WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Internetu

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Azaliż

Paweł Jurek: blokowanie treści użytkownikom adblocków daje Onetowi mniej odsłon, ale więcej pieniędzy z reklam

Azaliż Nie Lis 05, 2017 10:45 pm

To ja zadam inne pytanie.
Wchodzę na Onet z adblockiem. Nie widzę treści, bo Onet ją blokuje.

Jak więc moją wizytę zapisuje w statystykach Onet?
a) nie zalicza, wszak nie widziałem treści, w tym reklam, więc jakby mnie nie było.
b) zalicza i podaje reklamodawcom jako prawowitego UU.
Awatar użytkownika
Grzegorz Wandałowicz

Re: Paweł Jurek: blokowanie treści użytkownikom adblocków daje Onetowi mniej odsłon, ale więcej pieniędzy z reklam

Grzegorz Wandałowicz Nie Lis 05, 2017 11:04 pm

Użytkownicy z Adbockami są użytkownikami niepotrzebnymi. Śmiało trzeba się od takich odcinać i mam nadzieję, że nie tylko tabloidowy Onet, ale coraz więcej innych wartościowszych portali będzie pokazywało środkowy palec użytkownikom Adblocków. To są użyszkodnicy, a nie użytkownicy.

Tacy użyszkodnicy, którzy wchodzą z Adblockiem na jakiś portal, zużywają jakiś ułamek procenta mocy serwera, czyli rocznie kosztują portalowi jakieś 0,05-0,8 zł. Jeżeli takich użyszkodników są miliony, wychodzi niezła kwota za obciążanie serwera. I niczego tacy użyszkodnicy nie dają w zamian, bo reklamy mają przyblokowane, nie widać tego na rozliczeniach z reklamodawcami. Osobiście uważam, że powinno się takich użyszkodników spokojnie i bezlitośnie blokować. Podkreślam: BEZLITOŚNIE!!! Niech idą na konkurencyjne portale i u nich marnują cykle procesora - oczywiście do czasu, aż konkurencja też pokaże im środkowy palec i uniemożliwi przeglądanie kontentu, dopóki nie wyłączą Adblocka.

Oczywiście mój wpis dostanie za chwilę mnóstwo łapek w dół, ale cóż poradzić, prawda niektórych w oczy kole i z rozpaczy klikają tę magiczną łapkę w dół (nic innego im nie pozostaje do rozładowania frustracji).
Awatar użytkownika
Agencja Krzak

Re: Paweł Jurek: blokowanie treści użytkownikom adblocków daje Onetowi mniej odsłon, ale więcej pieniędzy z reklam

Agencja Krzak Nie Lis 05, 2017 11:11 pm

"Azaliż" napisał(a): To ja zadam inne pytanie.
Wchodzę na Onet z adblockiem. Nie widzę treści, bo Onet ją blokuje.

Jak więc moją wizytę zapisuje w statystykach Onet?
a) nie zalicza, wszak nie widziałem treści, w tym reklam, więc jakby mnie nie było.
b) zalicza i podaje reklamodawcom jako prawowitego UU.

To proste. Zajrzyj w źródło takiej strony. Jeśli widzisz tam odwołanie do skryptu Google Analytics, to znaczy, że zostałeś zliczony. Zresztą, nawet z treści wynika, że oni liczą tych użytkowników. W przeciwnym razie nie mieliby konkretnych statystyk: gdzie jest ile procent.

Pozdrawiamy
Awatar użytkownika
logik

logik Nie Lis 05, 2017 11:33 pm

"Grzegorz Wandałowicz" napisał(a): Oczywiście mój wpis dostanie za chwilę mnóstwo łapek w dół, ale cóż poradzić, prawda niektórych w oczy kole i z rozpaczy klikają tę magiczną łapkę w dół (nic innego im nie pozostaje do rozładowania frustracji).

Bredzisz, kolego, jak potłuczony. I generalnie w Twoich wypocinach sensu nie ma za grosz.
Oczywiście za tę opinie dostanę zaraz masę łapek w dół. Ale co innego pozostało tępym frustratom?
Awatar użytkownika
użyszkodnik

użyszkodnik Nie Lis 05, 2017 11:37 pm

"Grzegorz Wandałowicz" napisał(a): Użytkownicy z Adbockami są użytkownikami niepotrzebnymi. Śmiało trzeba się od takich odcinać i mam nadzieję, że nie tylko tabloidowy Onet, ale coraz więcej innych wartościowszych portali będzie pokazywało środkowy palec użytkownikom Adblocków. To są użyszkodnicy, a nie użytkownicy.

Tacy użyszkodnicy, którzy wchodzą z Adblockiem na jakiś portal, zużywają jakiś ułamek procenta mocy serwera, czyli rocznie kosztują portalowi jakieś 0,05-0,8 zł. Jeżeli takich użyszkodników są miliony, wychodzi niezła kwota za obciążanie serwera. I niczego tacy użyszkodnicy nie dają w zamian, bo reklamy mają przyblokowane, nie widać tego na rozliczeniach z reklamodawcami. Osobiście uważam, że powinno się takich użyszkodników spokojnie i bezlitośnie blokować. Podkreślam: BEZLITOŚNIE!!! Niech idą na konkurencyjne portale i u nich marnują cykle procesora - oczywiście do czasu, aż konkurencja też pokaże im środkowy palec i uniemożliwi przeglądanie kontentu, dopóki nie wyłączą Adblocka.

Oczywiście mój wpis dostanie za chwilę mnóstwo łapek w dół, ale cóż poradzić, prawda niektórych w oczy kole i z rozpaczy klikają tę magiczną łapkę w dół (nic innego im nie pozostaje do rozładowania frustracji).

Nie, prawdziwymi szkodnikami są Ci, którzy doładowują portale multimedialnymi reklamami które powodują zawieszanie przeglądarki na słabszych urządzeniach. Dlatego tyle ludzi używa adblocków. Ponadto nie każdy ma ochotę być uświadamiany na siłę o zbawiennych skutkach zażywania tabletek na upławy.
Awatar użytkownika
Polak

Polak Nie Lis 05, 2017 11:41 pm

Kto by chciał wchodzić na w ogóle na Onet?
Awatar użytkownika
Grzegorz Wandałowicz

Grzegorz Wandałowicz Nie Lis 05, 2017 11:48 pm

"logik" napisał(a):
Bredzisz, kolego, jak potłuczony. I generalnie w Twoich wypocinach sensu nie ma za grosz.

Jeśli komuś brakuje merytorycznych argumentów, często sięga po wycieczki osobiste, co widać na twoim przykładzie. Komu tym szkodzisz? Na pewno nie mnie. Raczej sobie, bo obnażasz swój niski poziom kulturalny.

Oczywiście za tę opinie dostanę zaraz masę łapek w dół. Ale co innego pozostało tępym frustratom?

Ode mnie nie dostaniesz nic. Nie bawi mnie ta dziecinada z plusowaniem i minusowaniem komentarzy. Sami się w to bawcie, dzieciaki, a jestem już na to za stary.

"użyszkodnik" napisał(a):
Nie, prawdziwymi szkodnikami są Ci, którzy doładowują portale multimedialnymi reklamami które powodują zawieszanie przeglądarki na słabszych urządzeniach. Dlatego tyle ludzi używa adblocków. Ponadto nie każdy ma ochotę być uświadamiany na siłę o zbawiennych skutkach zażywania tabletek na upławy.

Argumenty wyssane z palca. Dzięki reklamom multimedialnym masz w internecie darmowy kontent! Twórcy stron internetowych nie proszą od ciebie pieniędzy za możliwość przejrzenia kontentu. Chyba że wolałbyś, aby prosili...

Jeśli ktoś nie chce być uświadamiany o czymś na siłę, może po prostu nie wchodzić na portale, które zarabiają na reklamach, a nawet w ogóle odciąć sobie internet, skoro nie akceptuje reklamowego modelu biznesowego większości stron internetowych. Skoro jednak ktoś nie chce być uświadamiany, a mimo to włazi na różne portale, twórcy tych portali mają pełne prawo pokazać takim użyszkodnikom środkowy palec i poprosić o wyłącznie Adblocka. Proste i logiczne.
Awatar użytkownika
poeppeo

poeppeo Nie Lis 05, 2017 11:49 pm

Czyli liczy się tylko hajs, teraz przynajmniej wiadomo w 100%
Awatar użytkownika
Grzegorz Wandałowicz

Grzegorz Wandałowicz Pon Lis 06, 2017 12:08 am

Oczywiście, że liczy się hajs. Przede wszystkim hajs. Niewiele jest niekomercyjnych portali internetowych, które funkcjonują całkowicie charytatywnie. Tworzenie kontentu (obojętnie czy tabloidowego w rodzaju Onetu lub Pudelka, czy wartościowszego) to są koszty, bo trzeba zapłacić autorom artykułów. Zdecydowana większość portali musi na siebie zarabiać, czyli wyświetlać rekamy, dając użytkownikom darmowy kontent w zamian za ich wyświetlanie.
Awatar użytkownika
jak

jak Pon Lis 06, 2017 12:09 am

Wytłumacz mi po co jest mi Onet w życiu potrzebny do czegokolwiek jeżeli w nim nie pracuję i jest mi obojętny wasz wynik finansowy.
Awatar użytkownika
Racjonalny

Racjonalny Pon Lis 06, 2017 12:27 am

Panie Wandałowicz, ja Pana durnot nawet nie czytam, bo nie obchodzi mnie Pana zdanie. Będę stosował uBlocka do końca świata i o jeden dzień dłużej. Gadasz Pan jakieś kocopoły, robisz Pan z Internetu miejsce, gdzie użytkownik to produkt, a całym sensem istnienia globalnej Sieci jest nachapanie się jak największej ilości pieniędzy przez agencje reklamowe i chytrych wydawców. Pan jest obrońcą patologii i nieuczciwych praktyk. I nie wiem, jaki masz Pan w tym interes, ale na pewno nie jest to dobro przeciętnego użytkownika. Więc skończ już Waść i wstydu oszczędź.
Awatar użytkownika
użyszkodnik

użyszkodnik Pon Lis 06, 2017 12:35 am

Jeżeli liczba tych reklam nie będzie spowalniać przeglądarki ani wywoływać bólu głowy to nie widzę problemu w takich modelu finansowania. Mówiąc o uświadamianiu miałem na myśli treść reklam, które wpływają na mój komfort korzystania z witryny. Mam wszelkie prawo buntować się przeciwko reklamom które mi urągają (np. niestrawność, upławy itp.), albo śledzą (tzw. kontekstowe). Jeszcze jedna sprawa. Na moim Horizonie, jakoś nikt nie zabrania mi przewijać reklam. Jak to wytłumaczysz?
Awatar użytkownika
Analityk1

Analityk1 Pon Lis 06, 2017 7:55 am

Świat bez Onetu okazuje się dużo lepszy. A przede wszystkim - mądrzejszy.
Awatar użytkownika
Jacek

Jacek Pon Lis 06, 2017 9:08 am

Już sama dyskusja na ten temat i wywiady świadczą o dużej frustracji. Życzę powodzenia w dalszym gadaniu głupot.
Awatar użytkownika
ares

ares Pon Lis 06, 2017 9:16 am

a może cała branża powinna zastanowić się nad przyczyną blokowania reklam przez adblock, kiepskich jakościowo i prymitywnie inwazyjnych bawiących się w kotka i myszkę z ich potencjalnym odbiorcą przez co osiągających efekt odwrotny od zamierzonego.
Wróć do Internet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości