WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Internetu

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
KubaW.

Nk.pl z nowym logo i 18,5 mln zł zysku

KubaW. Śro Cze 23, 2010 8:35 am

Czyli ściągają z FB jak mogą, jeszcze opłaty za gry.
Awatar użytkownika
kakadu

Re: Nk.pl z nowym logo i 18,5 mln zł zysku

kakadu Śro Cze 23, 2010 9:12 am

Zmuszanie do wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów reklamy i udostępnianie wizerunku handlowcom warunkiem utrzymania konta i możliwości logowania skutkuje otrzymywaniem niechcianych spamów na prywatną pocztę jest chyba niezgodne z prawem. Co na to rzecznik praw konsumenta? Takie działania nazwać można szantażem.
Awatar użytkownika
Dyzio

Dyzio Śro Cze 23, 2010 9:47 am

tylko jakim prawem i na jakiej zasadzie żądają teraz od użytkowników zgody na przekazywanie swoich danych osobowych firmom z NK współpracującym ?!? Zgoda dla NK - normalne i zrozumiałe, ale zgoda na odsprzedawanie danych osobowych innym to już ssssyństwo i próba wykorzystywania dotychczasowej pozycji na rynku. Sądzę, że na tym tez się przewiozą tak jak na śledziku bo pazerność jest szybko karana ..
Awatar użytkownika
Malina

Malina Śro Cze 23, 2010 9:58 am

Oto w jaki sposób można zepsuć taką fajną stronkę jaką była nasza-klasa.pl. Komercja goni komercję.
Awatar użytkownika
Malina

Malina Śro Cze 23, 2010 9:58 am

Oto w jaki sposób można zepsuć taką fajną stronkę jaką była nasza-klasa.pl. Komercja goni komercję.
Awatar użytkownika
ORZECHgda

ORZECHgda Śro Cze 23, 2010 10:00 am

Ja******** co się z tą stroną stało..
Awatar użytkownika
SlawaSz

SlawaSz Śro Cze 23, 2010 10:01 am

Nowy regulamin, który wymaga zgody m.in. na: przetwarzanie danych osobowych, na nieodpłatne przetwarzanie i wykorzystanie zdjęcia głównego (w tym wizerunku) wraz z imieniem i nazwiskiem oraz na przetwarzanie danych związanych z aktywnością w portalu. - WOW! TRZEBA MIEĆ TUPET ŻEBY WYMAGAĆ CZEGOŚ TAKIEGO OD UŻYTKOWNIKÓW! Mam nadzieję, że istnieją w tym kraju osoby na tyle inteligentne, żeby nie godzić się na taki szantaż. Zastanawiam się czy np. za rok nie trzeba będzie podać haseł do kont pocztowych, bankowych itp. Pan prezes to chyba się mocno w głowę uderzył, bo trzeba mieć z mózgiem coś nie tak, żeby naciągać ludzi na spam. Liczę na to, że Rzecznik Praw Konsumenta szybko zajmie się tym absurdem. A jeśli nikt nic z tym nie zrobi, to bez skrupułów trzeba będzie zrezygnować z nk.
Awatar użytkownika
Alosza

Alosza Śro Cze 23, 2010 10:21 am

Co to k....a jest! "....nieodpłatne przetwarzanie i wykorzystanie zdjęcia głównego (w tym wizerunku) wraz z imieniem i nazwiskiem" W życiu się na to nie zgodzę!
Awatar użytkownika
Maria

Maria Śro Cze 23, 2010 10:38 am

NK stała sie miejsce spotkań Polski B i C. Polska A - będzie na FB - ze względu na międzynarodowość i możliwość bycia w kontakcie z osobami , które poznało się na studiach czy na wakacjach. Nie mówiąc juz o poznawianiu ludzi za pomocą tej strony z calego świata.
Awatar użytkownika
korrado

korrado Śro Cze 23, 2010 10:47 am

Kurcze... i znowu global przegoni lokalne przedsiemwzięcie... szkoda tylko, że na własną prośbę... Tym większy szacun dla chociażby Allegro, że się nie dało i trzyma poziom i nie przekazuje danych... chyba, że mu US każe ;)
Awatar użytkownika
Użytkownuk nk

Użytkownuk nk Śro Cze 23, 2010 11:14 am

A ja myślę, że całe nowe kierownictwo nk na czele z prezesem to po prostu cynicy. Dobrze wiedzą, że z tymi zgodami mogą wszystko, a zapewnienia rzecznika czy kogoś tam, że np wizerunek nigdy nie zostanie wykorzystany to zwykła propaganda.

Pomyśleli po prostu sobie, pójdziemy na bezczela i zobaczymy co będzie. Jak masowo ludzie zaczną rezygnować, będą mówić że w takim razie zmienią zgody, jeśli powodują niepokój użytkowników. A jeśli nic się nie stanie i nie będzie masowego rezygnowania - będą mówić, że użytkownicy akceptują regulamin a użytkowników ubywa nie bardziej niż przed jego zmianą.

Testują polaków po prostu. A Polacy jak Polacy - ludzie świadomi czytają regulaminy (10% może) a reszta 'podpisuje' bezmyślnie co im się podsunie.
Wydaje mi się więc, że wynik cynizmu nk jest z góry znany... jak w przypadku śledzika. Tak wszyscy narzekali, a kto 'nie śledzi' znajomych? Ja nie śledzę nikogo (skasowałem śledzenie od razu) a z drugiej strony widzę wpisy znajomych '... precz ze śledzikiem ...' ale ... ze śledzenia mnie nie zrezygnowali. Bezmyślność? Polacy nie są niestety świadomymi użytkownikami.

Więc nk wyjdzie z tego zwycięsko, chyba że jakiś urząd się tym zajmie.
Awatar użytkownika
lol

lol Śro Cze 23, 2010 11:29 am

Uje chcą kraść wizerunki osobiste użytkowników! Wszystko pisze w tym nowym regulaminie ! Złodzieje !
Awatar użytkownika
awa

awa Śro Cze 23, 2010 11:58 am

Do tego wszystkiego od momentu wprowadzenia zmian nie można się zalogować
Awatar użytkownika
jerry

jerry Śro Cze 23, 2010 12:05 pm

pazerny zawsze traci pozbyłem się wrzodu na ......... i skasowałem konto nie będzie pazerne bydle handlowało moimi danymi . i już :) a swoją drogą taki fajny był serwisik :(
Awatar użytkownika
lemur

lemur Śro Cze 23, 2010 3:05 pm

niech się cieszą tym zyskiem - w przyszłym roku będzie niższy, szczególnie jak nastąpi odwrót (w stronę FB) z powodu nowego regulaminu
Wróć do Internet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości