WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Prasy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Katarzyna

PBC przestały publikować dane o nakładach

Katarzyna Czw Maj 26, 2022 7:04 am

Kto dziś jeszcze czyta gazety papierowe....to historia , dziś wszystko jest w śieci .
Awatar użytkownika
Tau

Re: PBC przestały publikować dane o nakładach

Tau Czw Maj 26, 2022 8:40 am

Nie, no jasne, po co komu informacje o zwrotach? To takie dołujące... Zamknijcie oczy szerzej.
Awatar użytkownika
Czerski

Czerski Czw Maj 26, 2022 9:29 am

W jaki sposób są weryfikowane opowieści Wyborczej o prenumeratach cyfrowych? Czy Wyborcza może sprzedać 100 tysięcy prenumerat jednej osobie po złotówce za całość transakcji?
Awatar użytkownika
Ja

Ja Czw Maj 26, 2022 9:32 am

No to ja ograniczam mój komentarz do zwykłego nom.
Awatar użytkownika
Maruda marudowy

Maruda marudowy Czw Maj 26, 2022 10:25 am

Pamiętam czasy, gdy świat był jeszcze normalny. Gdy pandemia, to było coś, co tam 100 lat temu, czy ileś było, ale to takie jakby na Marsie było, dawno i nieprawda, a przynajmniej w pięknym XXI wieku nie do pomyślenia. Czasy, gdy wojny, owszem, były, ale gdzieś daleko. Ale dużo przecinków nawaliłem w poprzednim zdaniu, ale chyba tak powinno być, że tyle. Wracając jednak do tematu. No to pamiętam czasy, że tutaj, na ... były wykresy, pamiętam, jakbym to widział wczoraj, że się te paski kolorowe ładowały. Że CD-Action sprzedało się w poprzednim roku w marcu tyle, kwietniu tyle, maju tyle, jeszcze w aktualnym roku poszczególne miesiące i można było porównywać. Albo Chip ile było kupionych numerów. PC Format itd. Piękne czasy. Można było porównywać rok do roku. Aaa tu więcej, pewnie fajne pełniaki dali. Super to było, człowiek miał ogląd jak to wszystko wygląda.

Od nowego roku zrobili, że co 3 miesiące. Teraz znowu jakieś zmiany. Nie podoba mi się to. Ale trzeba się przyzwyczaić.
Awatar użytkownika
et

et Czw Maj 26, 2022 10:34 am

"prezeska PBC". Nieźle ją poniżyli.
Awatar użytkownika
Maruda marudowy

Maruda marudowy Czw Maj 26, 2022 10:38 am

Nakład vs. Sprzedaż

To dawało ogląd tego, ile wydawca rzucił na rynek, wierząc, że zejdzie jeśli nie wszystko (optymalna sytuacja), to prawie wszystko. Z tym bywało różnie. A nie było gorszymi czasami tak, że z 60 coś procent tylko zeszło jakichś magazynów? Ale dzięki temu wiedzieliśmy, na ile wydawca szacował sprzedaż, a ile faktycznie ludzie kupili. Przecież latami tak było publikowane.

W ogóle jak CD-Action był pod Bauerem, to wiedzieliśmy ile było rzucane na rynek i ile schodziło. Ale gdzieś czytałem niedawno, że właśnie Bauer zrezygnował z publikowania danych. Bo ja myślałem, że gdy Bauer sprzedał CD-Action temu GTEM, to ci drudzy zaprzestali publikacji danych.
Awatar użytkownika
Maruda marudowy

Maruda marudowy Czw Maj 26, 2022 10:43 am

Teraz nie wiadomo nawet ile Pixel sprzedaje miesięcznie numerów i ile PSX Extreme.

A to jest ważne, bo na rynku zostali praktycznie tylko ci trzej (nomen omen) gracze.
Awatar użytkownika
Maruda marudowy

Maruda marudowy Czw Maj 26, 2022 10:50 am

To znaczy nie wiadomo o Pixel i PSX Extreme, bo chyba nie dają info nigdzie, ile nakład i sprzedaż.
Awatar użytkownika
Czytelnik

Czytelnik Czw Maj 26, 2022 11:35 am

Upadek prasy papierowej przy stale rosnących kosztach samego tylko papieru jest bardzo bliski. Gazety są drogie, więc ludzie nie kupują, szukając bezpłatnych newsów i treści w sieci. To nie jest czas na dzienniki i. tygodniki. Koło się zamyka wraz redakcjami klepiącymi coraz większą biedę
Awatar użytkownika
oj

oj Czw Maj 26, 2022 4:00 pm

Kogo interesuje nakład, liczy się ile się sprzedaje
Awatar użytkownika
Bis

Bis Pią Maj 27, 2022 12:35 pm

"Ograniczyliśmy sprawozdawczość do absolutnego minimum."

Z lenistwa, braku czasu i środków ? Bo jeśli środki i czas nie są decydujące to dlaczego by dalej tego parametru nie podawać ?
Awatar użytkownika
Afikas

Afikas Pią Maj 27, 2022 10:55 pm

Nakład pokazuje co o tytule myśli wydawca.
Sprzedaż pokazuje, co o tytule myśli rynek.
Awatar użytkownika
Łukasz

Łukasz Nie Lip 10, 2022 3:16 pm

"Czytelnik" napisał(a): Upadek prasy papierowej przy stale rosnących kosztach samego tylko papieru jest bardzo bliski. Gazety są drogie, więc ludzie nie kupują, szukając bezpłatnych newsów i treści w sieci. To nie jest czas na dzienniki i. tygodniki. Koło się zamyka wraz redakcjami klepiącymi coraz większą biedę

Co gorsza, również gazety, żeby utrzymać przynajmniej nadal na opłacalnym poziomie, sprzedaż nastawili się głównie na pisma plotkarskie, bo to nie oszukujmy się osoby medialne aktorzy czy też wokaliści albo co jest najgorsze osoby, które nie mają praktycznie żadnego dorobku, tylko lasują się na różnego rodzaju wydarzeniach, dominują polskie media co też udawania ostatnia sprzedaż gazet.

Więc i bezpłatne informacje z Internetu coraz bardziej są clickbaitem, które mają za zadanie przyciągnąć komentujących swoim tytułem, a nie koniecznie treścią i sprawdzonymi faktami i tak też się toczy błędne koło zarówno w tradycyjnych gazetach, jak i Internecie.
Awatar użytkownika
Eros

Eros Sob Lip 30, 2022 9:27 am

Przy wprowadzaniu zmian były uwzględniane oczekiwania wydawców, domów mediowych i reklamodawców” -

chyba Mimimichnika... ten kraj przez grubą jręskę nigdy nie wyjdzie z tego GWna, od uczelni po szpitale
Wróć do Prasa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 77 gości