WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telekomunikacji

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
jak

Orange anuluje opłaty kilkudziesięciu tys. klientów, którzy oddzwonili na oszukańcze numery z Kuby

jak Pią Sty 05, 2018 2:13 pm

Głupi ludzie. Ja mam Orange na kartę i też do mnie dzwonili z +53. W sobotę przed Sylwestrem po 23. Tylko ja nie oddzwaniam.
Awatar użytkownika
Andrzej

Re: Orange anuluje opłaty kilkudziesięciu tys. klientów, którzy oddzwonili na oszukańcze numery z Kuby

Andrzej Pią Sty 05, 2018 3:26 pm

Nigdy nie oddzwaniam na nieznane numery - jeśli ktoś ma do mnie sprawę (a skoro dzwoni do mnie pierwszy, to zapewne tak jest) - sam zadzwoni ponownie.
Awatar użytkownika
Czyżby

Re: Orange anuluje opłaty kilkudziesięciu tys. klientów, którzy oddzwonili na oszukańcze numery z Kuby

Czyżby Pią Sty 05, 2018 3:58 pm

A ciekawe skąd np na Kubie mają numery klientów Orange? Sprzedali wasze dane osobowe, teraz chcą szybko wyciszyć sprawę. Tak to odbieram
Awatar użytkownika
jak

jak Pią Sty 05, 2018 4:28 pm

To był jeden, może dwa sygnały. Normalni ludzie w ten sposób nie dzwonią. Dawno temu tak dzieciaki robiły żeby oddzwonić jak były połączenia droższe w Polsce, ale tylko do znającego numer. Teraz są takie tanie rozmowy, że tak się nie dzwoni już i tym bardziej nie rozumiem oddzwaniania przez kilkadziesiąt tysięcy ludzi. I jeszcze ktoś w tekście to nazwał naturalną chęcią.
Awatar użytkownika
conf

conf Pią Sty 05, 2018 6:32 pm

"Czyżby " napisał(a): A ciekawe skąd np na Kubie mają numery klientów Orange? Sprzedali wasze dane osobowe, teraz chcą szybko wyciszyć sprawę. Tak to odbieram

Jak pytam się uprzejmie, kiedy dzwonią do mnie (BTW- wszystkie zgody marketingowe odwołane) skąd mają numer, to już wyuczenie mówią ze "komputer i systerm wylosował pana nr".; ) Wtedy kulturalnie odpowiadam żeby ich komputer i sytem uważał , by przypadkiem nie miał sprawy na policji z powodu jego wyborów :) I wtedy szybcziutko kończy się rozmowa i się rozłączają : ) A co do kubańskich numerów to dalej uważajcie i to rzeczywiście podejrzane skąd mają bazę numerów - w rodzinie ze 20 numerów, a jedyny w jaki zaczęli wydzwaniać strzałami 1 stycznia, to ten należący do mojej matki w starszym wieku - taki "przypadek"; )
Awatar użytkownika
pavv

pavv Pią Sty 05, 2018 6:56 pm

Kto normalny oddzwania na nieznany nr który zadzwonił na jeden sygnał? Jak ma sprawę niech zadzwoni jeszcze raz, jak nie dzwoni znaczy, że nie ma sprawy!
Awatar użytkownika
Ciekawy

Ciekawy Pią Sty 05, 2018 8:09 pm

W takim przypadku zarabia tylko telekom. No chyba, że na Kubie płacą abonentowi za to, że się do niego dzwoni.
Awatar użytkownika
klient

klient Pią Sty 05, 2018 8:41 pm

Po przeczytaniu "Jak działa oszustwo z nieznanych numerów z Kuby?" dalej nie mam pojęcia, jak działa to oszustwo. To znaczy, w jaki sposób ktoś na tym zarabia. Bo chyba nie chodzi tu tylko o głupi żart, żeby naciągnąć abonentów Orange na kasę za połączenia międzynarodowe. W takim przypadku zarabia operator. Odrębną kwestią jest, czy Orange - wiedząc, że takie oszustwo ma miejsce - nie może prewencyjnie zablokować połączeń z danych numerów? Przecież nie chodzi o blokadę całej Kuby, tylko pewną pulę telefonów.
Awatar użytkownika
Wajdys

Wajdys Pią Lut 02, 2018 3:44 pm

Masakra - ale dla mnie Orange to mogłoby się tu postawić w imieniu klientów i tak jak kolega "klient" pisze prewencyjnie te numery blokować. Ja mam na szczęście teraz Virgin (po kilkuletniej współpracy z Orange przeniosłem i nie żałuję - wychodzę na tym miesięcznie znacznie taniej) i na szczęście żadni kubańczycy do mnie nie dzwonią :)
Wróć do Telekomunikacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość