miarę precedensowe, jeśli chodzi o polskie media, ale kontrola nie ma żadnego skutku prawnego – powiedział rzecznik (TVP Jacek Rakowiecki).

Zarząd ZZPTiTMP Wizja
Awatar użytkownika
IV RP nadal groźna

IV RP nadal groźna Czw Lis 27, 2014 12:20 am

Panie Prezesie, czy Pan, historyczny demokrata, musi przyzwalać, a nawet wręcz akceptować brutalne traktowanie pracowników TAI przez Pana nominata ? NIK tego nie wytknie, ale to wielki wstyd i dawanie do ręki argumentu waszym następcom, by mścić się za wcześniejsze krzywdy.
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości