WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Josek Mincerbaum

Odbiorników DAB+ niemal dwa razy mniej niż subskrybentów Netflixa

Josek Mincerbaum Czw Lis 11, 2021 8:08 am

Niech zrobią tak, aby DAB+ był dostępny na prowincji a nie tylko w dużych miastach. Miałem okazję posłuchać tego w Wawie - piękna jakość dźwięku !
Awatar użytkownika
Antek

Re: Odbiorników DAB+ niemal dwa razy mniej niż subskrybentów Netflixa

Antek Czw Lis 11, 2021 9:16 am

A czego ludzie mają w tym dąb+ słuchać? Ciszy w eterze?
Awatar użytkownika
TVPiS

TVPiS Czw Lis 11, 2021 9:49 am

Jak to czego?
PR PiS
Awatar użytkownika
To ja nikt inny

To ja nikt inny Czw Lis 11, 2021 11:07 am

Kto potrzebuje jeszcze UKF? W DAB+ odbieram po odciągnięciu jednego multipleksów z prawie tą samą zawartością 55 różnych programów a podczas trochę lepszych warunków czasami nawet 8 więcej. Jest czego słuchać. Niestety KRRiT i UKE nie radzą sobie z rozdawaniem koncesji i przyznawaniem operatorom częstotliwości. W ten sposób Warszawka doprowadziła do sytuacji nie równych warunków, gdzie część społeczeństwa ma wybór a inna część żyje w Polsce B. Winę trzeba szukać u polityków i tu nie ma różnicy między PO a PiS. Nikt z nich sobie nie poradził. W innych krajach od ogłoszenia konkursu do uruchomienia nadajników upływa rok. A kiedy odbył się konkurs na multipleksy DAB+ w Polsce? Pierwsze tura w maju 2019, czyli 2,5 roku temu a nadal multipleksy nie uruchomili. Skandal! Jeżeli chodzi o frazesy narodowe, to mamy Warszawkę wspierać, ale oni nie potrafią prowadzić politykę tak aby wyrównać ofertę w całym kraju, tak aby wszędzie oferta sięgała liczby programów dostępnych np. w Warszawie na UKF-ie.
Awatar użytkownika
kompleks

kompleks Czw Lis 11, 2021 11:42 am

@To ja nikt inny: Co masz na myśli, pisząc "Warszawka"?
Awatar użytkownika
K.

K. Czw Lis 11, 2021 12:08 pm

Jak ja mam latać z anteną 360 stopni w kółko aby złapać sygnał DAB+ bo producenci do odbiorników montują anteny za krótkie to nic dziwnego, że odechciewa się tej całej technologii. Do nadajnika w linii prostej 10km - przy oknie tylko gra
Awatar użytkownika
Patron potrójny

Patron potrójny Czw Lis 11, 2021 3:58 pm

Słucham sobie (przez internet oczywiście) Radia 357, po 19 przełączę na Radio Nowy Świat i czytam dyrdymałki o jakimś DAB+ :-D
Awatar użytkownika
M

M Czw Lis 11, 2021 7:41 pm

Największe stacje komercyjne typu RMF czy Zetka blokują rozwój DAB+ bo zwyczajnie boją się konkurencji. Obecna sytuacja, w której dominują w zasięgach im zwyczajnie pasuje.
Awatar użytkownika
To ja nikt inny

To ja nikt inny Czw Lis 11, 2021 8:45 pm

"kompleks" napisał(a): @To ja nikt inny: Co masz na myśli, pisząc "Warszawka"?

A gdzie koncentruje się władza w tym kraju? Tylko w jednym mieście. Niech kulturą zajmują się sejmiki i utworzą własne KRRiT. Powstanie więcej miejsc pracy w regionach i każde województwo będzie mogło uruchomić DAB+, kiedy będzie chciało.
Awatar użytkownika
To ja nikt inny

To ja nikt inny Czw Lis 11, 2021 9:00 pm

"M" napisał(a): Największe stacje komercyjne typu RMF czy Zetka blokują rozwój DAB+ bo zwyczajnie boją się konkurencji. Obecna sytuacja, w której dominują w zasięgach im zwyczajnie pasuje.

RMF FM i Radio Zet nie ogłaszają konkursy na wolne częstotliwości, robi to KRRiT. Krajowa Rada publikuje wykaz wolnych częstotliwości UKF. Częstotliwości DAB+ są wolne, ale w wykazie ich nie znajdziesz. Dlaczego? 6 maja 2019 przewodniczący KRRiT ogłosił konkurs na DAB+ w Toruniu. Konkurs trwał do 4. lipca, 19. lipca ogłoszono wykaz wnioskodawców. 7. listopada KRRiT wydała koncesje. Minęły dwa lata a DAB+ jak niebyło, tak nie ma.
Awatar użytkownika
rig

rig Pią Lis 12, 2021 4:15 pm

Ja słucham Dwójki i Radia Chopin w Siemiatyczach. Nareszcie. Niech żyje DAB+.
Awatar użytkownika
Anna

Anna Pią Lis 12, 2021 6:00 pm

W Szczecinie na szczescie mam do wyboru 61 stacji DAB + w tym 50 niemieckich ........
Awatar użytkownika
Cyfrowe Radio DvbT2 jest 4÷8x Lepsze od DAB+

Cyfrowe Radio DvbT2 jest 4÷8x Lepsze od DAB+ Sob Lis 13, 2021 8:32 pm

Cyfrowe Radio DvbT2 jest 4÷8x Lepsze od DAB+
Najlepiej nadawać je w E-AC4 / xHE-AC

Także Cyfrowy AM / FM ma dużo możliwości:
CDR / DRM+ / DRM30
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości