WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Reklamy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
mic

Orange w spocie Światłowodu kpi z reklam internetu światłowodowego w UPC (wideo)

mic Śro Kwi 03, 2019 10:36 am

Chciałem wziąć internet w Orange, ale w pakiecie z telewizją (multiroom, pakiety dodatkowe) i telefonem stacjonarnym (numeru niestety nie da się przenieść). Wszystko pięknie i ładnie, ale co mi z tego światłowodu w domu, jeśli w UPC zapłacę za te same usługi kilkadziesiąt złotych miesięcznie mniej? Poza tym, po co mi 1 Gbit/s w domu? Podstawowy pakiet TV w Orange jest ubogi dla mnie, a po dodaniu nowych kanałów cena szybko rośnie. Na dodatek chyba nie ma możliwości skorzystania z modułów CI. Szkoda, że Orange zamiast dodać bardziej elastyczną ofertę, to prowadzi "wojenkę" na reklamy i chwali się na prawo i lewo internetem światłowodowym w domu, zapominając lub ignorując pozostałe usługi.
Awatar użytkownika
Robert

Re: Orange w spocie Światłowodu kpi z reklam internetu światłowodowego w UPC (wideo)

Robert Śro Kwi 03, 2019 1:12 pm

Co ze światłowodu do domu jak do komputera i tak idzie skretką lub WiFi, ważniejszy jest routing a ten jest gorszy w Orange, UPC też nie jest święte pingi do WP. Pl po 34 ms, najbardziej byłem zadowolony z lokalnego operatora, prędkość mniejsza ale ping i routing pozwalał spokojnie grać
Awatar użytkownika
TeCHnik757575

Re: Orange w spocie Światłowodu kpi z reklam internetu światłowodowego w UPC (wideo)

TeCHnik757575 Śro Kwi 03, 2019 1:48 pm

Wyśmiewacie UPC a sami nie inwestujecie w światłowody tylko korzystacie z innych gotowych już sieci takich jak np. INEA.
Awatar użytkownika
Brs

Brs Śro Kwi 03, 2019 2:28 pm

Światłowód z UPC jest na kladce schodowej lub przed domem a Orange masz w przedpokoju i tak to jest to samo bo i tak reszta kabla to skretka do routera i z routera do kompa po skrentce wiec to tylko chwyt marketingowy. A po 2 mam neta z UPC 500mb i mam 10/25ms a znajomi mają z Orange 300/600 MB i pingi maja podobne ale często im wariuje internet i ping skacze po 1000 albo i więcej że nawed na ts nie da się pogadać a 2 grach często i wywala z server albo teleportuja się po jak by używali czitow
Awatar użytkownika
Stick

Stick Śro Kwi 03, 2019 4:19 pm

No właśnie całe Orange. Mając zapis w umowie "do" robią wszystkich w h... Przykładowo w ofercie Neostrady do 10 mb macie dostępne jakieś 2~3 I nic z tym nie zrobicie bo przecież a to centrala za daleko, a to użytkowników dużo po drodze do waszego domu. A wogóle to przecież ma Pan w umowie nie 10 mb tylko (i tu magiczne słowo) "do" 10 mb.Mało tego wciskając do tego telewizję nie dostajemy jako konsument informacji że przy takiej prędkości możemy pomarzyć o jej działaniu. No, ale liczy się że naiwniak przedłużył umowę. Nigdy więcej tego operatora. Nie polecam nikomu.Więc reasumując to że to światłowód i do 1gb, mając na uwadze doświadczenie z tą firmą wolę podpisać umowę z pewnym operatorem niż z Orange.
Awatar użytkownika
meh meh meh

meh meh meh Śro Kwi 03, 2019 4:26 pm

E tam. Miałem światłowód w Orange przez dwa lata. Na koniec zaproponowali mi tę samą cenę, co wcześniej. Teraz mam w UPC - tak, jasne, nie do samego mieszkania, tylko do budynku - ale za dwa razy większą prędkość płacę prawie dwa razy mniej.
Awatar użytkownika
Seba

Seba Śro Kwi 03, 2019 7:15 pm

Widzę samych znawców Topologii sieciowych. Pouczcie się o działaniu Sieci Lan. Światłowodowej i Koncentrycznej na działaniu HFC. I potem komentujcie swoje wypociny.
Awatar użytkownika
Pikolo152

Pikolo152 Śro Kwi 03, 2019 7:28 pm

I co z tego że światłowód do mieszkania wprowadzają skoro nie jest stabilny
UPC idzie po miedzi i jest o lata świetlne ( hi)przed Orange
Awatar użytkownika
nieORANG

nieORANG Czw Kwi 04, 2019 3:36 am

Oto Orange i jego kruczki i
sztuczki. Gdy u nich doładujesz pustą kartę prepaid, to zaraz kradną grosz z doładowania, abyś nie mógł wykupić usługi na która
musisz mieć okrągła kwotę. Takich przekrętów nie widziałem nigdzie indziej.
Awatar użytkownika
Kuba

Kuba Czw Kwi 04, 2019 3:05 pm

Słabe zagrywki marketingowe. Orange dowcipkuje sobie z konkurencji, bo konkurencja za dobrze sobie radzi na rynku, dlatego trzeba ich wyśmiać.
Sprzedawca z placówki Orange 2 lata temu obiecywał mi, że mogą mi podłączyć światłowód do domu. Jak chciałem zamówić, to okazało sie, że jeszcze nie ma, więc proponują, żebym podłączył sobie póki co łączem telefonicznym (stara infrastruktura, więc teoretycznie do 20Mb/s), a później mi to wymienią na światłowód jak już będzie dostępny - za darmo (taka sama oferta jest wciąż na stronie www). Nie zgodziłem się, więc powiedzieli, że latem będą podłączać na moim osiedlu, latem okazało sie, że na jesieni, jesienią na wiosnę, wiosną - że niby latem, no i tak doszliśmy do kolejnej wiosny, a ŚWIATŁOWODU JAK NIE BYŁO TAK NIE MA!!!
Póki co zamówiłem LTE od konkurencji i jakoś przeczekam, aż 5G będzie dostępne, bo światłowodu od Orange raczej się nie doczekam.
Wróć do Reklama

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości