WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telekomunikacji

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
Krystian

Orange i Toya z najszybszym internetem w pomiarach Pro Speed Test

Krystian Pon Lip 12, 2021 7:31 am

Jestem bardzo dziekaw na czym dokładnie polegają te pomiary.

Jestem klientem biznesowym Orange Polska S.A. od roku (miejscowość Wschowa). Cóż... firma ewidentnie nie radzi sobie ze świadczeniem usług. Nawet w słoneczne dni Internet działa w taki sposób, że przypominają mi się czasy początków Internetu w Polsce (kto przeżył, ten wie ;-)).
Bardzo często zdarza mi się przełączać na Internet mobilny, bo na Internecie domowym od Orange Polska S.A. po prostu nie da się pracować. W trakcie ostatniego roku współpracy udało mi się już wymieniać liveboxa, pisać kilka reklamacji, a nawet doszło do wezwania do prawidłowego świadczenia usług.

Tak poza tematem prędkości Intenetu, ale co ciekawe, to dopiero ostatnia metoda spowodowała, że obsługa klienta (centrala) raczyła poważnie zająć się przesyłanymi reklamacjami. Myślę, że gdyby nie zaangażowanie i kawał niezłej robory dziewczyn u nas w punkcie, tutaj we Wschowie, to przynajmniej już ze dwa razy dochodziłbym zerwania umowy z wyłącznej winy Orange Polska S.A. z tytułu nieświadczenia usług odpowiedniej jakości.

Stąd bardzo chętnie dowiem się coś więcej. Praktyka pokazuje, że do Internetu Orange Polska S.A. można mieć naprawdę wiele zastrzeżeń.

Pozdrawiam,
Krystian
Awatar użytkownika
Jurek_sh

Re: Orange i Toya z najszybszym internetem w pomiarach Pro Speed Test

Jurek_sh Wto Lip 13, 2021 7:50 am

"Krystian" napisał(a): Jestem bardzo dziekaw na czym dokładnie polegają te pomiary.

Jestem klientem biznesowym Orange Polska S.A. od roku (miejscowość Wschowa). Cóż... firma ewidentnie nie radzi sobie ze świadczeniem usług. Nawet w słoneczne dni Internet działa w taki sposób, że przypominają mi się czasy początków Internetu w Polsce (kto przeżył, ten wie ).
Bardzo często zdarza mi się przełączać na Internet mobilny, bo na Internecie domowym od Orange Polska S.A. po prostu nie da się pracować. W trakcie ostatniego roku współpracy udało mi się już wymieniać liveboxa, pisać kilka reklamacji, a nawet doszło do wezwania do prawidłowego świadczenia usług.

Tak poza tematem prędkości Intenetu, ale co ciekawe, to dopiero ostatnia metoda spowodowała, że obsługa klienta (centrala) raczyła poważnie zająć się przesyłanymi reklamacjami. Myślę, że gdyby nie zaangażowanie i kawał niezłej robory dziewczyn u nas w punkcie, tutaj we Wschowie, to przynajmniej już ze dwa razy dochodziłbym zerwania umowy z wyłącznej winy Orange Polska S.A. z tytułu nieświadczenia usług odpowiedniej jakości.

Stąd bardzo chętnie dowiem się coś więcej. Praktyka pokazuje, że do Internetu Orange Polska S.A. można mieć naprawdę wiele zastrzeżeń.

Pozdrawiam,
Krystian

Jako ciekawostkę napiszę, że dużo zależy od lokalizacji. Ja mam VDSL od Orange (inaczej pisząc średniowieczną Neostradę 80) i pracuję zdalnie na tym łączu od ponad roku. W tym czasie zdarzyło mi się nie mieć stabilnego połączenia 2 razy (za każdym razem pomógł restart prądowy) a pracuję na całym etacie odbierając połączenia przychodzące.
Awatar użytkownika
mark

mark Wto Lip 13, 2021 12:57 pm

od lat korzystam z toya i nie mam na co narzekać, chyba najlepszy mój wybór!
Awatar użytkownika
Arek

Arek Pon Lip 19, 2021 8:48 am

Mam internet z Toyi i faktycznie nie narzekam. W porównaniu z poprzednim operatorem to niebo, a ziemia.
Awatar użytkownika
Sezam

Sezam Sob Lip 31, 2021 3:53 pm

Dla mnie zaskoczeniem jest Toya, chyba się do nich przeniosę, bo obecny operator już mnie doprowadza do szału...
Wróć do Telekomunikacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości